Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. szept. 23, 2018 4:11 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2018 10:28 am 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Semmilyen hibakódom nincs, csak a műszakin problémáznak, hogy nem elég a lambda érték, és engem is zavar a büdösebb kipuffogógáz.

Szia
A környezetvédelmi papíron milyen értékek vannak?
A vizsgán két papírt szoktak adni..

Vizsga előtt lehet azért trükközni, jobb üzemanyag és bármilyen benzin
adalék, hogy jobb legyen az égés és alacsonyabb a kibocsájtás.

Tegnap próbáltam megtalálni a papírt, de nem akadtam a nyomára, ma még folytatom. Ha jól emlékszem 1.1-et kellene teljesíteni, és az enyém csak 0,7-et tud.
Igazából nem trükközni szeretnék, hanem ha meg van az ok, és nem túl vészes összegből orvosolható, akkor inkább a javítást választanám. Tulajdonképpen engem is zavar, hogy büdös, és szeretném csökkenteni az ökológiai lábnyomomat :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 28, 2018 7:41 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kugyu21 írta:
Semmilyen hibakódom nincs, csak a műszakin problémáznak, hogy nem elég a lambda érték, és engem is zavar a büdösebb kipuffogógáz.

Szia
A környezetvédelmi papíron milyen értékek vannak?
A vizsgán két papírt szoktak adni..

Vizsga előtt lehet azért trükközni, jobb üzemanyag és bármilyen benzin
adalék, hogy jobb legyen az égés és alacsonyabb a kibocsájtás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 28, 2018 7:32 am 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Az AME motorkód euro2-es, 1 lambda szonda a katalizátor előtt.
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.
Csak hagyományos méréssel lehet megnézi az állapotát.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.
Az is számít milyen hibakód van, szegény illetve dús a keverék..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 27, 2018 2:10 pm 
Moderátor

kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Az AME motorkód euro2-es, 1 lambda szonda a katalizátor előtt.
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.
Csak hagyományos méréssel lehet megnézi az állapotát.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.
Az is számít milyen hibakód van, szegény illetve dús a keverék..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 27, 2018 1:56 pm 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Enyhül az idő, kezdeni kell a télen elmaradottakat:
-milyen kerékcsapágyat (gyártó) ajánlotok az első kerékhez?
-a kiegyenlítőtartályt hogyan lehet kiszerelni? tényleg alulról kell hozzáférni ehhez a rögzítéshez?

Szia
Simán felfelé kell húzni a kábeltartó műanyagot.
Csepeli vagy a https://zsu.hu/zsu/htmls/ nál érdemes körülnézni, egészen jó áron vannak a cuccok.
Hátsó csapágyat vettem náluk, Ruville-t, a dobozban FAG volt. 5e-el volt így olcsóbb ,mint az "eredeti" FAG.
A gyári SNR csapágy, a kínaiakon kívül bármit meg lehet venni.

Most nézem a FAG most olcsóbb:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 0470+%2AP3
gondolom szervos az autód,csak ez számít az első csapágynál.

És az SNR:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 57.32+%2AL

Köszönöm a segítséget! Tényleg csak le kellett róla húzni.
A kerékcsapágyat kicserélték, a tartályt kimostam, jöhet a következő hiba elhárítása....
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés (mert nekem nincs)? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet még?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 23, 2018 1:39 pm 

Autó: roomster 2008
dajj írta:
rolf115 írta:
Szfváron van egy szuperjo márkaszerviz...nyugodtan menj be és beszélj a munkafelvevövel, szivesen segit anélkül is hogy ök javitanák. Kellemes europai minöségü szerviz, udvarias kiszolgálás én többször voltam és igen jo a tapasztalatom velük.

A Wolf Autót mondod?

Igen..velem nagyon rendesek voltak és nem is volt drága...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 23, 2018 1:29 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V HTP BME 2006
rolf115 írta:
Szfváron van egy szuperjo márkaszerviz...nyugodtan menj be és beszélj a munkafelvevövel, szivesen segit anélkül is hogy ök javitanák. Kellemes europai minöségü szerviz, udvarias kiszolgálás én többször voltam és igen jo a tapasztalatom velük.

A Wolf Autót mondod?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2018 8:50 am 

Autó: roomster 2008
[quote="kugyu21"][quote="Krinyo"]Sziasztok!
2000 -es évjáratú Fabiám van,és olyan gonddal küzdök hogy beázik a vezető oldali ajtónál!Valószínű hogy ott mert csak az ülés elött vizes,de nagyon és ha kinyitom az ajtót,akkor folyik a víz az ajtó aljából a vízkivezetőnél!A lényeg hogy volt már szervizben többször is,kifújták az ajtót körbe a borítás alatt,azt mondták fizikailag nem tudnak többet tenni!Mégis beázik azóta is!A kérdésem az lenne hogy vajon hogy jöhet be mégis a víz esetleg valaki nem tudna e egy szerelőt Székesfehérváron vagy a környéken aki kifejezetten ért az ilyen problémához??[/quote]
A kivezető lyukakat tisztán kell tartani, hogy ott távozni tudjon a befolyt víz, és nézd meg az alábbi videót https://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU
Ugyan a hátsó ajtóról szól, de nekem az elsőnél is segített.[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 21, 2018 10:51 am 

Krinyo írta:
Sziasztok!
2000 -es évjáratú Fabiám van,és olyan gonddal küzdök hogy beázik a vezető oldali ajtónál!Valószínű hogy ott mert csak az ülés elött vizes,de nagyon és ha kinyitom az ajtót,akkor folyik a víz az ajtó aljából a vízkivezetőnél!A lényeg hogy volt már szervizben többször is,kifújták az ajtót körbe a borítás alatt,azt mondták fizikailag nem tudnak többet tenni!Mégis beázik azóta is!A kérdésem az lenne hogy vajon hogy jöhet be mégis a víz esetleg valaki nem tudna e egy szerelőt Székesfehérváron vagy a környéken aki kifejezetten ért az ilyen problémához??

A kivezető lyukakat tisztán kell tartani, hogy ott távozni tudjon a befolyt víz, és nézd meg az alábbi videót https://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU
Ugyan a hátsó ajtóról szól, de nekem az elsőnél is segített.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 20, 2018 10:20 pm 

Zempléni írta:
Sziasztok!
2008 -as évjáratú Fabia Combim van és pár nap óta a műszerfalon menet közben kigyullad a nyitott ajtó jelzés, pedig minden ajtó zárva és természetesen a belső világítás is bekapcsol.
Menet közben hol be, hol ki kapcsol.
A kérdésem az, hogy hogyan tudom megállapítani melyik ajtónál lehet a gond? Illetve én, mint laikus tudom-e kezelni, vagy vigyem szerelőhöz?

serintem vid el vilaň serelôhôz ha nem ertes hoza. ki meri meik ajto okoza eš ast fogja bontani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 20, 2018 10:15 pm 

Autó: Skoda Fabia Combi 2008
Sziasztok!
2008 -as évjáratú Fabia Combim van és pár nap óta a műszerfalon menet közben kigyullad a nyitott ajtó jelzés, pedig minden ajtó zárva és természetesen a belső világítás is bekapcsol.
Menet közben hol be, hol ki kapcsol.
A kérdésem az, hogy hogyan tudom megállapítani melyik ajtónál lehet a gond? Illetve én, mint laikus tudom-e kezelni, vagy vigyem szerelőhöz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 20, 2018 4:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4
Sziasztok!
2000 -es évjáratú Fabiám van,és olyan gonddal küzdök hogy beázik a vezető oldali ajtónál!Valószínű hogy ott mert csak az ülés elött vizes,de nagyon és ha kinyitom az ajtót,akkor folyik a víz az ajtó aljából a vízkivezetőnél!A lényeg hogy volt már szervizben többször is,kifújták az ajtót körbe a borítás alatt,azt mondták fizikailag nem tudnak többet tenni!Mégis beázik azóta is!A kérdésem az lenne hogy vajon hogy jöhet be mégis a víz esetleg valaki nem tudna e egy szerelőt Székesfehérváron vagy a környéken aki kifejezetten ért az ilyen problémához??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 2:24 pm 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
-a kiegyenlítőtartályt hogyan lehet kiszerelni? tényleg alulról kell hozzáférni ehhez a rögzítéshez?

Szia
Csepeli vagy a https://zsu.hu/zsu/htmls/ nál érdemes körülnézni, egészen jó áron vannak a cuccok.
Hátsó csapágyat vettem náluk, Ruville-t, a dobozban FAG volt. 5e-el volt így olcsóbb ,mint az "eredeti" FAG.

És az SNR:

Na majd ilyen szemmel is megnézem otthon, de mintha valami csavar menne bele abba a műanyagba, és nagyon masszívan áll ott a tartály is...
A FAG -ot már gyorsan meg is rendeltem, nagyon köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 8:37 am 
Moderátor

kugyu21 írta:

Szia

És az SNR:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 11, 2018 6:44 pm 

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra