Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. júl. 21, 2018 12:55 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nehezen indul
HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 4:25 pm 

elmax írta:
Sziasztok!

Visszaolvastam 5 oldalt, látom sok mindenkinek van hasonló problémája...de egyértelmű megoldást az én (helyesebben a barátom) autójára nem találtam.
1,2 (3 hengeres) Skoda Fabia 2006-os gyártmány. Gázos és benzines, első tulaj és van benn 120.000 km.

1. Hidegen nem indul csak teljes gáz mellett 3-4 próbára. Az AC pumpa hangja megvan a hidegen kinyitott ajtó esetén.

2. Menet közben erőtlen, olykor a gáz mellett mintha nem kapna benzint és lassul. Visszaváltásnál előbb utóbb elkapja és megindul normálisan.

Cserélték:
-vízhőfok termosztátot
-üzemanyag szűrőt
-olajat és gyertyát
-üzemanyag vákuum szivattyút

Tisztítottak az alapjárati szűrőt. Benzinnyomást mértek, az jó.
Mellesleg gázra kapcsolva tökéletes... Csak benzinnel kellene indulni.

Most azt találta a szerelő, hogy az egyik henger fals levegőt kapott; ott cserélnek valami alátétet; reméljük az megoldja...de ha nem: valami egyéb tanács, ötlet?

benzineš injektorok lesnek el dugulba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 2:37 pm 

Autó: skoda fabia
Sziasztok!

Visszaolvastam 5 oldalt, látom sok mindenkinek van hasonló problémája...de egyértelmű megoldást az én (helyesebben a barátom) autójára nem találtam.
1,2 (3 hengeres) Skoda Fabia 2006-os gyártmány. Gázos és benzines, első tulaj és van benn 120.000 km.

1. Hidegen nem indul csak teljes gáz mellett 3-4 próbára. Az AC pumpa hangja megvan a hidegen kinyitott ajtó esetén.

2. Menet közben erőtlen, olykor a gáz mellett mintha nem kapna benzint és lassul. Visszaváltásnál előbb utóbb elkapja és megindul normálisan.

Cserélték:
-vízhőfok termosztátot
-üzemanyag szűrőt
-olajat és gyertyát
-üzemanyag vákuum szivattyút

Tisztítottak az alapjárati szűrőt. Benzinnyomást mértek, az jó.
Mellesleg gázra kapcsolva tökéletes... Csak benzinnel kellene indulni.

Most azt találta a szerelő, hogy az egyik henger fals levegőt kapott; ott cserélnek valami alátétet; reméljük az megoldja...de ha nem: valami egyéb tanács, ötlet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2018 8:01 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
skdfb2008 írta:
Szaki merte azt mondta jo, reggel volt, de olyankor persze mindig beindul. Probaltam annak is utananezni hogyan nez ki az uzemanyag rendszer, milyen szelepek csovek tomitesek vannak benne amik a nagy melegben (ertsd 20-22fok felett...) kitagulnak es a kovetkezo inditozas sorozatig ugy maradnak ezaltal elzarjak(?) akadalyozzak a benzint vagy elfolyik vagy visszafolyik a tankba, nem tudom. A szervizkonyv szerint egyebkent cserelt benzin szurot de pumpat nem, ha esetleg nem belevalot tett oda (mas nyomasertekut) akkor be se indulna nem?

Szia
Beindul az, 3 vagy 4 baros a rendszer, Nálad nem tudom melyik van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2018 7:59 am 
Moderátor

reweptor írta:
Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van, mint az előttem szólóknak, azaz reggeli indításnál szinte pöccre indul, de utána egyből le is fullad (kivéve, ha beindulás után adok egy kis gázt neki).
Viszont nekem annyiból más, hogy délután, amikor indulnék haza a munkából, akkor meg pont az ellenkezője, be se akar indulni.
Az indítómotor pörgeti rendesen a motort, de nem akar beindulni.
Ekkor azt szoktam csinálni, hogy gyújtást le-fel kapcsolgatom 2-3x, hogy a benzinpumpa nyomjon bele egy kis naftát, és akkor már gond nélkül beindul. (már 2x is volt ilyen, és mindkét esetben benzinszagot éreztem utána.)
Erről mi a véleményetek?
(szerelőnél még nem jártam, de nemsokára úgyis mennem kell)

Szia
Benzin nyomást kellene mérni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2018 7:54 am 

Autó: Fabia II Kombi 1,4 16V (2009)
Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van, mint az előttem szólóknak, azaz reggeli indításnál szinte pöccre indul, de utána egyből le is fullad (kivéve, ha beindulás után adok egy kis gázt neki).
Viszont nekem annyiból más, hogy délután, amikor indulnék haza a munkából, akkor meg pont az ellenkezője, be se akar indulni.
Az indítómotor pörgeti rendesen a motort, de nem akar beindulni.
Ekkor azt szoktam csinálni, hogy gyújtást le-fel kapcsolgatom 2-3x, hogy a benzinpumpa nyomjon bele egy kis naftát, és akkor már gond nélkül beindul. (már 2x is volt ilyen, és mindkét esetben benzinszagot éreztem utána.)
Erről mi a véleményetek?
(szerelőnél még nem jártam, de nemsokára úgyis mennem kell)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2018 6:47 am 

Autó: Skoda Fabia 2008
Szaki merte azt mondta jo, reggel volt, de olyankor persze mindig beindul. Probaltam annak is utananezni hogyan nez ki az uzemanyag rendszer, milyen szelepek csovek tomitesek vannak benne amik a nagy melegben (ertsd 20-22fok felett...) kitagulnak es a kovetkezo inditozas sorozatig ugy maradnak ezaltal elzarjak(?) akadalyozzak a benzint vagy elfolyik vagy visszafolyik a tankba, nem tudom. A szervizkonyv szerint egyebkent cserelt benzin szurot de pumpat nem, ha esetleg nem belevalot tett oda (mas nyomasertekut) akkor be se indulna nem?

Csabaa írta:
skdfb2008 írta:
Sziasztok!

A meleg napok bekoszontevel ismet elojott a nehezen 3x 4x inditozas mire beindul az auto. Benzinnyomas jo, tavaly csereltem homerseklet jeladot (ősszel, es azt hittem attol majd megjavul, hat ezek szerint nem...), azota 100-as benzinnel jarok, VAGCOM-al raneztem, semmi hiba vagy naplobejegyzes, nyoma sincs a hibanak, egyszeruen fogalmam sincs mi sz@r van a kocsival. Inditozok egy pillanatra beindul majd osszevissza jarva leall, ugyanez masodikra is. Amit eszrevettem hogy ha egesz nap suti a motorhaztetot a nap (de ugy rendesen hogy a kocsiba beulve is megcsap a forrosag) akkor csinalja csak tehat eleg konnyen reprodukalhato. Egesz telen semmi, tobb ezer km-t mentem vele, tegnap ahogy bejott a 15-20fok kezdte el megint. Es mocskosul bosszanto hogy nem jovok ra az okara

Szia
Az a benzinnyomás biztosan jó!?
A reggeli első indítózással párhuzamosan mérték a nyomást?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2018 8:56 am 
Moderátor

steeve443 írta:
Nekem detto, mint skdfb2008 írta. Bár a telet hibátlanul végignyomta az autó, egyelőre még nem váltott át "nyári" módba, de már kicsit gyengébben indul reggelente.
Nekem amúgy csak a reggeli indításnál jön ez. Ha már beindult és utána egész nap áll is, akkor már nincs gond.

Szia
Rendszerint ezt két dolog szokta okozni. Vagy rossz vízhőfok érzékelő (megnő az ellenállása és túldúsít a vezérlő)
vagy nincs meg a benzin nyomás. Ha csak reggel rossz, a benzinpumpa a valószínű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2018 8:30 am 

Nekem detto, mint skdfb2008 írta. Bár a telet hibátlanul végignyomta az autó, egyelőre még nem váltott át "nyári" módba, de már kicsit gyengébben indul reggelente.
Nekem amúgy csak a reggeli indításnál jön ez. Ha már beindult és utána egész nap áll is, akkor már nincs gond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2018 7:08 am 
Moderátor

skdfb2008 írta:
Sziasztok!

A meleg napok bekoszontevel ismet elojott a nehezen 3x 4x inditozas mire beindul az auto. Benzinnyomas jo, tavaly csereltem homerseklet jeladot (ősszel, es azt hittem attol majd megjavul, hat ezek szerint nem...), azota 100-as benzinnel jarok, VAGCOM-al raneztem, semmi hiba vagy naplobejegyzes, nyoma sincs a hibanak, egyszeruen fogalmam sincs mi sz@r van a kocsival. Inditozok egy pillanatra beindul majd osszevissza jarva leall, ugyanez masodikra is. Amit eszrevettem hogy ha egesz nap suti a motorhaztetot a nap (de ugy rendesen hogy a kocsiba beulve is megcsap a forrosag) akkor csinalja csak tehat eleg konnyen reprodukalhato. Egesz telen semmi, tobb ezer km-t mentem vele, tegnap ahogy bejott a 15-20fok kezdte el megint. Es mocskosul bosszanto hogy nem jovok ra az okara

Szia
Az a benzinnyomás biztosan jó!?
A reggeli első indítózással párhuzamosan mérték a nyomást?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2018 6:48 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 05, 2018 3:36 pm 

Örököltem egy 2004-es Skoda Fabiat, BMD motorkód, 140e km.

Volt, hogy csak 4.-5.-re indult nehezen, aztán dadogott míg be nem melegedett, néha menet közben megtorpant. Indítás után hirtelen gázra fulladozott, alapjárat egyenetlen volt. Amikor egyszer beindult és leállítottam utána már általában beindult, pár nap állás után viszont nagyon nehezen, ha egyáltalán.

Egy helyi szerelő azt mondta, hogy 2 hengerben is nagyon alacsony a kompresszió, hengerfejes.
Mivel másfél éve már volt hengerfej felújításon ezért vettem egy kompressziómérőt és mindegyik hengerben 17 bar körül mértem, így gondoltam más lehet a hiba.

Kicseréltem a gyertyákat Bosch fr7hc+-ra. Megtisztítottam a fojtószelepet és az alatta lévő MAP szenzort WD40-el. Indítóztam levett tanksapkával, indítóztam lehúzott lambda szenzorral, de semmi változás. Adtam 12V-ot az üzemanyagszivattyúnak 10-20 mp-re megnézni, hogy akkor jobban indul-e, de semmi hatása. VAGCOM-al csináltam alapbeállítást (nekem csak 1-2mp-ig tart amíg csinálja), érdemleges hibakód nem volt. VAGCOM-mal nézve a MAP szenzor 989.4 mbar-t mér, indítózás közben ekörül ingadozik. Két hőmérséklet jeladó közül egyik 13.5 C fokot, a másik 9C fokot mért, az első változott is 10 percen belül.
Sokat indítóztam, többször(10-20x) 10mp-et, ugye ettől nem kopik el annyira, hogy leessen a kompreszió?

Most még rosszabb a helyzet mint volt. Ha beindul, rövid időn belül le is áll, de inkább csak nem indul és kész. Van, hogy csak 1 vagy 2 henger megy és leáll.
Gondoltam még az üzemanyagszivattyúra és a benzinszűrőre/nyomáskorlátozóra, de eleg macerás ezeket szerelni, így egyelőre hagyom.
Ha lekötöm az aksit hosszabb időre és hideg motorral jobb esély van elindítani monduk 6-odszorra.

Azt gondoltam nincs nagy baja, de belátom nem értek hozzá, és már nincs kedvem se időm ezzel foglalkozni. Szervízbe sem tudom már könnyen elvinni, plusz ki van ideiglenesen vonva a forgalomból.

A kormányszervó és az egyik ajtózár nem jó, kárpittisztítás ráférne.
Amúgy kivülről szép és sérülésmentes.

Szóval elegem van belőle. Ötlet valaki mit csináljak vele?
Vesz valaki ilyen állapotú autót, vagy kockáztassam a javítást mégis, vagy menjen a bontóba?

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 6:57 pm 

steeve443 írta:
hubo44 írta:
steeve443 írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy találkozott-e valaki már az alábbi problémával (Fabia 1.4 16V, 2007):
Elsősorban melegebb időben nehezen indul az autó, leginkább reggel.
Az a problémám, hogy nagyjából, amint bejön a melegebb idő tavasztól-őszig kb, reggelente elég nehezen indul el az autó. Általában lefullad indítás után, de van úgy hogy csattogó hangot is hallat indulás közben. Lefulladás után 3-4 újraindítás után már szépen jár és a nap folyamán bármikor, ha újraindítom akkor is rendben megy minden. Ezt amúgy leginkább csak a reggeli első induláskor tapasztalom, de ha pl napközben áll 8 órát (munkaidőben), akkor semmi.

Most hogy bejött újra a hidegebb idő, ismét minden pöccre indul... Hibakódot a szervizben nem találtak, és semmi mást sem. Még szoftverfrissítést javasolnak...

Van ilyesmi tapasztalata valakinek?

Előre is köszi.

Meni km. van a motorba. Merjetek meg a benzin ňomašt neňit ňom a buvar pumpa. Inen indulnak.

Szia,
107000 km van az autóban. A benzin nyomás összefügghet a hőmérséklettel?

Szia,
Közvetlenül nincs köze hozzá, de olyanról már hallottam hogy lassan "ébred" fel a hideg pumpa egy éjszaka után és a szükséges 3-4bar helyett csak 1-2bar nyomást állít elő a csőben. Csabaa töltött fel egy ilyen hibáról videót, ott a pumpa csere megoldotta: https://www.youtube.com/watch?v=KGfEqFiTvmk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 08, 2017 4:53 pm 

hubo44 írta:
steeve443 írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy találkozott-e valaki már az alábbi problémával (Fabia 1.4 16V, 2007):
Az a problémám, hogy nagyjából, amint bejön a melegebb idő tavasztól-őszig kb, reggelente elég nehezen indul el az autó. Általában lefullad indítás után, de van úgy hogy csattogó hangot is hallat indulás közben. Lefulladás után 3-4 újraindítás után már szépen jár és a nap folyamán bármikor, ha újraindítom akkor is rendben megy minden. Ezt amúgy leginkább csak a reggeli első induláskor tapasztalom, de ha pl napközben áll 8 órát (munkaidőben), akkor semmi.

Most hogy bejött újra a hidegebb idő, ismét minden pöccre indul... Hibakódot a szervizben nem találtak, és semmi mást sem. Még szoftverfrissítést javasolnak...

Előre is köszi.

Meni km. van a motorba. Merjetek meg a benzin ňomašt neňit ňom a buvar pumpa. Inen indulnak.

Szia,
107000 km van az autóban. A benzin nyomás összefügghet a hőmérséklettel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 5:30 pm 

steeve443 írta:
Sziasztok!

Előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 5:00 pm 

Sziasztok!

Előre is köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra