Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 2:39 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autó-Hifi
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 8:59 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kacsa1st írta:
sziasztok!

egy 2001-es combi fabiam van. a bal első hangszóró kipukkadt ezért cserélni kell. a fejegység: KENWOOD KMM 120Y és ezt néztem hozzá:

keret: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... t/t:15755/

hanszórók: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... ax/t:1744/

vagy http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... ns/t:1746/

ezek megfelelőek (méretben) nekem? még egy igen amatőr kérdést teszek fel :D az első a hangszórók koax karegóriában van a második a hsz. szettben. mi a különbség??! (a szetthez adnak 2 csipogót a másikhoz nem?)
a csipogókat (magas) is le kell/kéne cserélnem vagy simán jó a gyári is?!

előre isköszi a segítséget!!

Szia
A 165mm-es jó méret. Kell a kiemelő keret, hogy ne érjen bele az ablaküvegbe.
A régi szegecselve van, le kell fúrni. A koax hangszóró egyben van a csipogóval (középen). Az eredeti hangszóró sima, és a csipogó az ajtó felső részénél van a tükörnél. Az eredeti csipogóval nincs baj, de nekem az ajtóban lévővel sem... elég jól szól..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 23, 2018 10:39 am 

sziasztok!

egy 2001-es combi fabiam van. a bal első hangszóró kipukkadt ezért cserélni kell. a fejegység: KENWOOD KMM 120Y és ezt néztem hozzá:

keret: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... t/t:15755/

hanszórók: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... ax/t:1744/

vagy http://autohifioutlet.hu/termekek/autoh ... ns/t:1746/

ezek megfelelőek (méretben) nekem? még egy igen amatőr kérdést teszek fel :D az első a hangszórók koax karegóriában van a második a hsz. szettben. mi a különbség??! (a szetthez adnak 2 csipogót a másikhoz nem?)
a csipogókat (magas) is le kell/kéne cserélnem vagy simán jó a gyári is?!

előre isköszi a segítséget!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hangszóró probléma
HozzászólásElküldve: szer. márc. 14, 2018 8:26 am 

Autó: Skoda Fábia
Sziasztok,

Egy 2003-as évjáratú 1-es fabia boldog tulajdonosa vagyok. Sajnos az autót már úgy vettem, hogy az első ajtók hangszórói nagyon recsegtek, ami kiderült azért volt, mert a hangszóró membrán ragasztása már elengedett. Iső közben beruháztam új hangszóró adapterbe illetve hangszóróra, de a problémám az lett, hogy a fejegység nem szólaltatja meg a hangszórókat.
Teszteltem a régi fejegységgel amivel működtek a régi recsegős hangszórók azzal se, sőt a régi rossz hangszórókat sem, illetve az új fejegységgel sem. Próbáltam kimérni, hogy egyáltalán kap-e feszültséget és 5-6 v tudtam mérni a vezetéken ami a fejegységtől a hangszóróig megy.
Nem vagyok ennek nagy szakértője és a segítségetekhez fordulok, hogy akinek volt hasonló tapasztalata, vagy egyből tudja mi lehet a probléma, előre is köszönöm ha megossza velem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 08, 2018 7:06 pm 
Moderátor

ayala írta:
Sziasztok!

Nem is tudom, melyik lenne a legmegfelelőbb topik, de mindegy is. :)

A hibajelenség az, amit már harmadjára tapasztalok, hogy mosás után pár napig az első ajtókban lévő hangszórók egyik oldalon sem szólnak.
Nincs nagyon összefüggés, múltkor is, most is mosás utáni napon (aznap semmi hiba) egyszerűen nem szólalnak meg. A harmadik eset egy nagyon durva esőzéses nap volt, amikor elég sokat mentem is a járgánnyal. Ott szintén másnap jelentkezett, ráadásul induláskor még nem volt baj, majd tíz perc után elnémultak. Minden más oké, és egy-két nap elteltével, mintha mi sem történt volna, ugyanúgy rendben működik.
Gondolom valahol valami beázik, ez okozhatja, bár nem nagyon értem, hogy miért nem állandó a hiba - hiszen mindig ugyanúgy, és ugyanott mosom, illetve miért kell eltelnie majdnem egy napnak, amíg jelentkezik.
Valami tipp, hogy merrefelé induljak el?

Szia
Az ajtó átvezetésnél nézném meg a kábeleket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 08, 2018 4:33 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Sziasztok!

Nem is tudom, melyik lenne a legmegfelelőbb topik, de mindegy is. :)

A hibajelenség az, amit már harmadjára tapasztalok, hogy mosás után pár napig az első ajtókban lévő hangszórók egyik oldalon sem szólnak.
Nincs nagyon összefüggés, múltkor is, most is mosás utáni napon (aznap semmi hiba) egyszerűen nem szólalnak meg. A harmadik eset egy nagyon durva esőzéses nap volt, amikor elég sokat mentem is a járgánnyal. Ott szintén másnap jelentkezett, ráadásul induláskor még nem volt baj, majd tíz perc után elnémultak. Minden más oké, és egy-két nap elteltével, mintha mi sem történt volna, ugyanúgy rendben működik.
Gondolom valahol valami beázik, ez okozhatja, bár nem nagyon értem, hogy miért nem állandó a hiba - hiszen mindig ugyanúgy, és ugyanott mosom, illetve miért kell eltelnie majdnem egy napnak, amíg jelentkezik.
Valami tipp, hogy merrefelé induljak el?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2018 8:44 am 

az ms202-höz egy ilyen eszköz kell.
betolod a két kis lukba és kihúzod egyszerre

https://www.amazon.co.uk/Autoleads-Delt ... B001JOL1C2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 5:59 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 kombi, 2001
murray írta:
localhero írta:
Sziasztok!

Van egy Fabia I-em, 2001-es. Milyen autohifi kiszedőt kell hozzá vennem, hogy a gyári kazettás autóhifit ki tudjam venni? Nagyon sok fajta van, csak nem tudom milyen való hozzá. Házi barkács módszerrel nem sikerült kiemelnem. Előre is köszönöm a segítséget!

milyen gyári magno van?
nekem ez segített:
https://www.youtube.com/watch?v=jCc7BVFf_dc

skoda ms 202 a, gyártottam valami hasonló alakút, de meg se moccan.
Na majd holnap folytatom nappal.
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 5:34 pm 

localhero írta:
Sziasztok!

Van egy Fabia I-em, 2001-es. Milyen autohifi kiszedőt kell hozzá vennem, hogy a gyári kazettás autóhifit ki tudjam venni? Nagyon sok fajta van, csak nem tudom milyen való hozzá. Házi barkács módszerrel nem sikerült kiemelnem. Előre is köszönöm a segítséget!

milyen gyári magno van?
nekem ez segített:
https://www.youtube.com/watch?v=jCc7BVFf_dc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 12:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 kombi, 2001
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 19, 2018 8:44 pm 

Autó: 2004. 1.2 HTP BMD
Sziasztok!

A rádió iso csatlakozón a -
Piros kábelre a sárga kábel ráforrasztva -Ez a barna szálra csatlakozik.
A fekete kábel - a fekete kékre csatlakozik
a Kék fehér szálat kivettem az iso csatiból arra rákötve az erősítő remote bekapcsoló szál
így most működik! :D
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 19, 2018 1:22 pm 

Autó: 2005. 1.4 16V BKY kombi
[quote="Mutter"]Sziasztok
Addig rendben is van a rádió csatlakoztatva az iso-ra addig működött is rendesen míg az erősítőre át nem kábeleztem a hangszórókat a remote erősítő bekapcsoló szál a kék-fehérre kötve az erősítő plusz mínusz bekötve aksi saru csatlakoztatva akkor működik szól a rádió!
De ha kiveszem a kulcsot akkor a rádió kikapcsol az erősítőn meg a kis power led világít!
A kérdés az hogy mely kábelt melyik színű kábelre kell rákötni hogy a rádió a bekapcsológombal működjön kulcs nélkül is!
A rádióból ami jön:Piros,Sárga, Fekete, Kék-fehér, az Autó iso-ból a rádióra Barna a feketére, 2 szál Fekete kék ebből az egyik a rádió piros a másik a rádió kék-fehér -re,a piros a sárgára csatlakozik jelenleg!

Kép

A rádióból kijövő kék-fehéret (ami az iso csatiba megy)ne kösd be az iso csatiba az lesz ami adja még a feszt az erősítődre.(szerintem)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 18, 2018 9:03 pm 

Sziasztok
Addig rendben is van a rádió csatlakoztatva az iso-ra addig működött is rendesen míg az erősítőre át nem kábeleztem a hangszórókat a remote erősítő bekapcsoló szál a kék-fehérre kötve az erősítő plusz mínusz bekötve aksi saru csatlakoztatva akkor működik szól a rádió!
De ha kiveszem a kulcsot akkor a rádió kikapcsol az erősítőn meg a kis power led világít!
A kérdés az hogy mely kábelt melyik színű kábelre kell rákötni hogy a rádió a bekapcsológombal működjön kulcs nélkül is!
A rádióból ami jön:Piros,Sárga, Fekete, Kék-fehér, az Autó iso-ból a rádióra Barna a feketére, 2 szál Fekete kék ebből az egyik a rádió piros a másik a rádió kék-fehér -re,a piros a sárgára csatlakozik jelenleg!

Kép

Szesze írta:
Csabaa írta:
Mutter írta:
Sziasztok!

Autórádió bekötésben kérnék segítséget!

Az iso csatiban melyik kábelt hova kössem hogy ne csak kulcsról szóljon a rádió hanem úgy is ha nincs bent a kulcs?
A rádió Kenwood KMM-123Ry és lett beszerelve egy erősítő is a remote szál rákötve a kék-fehérre
erősítő kábele az akku fedél alatt a plusz a rákötésnél, de így állandó a fogyasztása mert a rádió nem kapcsolja le az erősítőt!
Mely kábelt hova melyik színre forrasszam hogy működjön kulcs nélkül is és be-ki kapcsolja az erősítőt?

Kép

Szia
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448
A vw-nél a kapcsolt és az állandó 12volt fordítva van bekötve(sárga és piros szál).
Ha a rádió szól,de elfelejti a programozást akkor a két szál felcserélése a megoldás amit már Csabám :D is írt!Az erősítőt elvileg a fejegység kapcsolja ki-be ha jól kötötted be.A fejegységből kijövő elektromos antenna szálat kell az erősítőhöz kötni és az fogja kapcsolgatni.Ha jól emlékszem kék színű a kábel,de a Csabi linkjénél is látszik a 5-ös szál lesz az.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 18, 2018 1:54 pm 

Autó: Fabia Best
Csabaa írta:
Mutter írta:
Sziasztok!

Az iso csatiban melyik kábelt hova kössem hogy ne csak kulcsról szóljon a rádió hanem úgy is ha nincs bent a kulcs?
A rádió Kenwood KMM-123Ry és lett beszerelve egy erősítő is a remote szál rákötve a kék-fehérre
erősítő kábele az akku fedél alatt a plusz a rákötésnél, de így állandó a fogyasztása mert a rádió nem kapcsolja le az erősítőt!
Mely kábelt hova melyik színre forrasszam hogy működjön kulcs nélkül is és be-ki kapcsolja az erősítőt?

Kép

Szia
A vw-nél a kapcsolt és az állandó 12volt fordítva van bekötve(sárga és piros szál).
Ha a rádió szól,de elfelejti a programozást akkor a két szál felcserélése a megoldás amit már Csabám :D is írt!Az erősítőt elvileg a fejegység kapcsolja ki-be ha jól kötötted be.A fejegységből kijövő elektromos antenna szálat kell az erősítőhöz kötni és az fogja kapcsolgatni.Ha jól emlékszem kék színű a kábel,de a Csabi linkjénél is látszik a 5-ös szál lesz az.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 18, 2018 9:46 am 
Moderátor

Mutter írta:
Sziasztok!

Kép

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 6:02 pm 

Sziasztok!

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra