Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 15, 2018 6:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Támad a rozsda
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 6:04 pm 

Igen sima 10-es kulcsnyilású Hi négy éve én nyitottam ezt a témát és íme itt vannak az új képek/meg régit is raktam az albumba bocsi de nem értek ehez az indafotos cucchoz,ha nem tudjátok megnézni jelezzétek/ szerintem megint kibír négy évet
http://indafoto.hu/collectioneditor/774949 Jajj és most használtam korrant rozsdaátalakítót állítólag jól teszi a dolgát,sajna négy éve nem tudtam hogy ilyen is van
murray írta:
totál átrohadt a jobb sárvédőm alja.
gondolkodom ebben a javitó nyúlványban. csak félek szétvágni flexxel a sárvédőt.
villannyal lehet ezt hegeszteni?
vagy hogy álljak neki? az alsó csavarja a nyúlványnak az sima csavar?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 5:08 pm 

totál átrohadt a jobb sárvédőm alja.
gondolkodom ebben a javitó nyúlványban. csak félek szétvágni flexxel a sárvédőt.
villannyal lehet ezt hegeszteni?
vagy hogy álljak neki? az alsó csavarja a nyúlványnak az sima csavar?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 07, 2018 7:55 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
djmcs írta:
https://drive.google.com/file/d/1YgNvlgyw9J9yxX_mb9QVdQ28JeVahWdR/view?usp=drivesdk
Itt egy kép, kb ilyen a másik olda is, osztrák volt a kocsi.

Sziasztok
Vedd le a műanyag dobborítást és nézd meg a sárvédőív hátsó oldalát és a küszöb végét.
Nem okvetlen lesz az teljesen átrohadva, lehet csak felületi rozsda.
viewtopic.php?f=16&t=48&p=62619&hilit=k%C3%A1tr%C3%A1ny#p62619

Ha nincs nagy gond mögötte, vedd le a sárvédőívet, a kívülről nem látszó helyeken (küszöbvég) fesd le alvázvédővel.
3-4e-t töltenek színrekevert sprayt, a felpúposodott részeknél fémtisztára csiszolod, alapozod, majd mehet a színrefújás.
Száradás után a régi és friss festés találkozását összepolírozod.
Soknak tűnik ez így, de nem nagy dolgok, inkább szöszmötölni kell vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 06, 2018 8:22 pm 

Autó: Fabia Best
djmcs írta:
https://drive.google.com/file/d/1YgNvlgyw9J9yxX_mb9QVdQ28JeVahWdR/view?usp=drivesdk
Utángyártott klokkerholm sárvédőt kapsz itt:https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda_alkatreszek/fabia/fabia_i_6y2_1999_08_2008_03/13363/karosszeria/sarvedo/osszes_termek/-_1?manufacturers=Klokkerholm&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1 10 környékén a gyári 35-40 körül van.Ezt csak fel kell csavarni,de a nyúlványt amit Hubo is írt azt meg kapsz a patikánál itt van:https://skodapatika.hu/Skoda-Fabia-I-jobb-elso-sarvedo-javito-iv-lefuto-n Nálad ugye az a baj,hogy itt már nem lesz elég a sárvédőt kicserélni,mert a küszöb eleje is szétrohadt valószínű úgyhogy azt is ki kéne hegeszteni mielőtt az újat felcsavarod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 6:08 pm 

djmcs írta:

en ud činalom hod vesek husašer kinai šarvrdôt eš levagom a hol be jelôltem eš čak ast a alšo rest čerelem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 4:34 pm 

Autó: Fabia 1.4MPI
https://drive.google.com/file/d/1YgNvlg ... p=drivesdk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 2:49 pm 

djmcs írta:
Sziasztok!
Segitsetek. Akkor a sárvédő ívet ki lehet cserélni hegesztés nélkül vagy nem? Itt azt irta valaki hogy csavaros, mutattam egy karosszériásnak az azt mondta hogy hegeszteni kell emiatt ki kell belezni a belső teret. Szőnyeg műszerfal ki stb. 4nap kb 100e fényezéssel a 2oldal. Ez hihető?
Hali.Ha az első sárvédőt akarod kicserélni azt bárki meg tudja csinálni,mert csak fel kell csavarni és ennyi.És semmit nem kell kibelezni belül csak a keréknél a műanyag dobbetétet kell kiszedni hozzá semmi mást.A fényezés normális műhelyben még feketén is 25-30 ezer forint/db.Ha nem akarod az egész sárvédőt cserélni akkor tudsz venni hozzá csak a nyúlványt ami le szokott rohadni,de azt viszont hozzá kell hegeszteni a gyári elemhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 1:04 pm 

Szőnyeg műszerfal ki stb. 4nap kb 100e fényezéssel a 2oldal. Ez hihető?

serintem nem. rakjal kepet meňire šerult a ív.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 12:40 pm 

Autó: Fabia 1.4MPI
Sziasztok!
Segitsetek. Akkor a sárvédő ívet ki lehet cserélni hegesztés nélkül vagy nem? Itt azt irta valaki hogy csavaros, mutattam egy karosszériásnak az azt mondta hogy hegeszteni kell emiatt ki kell belezni a belső teret. Szőnyeg műszerfal ki stb. 4nap kb 100e fényezéssel a 2oldal. Ez hihető?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 26, 2018 12:41 pm 

szép kis hibalistád van! :lol:
enyém se jobb.

az én autómnak jobboldalt alul rohad a sárvédő alja. leszedtem és mögötte érdekes módon van még acél, tehát tart.
múltkor meg volt emelve az autó a szerelők alánéztek máshol nem láttam rozsdát.

nekem volt japán autóm ami tényleg szét volt rohadva. nem lehetett megemelni a gumisnál mert recseg -ropog
sztem a fabia kaszni azért elég merev .
kezeld le otthon valahogy a rozsdát ma egy lakatos 100e alatt egy órát nem dolgozik vele. felesleges rákölteni úgyse jön vissza soha.
aki meg 200ért elviszi a kocsit annak meg mindegy

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 26, 2018 12:17 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Szesze írta:
Katz írta:
Sziasztok!
Véleményekre lennék kíváncsi. 2001 es Fabia combim van. Bal első sárvédő fel van rohadva. Alul már csak a festék tartja össze. Ez elkezdett már a küszöbre rámászni, amennyire az ajtótól látni aggaszt, hogy az A oszloppal mi lehet. Plusz jobb hátsó sárvédő elem ott rohadt át belülről kifele ahol a hátsó ajtó elé fut. Itt is para mi lehet alatta.
Érdemes megcsináltatni, ha egyáltalán tálalok rá embert-műhelyt aki elvállal még rozsdás kocsit? Fapados vagyis nem teljesen de a fényszóró magasság állításon és kesztyűtartón felül semmi extra nincs. Gyanítom 200 lennen megcsinálni, de így szeritnem 400-ért sem tudnám eladni. El vagyok tanácstalanodva..
A sárvédő lerohadás az összes Vw-t utoléri sőt talán még jobban is.A Fábiáknál az első sárvédő alja szokott lerohadni,de erre kétféle megoldás is van.Vagy veszel egy új sárvédőt és azt rakatod (csavaroztatod)fel vagy lehet kapni hozzá csak az alsó nyúlványt valamivel olcsóbban,de azt viszont fel kell hegeszteni.Alatta a küszöb elejét szokta még a korrózió megenni,de azt is ki tudják neked hegeszteni ha úgy van.Az A oszlopnak nem lehet baja.De a küszöb sem biztos,hogy már szétrohadt az eleje lehet,hogy csak felületi rozsda van rajta.A hátsó ajtó alatti rohadáson is csodálkozom,mert ott sem láttam még rohadást Fábián.Valószínű a tiédet már ott javították ha ilyen gond van vele.Szerintem ha meg vagy elégedve a kocsival akkor rakasd rendbe és használd amíg ki nem rohad alólad.Ebbe a javításba a fényezés kerül a legtöbbe a többi nem egy nagy összeg szerintem.

Mikor vettem már volt ott egy pörsenés, de tiszta volt mögötte, nem volt sár meg lerakódás. 2004 előttieken szoktam látni én is h a sárvédő porladásnak indul.
Hát igen agyalok azért is írtam ide nektek, mert egy másik használt autó lutri kicsit, hogy akkor milyen rejtett hibák vannak stb. Ennél a karosszéria ami kérdés, menthető e, de tudom még mi baja van. Nah, de ugyanakkor itt jön a dilemmám sorolom is miért.
Ami kész: hátsó fék, kézifék bowden, csomiroló, vezérlés csere, BE ajtózárszerkezet csere, hátsó ajtó beázás javítva, felső motortartóbak csere, hátsó lengéscsillapítók cserélve. J+B külső féltengely csukló cserélve, futómű állítás, JH lámpa cserélve. Termosztát ház és hőfok jeladó
Ami rossz és javítani kéne:
Kormanyszögjeladó, map szenzor, csomiajto ázik(isten tudja hol), vezető ülés előtt vizes (isten tudja hol ázik),jobb hátsó fix ablakot újra kell ragasztani, akkor a karosszéria rohadások, belső féltengely csukló szar valamelyik, még nem vészes, váltó olaj foltos egyest nehezen veszi, mikor leállítom a motort úgy beremeg mint egy teherautó, télen fogyogat a hűtővíz, de az nem olajos, tiszta, hangszóró membránok szakadtak, alsó motorburkolat hiányzik, jah és az első szélvédő csere érett.
Ha ezeket össze adom és csak azokat amik a biztonságos vezetést befolyásolják akkor az már gazdasági totálkár.
Vagy megcsináltatom ami nagyon tré és megy amíg megy, de ha még jobban lepusztul szart se fog érni, ha cserélni akarom.
Bocsánat ha hosszú lett. Köszi minden tanácsot;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 23, 2018 8:08 pm 

Katz írta:
Sziasztok!
Véleményekre lennék kíváncsi. 2001 es Fabia combim van. Bal első sárvédő fel van rohadva. Alul már csak a festék tartja össze. Ez elkezdett már a küszöbre rámászni, amennyire az ajtótól látni aggaszt, hogy az A oszloppal mi lehet. Plusz jobb hátsó sárvédő elem ott rohadt át belülről kifele ahol a hátsó ajtó elé fut. Itt is para mi lehet alatta.
Érdemes megcsináltatni, ha egyáltalán tálalok rá embert-műhelyt aki elvállal még rozsdás kocsit? Fapados vagyis nem teljesen de a fényszóró magasság állításon és kesztyűtartón felül semmi extra nincs. Gyanítom 200 lennen megcsinálni, de így szeritnem 400-ért sem tudnám eladni. El vagyok tanácstalanodva..
A sárvédő lerohadás az összes Vw-t utoléri sőt talán még jobban is.A Fábiáknál az első sárvédő alja szokott lerohadni,de erre kétféle megoldás is van.Vagy veszel egy új sárvédőt és azt rakatod (csavaroztatod)fel vagy lehet kapni hozzá csak az alsó nyúlványt valamivel olcsóbban,de azt viszont fel kell hegeszteni.Alatta a küszöb elejét szokta még a korrózió megenni,de azt is ki tudják neked hegeszteni ha úgy van.Az A oszlopnak nem lehet baja.De a küszöb sem biztos,hogy már szétrohadt az eleje lehet,hogy csak felületi rozsda van rajta.A hátsó ajtó alatti rohadáson is csodálkozom,mert ott sem láttam még rohadást Fábián.Valószínű a tiédet már ott javították ha ilyen gond van vele.Szerintem ha meg vagy elégedve a kocsival akkor rakasd rendbe és használd amíg ki nem rohad alólad.Ebbe a javításba a fényezés kerül a legtöbbe a többi nem egy nagy összeg szerintem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 23, 2018 4:56 pm 

Katz írta:
Sziasztok!

Talan čak hazilag le kelene kezelni eš hajtani mig meg nem hal. Hamarab kelet volna ki takaritani šarvedô šarkakat eš meg let vona elôzve ez problema.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 23, 2018 2:50 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 10, 2016 1:34 pm 

murray írta:
remélem ért valamit .

nem sokat. egyértelműen rohad a sárvédő alja. végülis 14 éves lesz de akkor is.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra