Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 13, 2018 8:11 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2019 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 09, 2018 4:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 Mpi
bundy87 írta:
Sziasztok
előjött egy érdekes hiba amire jelenleg nem tudok rájönni mi csinálhatja- okozhatja.
álló helyzetben vagy lassú haladásnál pl parkolóba állás, kiállás szoruló hangot hallani mintha egy rozsdás zsanért próbálnának elmozdítani nem fémes hang inkább olyan mintha gumi a gumin próbálna csúszni dörzsölős hang. viszont csak akkor jön elő ha balra tekerem a kormányt! ha jobbra akkor nem sőt középállásnál ha kicsit fordítok akkor sem hallani ha már valahol majdnem koppnál van onnan egy fél- háromnegyed fordulatnyit vissza és kb ezen a határon hangoskodik. ha balra koppig tekerem és onnan vissza akkor semmi hangja csakis akkor ha balra tekerem. magasabb sebességnél nem hallok semmit csak ilyen kiállásoknál de már idegesít :D :D
ami fix az hogy baloldalról jön hallom 100%, szervó jó, megy, olaj rendben van. felemeltem mind a 2 oldalt kézzel átmozgattam de semmit nem hallottam leengedtem tekerem a kormányt és nyüszög.
talpast és stabrúd szilentet az év elején cseréltem mind a 2 oldalt. viszont stabrúd pálcát (kutyacsont) csak jobboldalt cseréltem baloldalt nem. lehet ez a gond hogy megette az idő ezt az oldalt is és amiatt nyüszög? vagy ha van valami tippetek azt is szívesen veszem.

Szia pont igy jartam en is a guta utott meg hogy nem tudttam mi nyekereg es legtöbbször hatramenet bal kanyar ,megjegyzem jobb oldali kutyacsont csere utan kezdődött ,el vittem futoszog allitasta ,a fiuk elobb tanacsoltak a torony csapagy cseret mert bal oldalt zorgott ,ki csereltuk de a gond maradtt aztan futoszog allitas utan a hang megszűnt ,futomuves szeri t a kerekeim ugy alltak mint a trabant hatso resze V ben 3.5 mm gumim banta ,ma pedig fek pofa csere volt fek tarcsaval együtt mert szo szerin horgott a fek ,kopottnak nem volt kopott csak szerelo baratom szerint nem megfelelo fek betet volt a tarcsahoz ,brembo sport fek betet ami sokkal keményebb ,igy hat kapott ujat mindkettobol most csend van .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 7:17 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Érdekelne engem, hogy mi a gyári márkája a féktárcsának és a betéteknek 1.4 16V BBZ 2005 Fabianak? Vagy mit érdemes venni? Hátul az enyém dobos ezen adatok is érdekelnének! Bár a pofák azok úgy látom Ferodo gyártmányúak? Dob lenne a lényeg meg esetleg a munkahenger típusa! Cserélni érdemes a hátsó munkahengereket? Az egyik oldalon ugyanis mintha letört volna a "füle" a külső oldalán. Kösz! Mit érdemes venni? Textar szar azt mondják! TRW, ATE esetleg?

Szia
A felsoroltak mind-mind jók. Elől most ferodo van tárcsa+betét ~70ekm óta.
A bal oldalon a szélső betét jobban kopott ezért lassan cserélem az egészet. A többi betéten van még 4-5mm. Simán elmenne 80ekm-t..

Most zimmermant fogok venni, az olcsó a boltban ahol vásárolok.(8500/db tárcsa, betét szett 7300)
Hátul trw pofákat vettem és meyle dobot. Teljesen jók.
A munkahengert csak akkor cseréld ha folyik. A kézifék bowdent érdemes megnézni mennyire nyúlt meg és mennyire fog. Abból is trw-t vettem, az egyik munkahengerem folyt abból is trw lett.

Első tárcsa és betét drága trw-ből a hátsó dobhoz való cuccok nem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 6:02 pm 

Autó: 2007. 1,4 BUD
Gabesz írta:
Érdekelne engem, hogy mi a gyári márkája a féktárcsának és a betéteknek 1.4 16V BBZ 2005 Fabianak? Vagy mit érdemes venni? Hátul az enyém dobos ezen adatok is érdekelnének! Bár a pofák azok úgy látom Ferodo gyártmányúak? Dob lenne a lényeg meg esetleg a munkahenger típusa! Cserélni érdemes a hátsó munkahengereket? Az egyik oldalon ugyanis mintha letört volna a "füle" a külső oldalán. Kösz! Mit érdemes venni? Textar szar azt mondják! TRW, ATE esetleg?

Szia,
csak saját vélemény, két autónknál is jó ideje TRW tárcsa / betét kombót használunk, teljesen bevált, csak ajánlani tudom.
Bálint

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 5:24 pm 

Autó: Fabia Best
Gabesz írta:
Fékpofából Ferodot vagy Zimmermant tennék én bele.A Textarral én már megjártam,de másnak az is jó volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 11:09 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 21, 2018 12:01 am 

Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Első stabilizátort szeretném rendbetenni, kutyacsont csere alap. Kapott a nagy összekötő stab rudazat új gumi szilenteket. De a rudon eredetileg voltak müanyag gyűrük, amik lassan teljesen elporladnak, ki be csuszkálnak ezáltal a rúd is elmászik oldalra, beleér a futóba, kopog ropog, mi a megoldás erre a problémára ami bevált másnak esetleg?

hali
több fajta belső átmérővel rendelkezik a stabrúd szilent gumi, tolomérővel mérd le a stabrudat és a szerint nézz hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 10:24 am 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
Sziasztok! Első stabilizátort szeretném rendbetenni, kutyacsont csere alap. Kapott a nagy összekötő stab rudazat új gumi szilenteket. De a rudon eredetileg voltak müanyag gyűrük, amik lassan teljesen elporladnak, ki be csuszkálnak ezáltal a rúd is elmászik oldalra, beleér a futóba, kopog ropog, mi a megoldás erre a problémára ami bevált másnak esetleg?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:39 pm 

Sziasztok
előjött egy érdekes hiba amire jelenleg nem tudok rájönni mi csinálhatja- okozhatja.
álló helyzetben vagy lassú haladásnál pl parkolóba állás, kiállás szoruló hangot hallani mintha egy rozsdás zsanért próbálnának elmozdítani nem fémes hang inkább olyan mintha gumi a gumin próbálna csúszni dörzsölős hang. viszont csak akkor jön elő ha balra tekerem a kormányt! ha jobbra akkor nem sőt középállásnál ha kicsit fordítok akkor sem hallani ha már valahol majdnem koppnál van onnan egy fél- háromnegyed fordulatnyit vissza és kb ezen a határon hangoskodik. ha balra koppig tekerem és onnan vissza akkor semmi hangja csakis akkor ha balra tekerem. magasabb sebességnél nem hallok semmit csak ilyen kiállásoknál de már idegesít :D :D
ami fix az hogy baloldalról jön hallom 100%, szervó jó, megy, olaj rendben van. felemeltem mind a 2 oldalt kézzel átmozgattam de semmit nem hallottam leengedtem tekerem a kormányt és nyüszög.
talpast és stabrúd szilentet az év elején cseréltem mind a 2 oldalt. viszont stabrúd pálcát (kutyacsont) csak jobboldalt cseréltem baloldalt nem. lehet ez a gond hogy megette az idő ezt az oldalt is és amiatt nyüszög? vagy ha van valami tippetek azt is szívesen veszem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 09, 2018 5:39 pm 

Gabesz írta:
Voltam futómű állításon. A bal oldalon volt 1,5mm difi a gép szerint! Beállították. De én úgy látom a hiba megmaradt! A fék lehet ludas? A szerelő szerint a tárcsa kopásából ítélve a betét már nem teljes felületen fog ezt nagyjából konyhanyelven írtam le. Tehát okozhat esetlegesen rosszab féktárcsa/fékdob kissé húzó autót? Vagy más lesz itt? Kösz!

ezeknel a elšô fek nem al be.
a 1,5mm difi-tôl ered a gond. mi volt a difi osefutaš vad a kerek dôleš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 09, 2018 5:04 pm 

Voltam futómű állításon. A bal oldalon volt 1,5mm difi a gép szerint! Beállították. De én úgy látom a hiba megmaradt! A fék lehet ludas? A szerelő szerint a tárcsa kopásából ítélve a betét már nem teljes felületen fog ezt nagyjából konyhanyelven írtam le. Tehát okozhat esetlegesen rosszab féktárcsa/fékdob kissé húzó autót? Vagy más lesz itt? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2018 8:03 pm 

Gabesz írta:
Megoldaná a problémámat egy futóműállítás? Azt vettem észre, hogy a téli és a nyári garnitúrával is jobbra menne el az autó a legtöbb útszakaszon ha elengedem a kormányt. És mintha kicsit végig ellen kéne tartani. Vagy fék gond lehet? Ha fékezek elengedett kormánynál akkor balra viszi az elejét. Ha viszont leállított motorral gurulok a garázsba és egy kicsit a fékhez nyúlok akkor a kormány kissé próbál eltekeredni balra. A fék még nem volt cserélve nálam. Szerintem az előző tulajnál sem! Nos a menet közbeni húzáson lenne a fő hangsúly! Erre várnék észrevételeket és javaslatokat! Kösz!

1 atlagoš furomuveš nem fogja meg oldani. Meg kelene madarazni neki hod teli/ňarival vis oldalba eš hod merje be mi a gond ha valami utešt kapot legnokar/ôsekôtô hod ki čereled/teted eš visa jô alitašra. Enek íd kelene mukôdnie 1 rendeš futomuvešnel de valošag majd el valik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2018 6:15 pm 

Megoldaná a problémámat egy futóműállítás? Azt vettem észre, hogy a téli és a nyári garnitúrával is jobbra menne el az autó a legtöbb útszakaszon ha elengedem a kormányt. És mintha kicsit végig ellen kéne tartani. Vagy fék gond lehet? Ha fékezek elengedett kormánynál akkor balra viszi az elejét. Ha viszont leállított motorral gurulok a garázsba és egy kicsit a fékhez nyúlok akkor a kormány kissé próbál eltekeredni balra. A fék még nem volt cserélve nálam. Szerintem az előző tulajnál sem! Nos a menet közbeni húzáson lenne a fő hangsúly! Erre várnék észrevételeket és javaslatokat! Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 7:19 am 

hubo44 írta:
Cufter írta:
Sziasztok!

10 éves a kocsi, meg hidegben nyekereg az első futómű.
Mit érdemes cserélni rajta? Mivel számoljak?

talan 2x štabilizator gumi eš 2x a elšô lengô kar hatšo silemblokja.

helló én is ugyanezt írnám annyival kiegészítve hogy ha a lengőkar szilent blokkot cserélsz akkor egy csapással a talpast is cseréltesd ki vagy ha már volt akkor csak egy állapot felmérést kell rá csinálni. (pl.: gumi szoknyája nincs-e kiszakadva)
ha a stabrúd szilentet cseréled akkor lehet érdemes beszerezni egy pár stabrúd pálcát (kutyacsontot) is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 03, 2018 10:20 pm 

Cufter írta:
Sziasztok!

talan 2x štabilizator gumi eš 2x a elšô lengô kar hatšo silemblokja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 03, 2018 1:06 pm 

Autó: Fabia 2008 5J
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2019 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra