Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 7:30 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 738 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: szervóhiba
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 11:47 am 

Sajnos egy jó OBD adapterrel sincs hibakódom, de hiba az van.

Csak mondom, ma egy nagy márkájú autószervízből (nem Skoda), és 2 autószerelőtől hajtottak el, hogy ők ilyet még életükben nem csináltak, stb.
Pedig elmondtam, hogy Koyo, szervószivattyú, stb.

Aztán végre találtam egy szerelőt, aki szerdán ránéz a verdára. Imádkozzatok, hogy na Karcagon átutazóban legyen baja a Skodátoknak. Vicc...

Ha már itt tartunk: ha kiderül, hogy valóban a szivattyú lesz a ludas, akkor annak a cseréje hogy zajlik? Motorkódra, évjáratra, stb. és valóban össze kell majd hangolni az ECU-val?
Egyáltalán van valami videó vagy bármi erről, hogy valaki javítja ezt? Már ott tartok, hogy megcsinálom magamnak.

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 3:53 pm 

Valóban! :)
Akkor KOYO. Már majdnem megkérdeztem, hogy ebben meg mi ázik be és, hogy nem-e lehet javítani, de látom, hogy ilyen:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1472480.html

Közben kiderült, hogy az ELM adapterem egy hitvány kínai vacak, amúgy menne az Androidos Carista/Torque/OBD Car Doctor szoftverekkel.
Szóval szerválnom kell egy olyat, ami kompatibilis a Fabia-val.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 11:37 am 

Szesze írta:
Szevasztok!Hogy milyen gyártmány a servo felülről is látni.A Koyonál a szivattyú tartály csavaros a Trv meg nem!!!

Ige a TRW/en bilinč tarča a tartajt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 11:35 am 

Autó: Fabia Best
Szevasztok!Hogy milyen gyártmány a servo felülről is látni.A Koyonál a szivattyú tartály csavaros a Trv meg nem!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 6:35 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
worros írta:
Nos, az új Varta akksival is dobja a szervógondot. Ez cumi.

Azt nem tudom, hogy TRW vagy Koyo-e. Ezt hogy tudom megnézni?
A beázás alatt arra gondolsz, hogy pl. autómosásnál ázik be? Mert éppen a mosás után jött a hiba.

Diagnosztikát esetleg tudok nézetni hétfőn az autószerelőmmel, de ő nem nyúl hozzá ehhez a hibához.

Sajnos az OBDII-es adapter semmilyen android programmal nem ír hibakódot. Erre van valami ajánlás vagy jobb lenne egy PC és USB-OBD?
Tényleg, ha már itt tartunk, Skoda Fabia-hoz melyik ilyen kiolvasó programot használjam ha esetleg szerválok egy USB-s, PC-s adaptert?

Köszi!

Szia
A típust a diagnosztika kiírja, vagy a kormányműn is lehet matrica ami látszik a motortérben..
Öreg autók ezek, már egy szigetelés nem biztos ,hogy olyan mint a gyári.. beázhat..
Az 1,2-hez jó a weben árult vagcom 409-es kábel is 3-4e-t szokták adni.

Nekem most 15 évesen a tetőkárpít kezdett elengedni, az augusztusi szabi alatt cserélem az egészet.. öreg autókon elkopik szép lassan minden, sajnos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 4:58 pm 

Nos, az új Varta akksival is dobja a szervógondot. Ez cumi.

Azt nem tudom, hogy TRW vagy Koyo-e. Ezt hogy tudom megnézni?
A beázás alatt arra gondolsz, hogy pl. autómosásnál ázik be? Mert éppen a mosás után jött a hiba.

Diagnosztikát esetleg tudok nézetni hétfőn az autószerelőmmel, de ő nem nyúl hozzá ehhez a hibához.

Sajnos az OBDII-es adapter semmilyen android programmal nem ír hibakódot. Erre van valami ajánlás vagy jobb lenne egy PC és USB-OBD?
Tényleg, ha már itt tartunk, Skoda Fabia-hoz melyik ilyen kiolvasó programot használjam ha esetleg szerválok egy USB-s, PC-s adaptert?

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 1:43 pm 
Moderátor

worros írta:
Sziasztok!

4 éve vagyok köztetek, szerencsére eddig csak olvasgatnom kellett, de most utolért a végzet.
Nem akarom messziről kezdeni, de pár állomás (2006-os Fabia, 1.2 HTP, 6Y2, BME motorkód):
2 és fél éve a vezető oldali ajtóm zárja elromlott, így egy Giordon bicskakulcsos riasztós szettet dobattam a járgányba. Minden oké vele.
Aztán a használtautóval kapott valamilyen akksi megadta magát télen, így kapott egy ótvar kínait, majd gondoltam ettől jobbat érdemel és kapott egy Bosch S3-at. És akkor...

December óta ez van a kocsiban, pöcre indul semmi gond. Az alapjárati probléma nálam is megvan, néha ledadog a kocsi, túráztatni kell a kereszteződésben állva, egyébként néha sárga motorhibát dob, henger kimaradás hibával, de SENKI nem tud segíteni ebben (Karcag).

Viszont most megérkezett tök váratlanul a szervóhiba (Karcagról Debrecenbe éppen beérve). A sima kis OBD2 adapterem nem dob hibakódot, de mivel olvastam, hogy akksifedél lemezbizti, mondom egy próbát megér. Bingó! El volt repedve! Gyorsan kicseréltem! Amúgy leállít és újraindít után eltűnt a hiba törött biztivel is..., csakhát előjött párszáz méter után.
A hiba viszont maradt, sőt, a légzsák ikon is fel-fel villan mostmár. Olyan is van, hogy van szervólámpa hiba, de a szervó meg oké, meg olyan is van, hogy nem ég a lámpa és nincs szervó.

Kínomban, mivel aug.6-ra tudnak időpontot adni a debreceni Skoda szervízbe , most vettem egy "jobb" Varta akksit. Rámértem a Bosch-ra, 12,45V, de ez ugye semmit nem jelent.
Most ha az indításban jónak néz ki az akksi akkor attól még lehet rossz? Vagy adtam a kakinak egy pofont az új akksivétellel?

Imádom ezt a kocsit, de nagyon elgondolkodtam azon, hogy lassan megválunk egymástól, mert az utóbbi másfél évben a legváratlanabb időben hagyott cserben. Sajnos nincs utódja, mindenben nagyon pöpec járgány, nem szívesen váltanék márkát.

Tudtok javasolni valamit? Mint írtam, a bluetooth OBD nem dobott hibakódot, bár tudom, hogy az egy ilyen halvány megoldás.

KÖSZI!

Szia
Ha rendesen indul, az aksinak nem igazán lehet baja. A szervo hibatárolójába lenne jó belenézni igazság szerint..
A szervo elég nagy villamos fogyasztó,ezért hiba esetén jól meg tudja terhelni az elektromos rendszert és villoghat szinte bármi a műszerfalon. Lehet egy egyszerű kontakt hiba kábel/csatlakozás, de be is tud ázni a szivattyú.
Azt nem írtad, hogy milyen gyártmány, a Trw-nél szinte mindig a szögjeladó hülyéskedik, a Koyonál a beázás a gyakoribb..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 8:45 am 

Sziasztok!

4 éve vagyok köztetek, szerencsére eddig csak olvasgatnom kellett, de most utolért a végzet.
Nem akarom messziről kezdeni, de pár állomás (2006-os Fabia, 1.2 HTP, 6Y2, BME motorkód):
2 és fél éve a vezető oldali ajtóm zárja elromlott, így egy Giordon bicskakulcsos riasztós szettet dobattam a járgányba. Minden oké vele.
Aztán a használtautóval kapott valamilyen akksi megadta magát télen, így kapott egy ótvar kínait, majd gondoltam ettől jobbat érdemel és kapott egy Bosch S3-at. És akkor...

December óta ez van a kocsiban, pöcre indul semmi gond. Az alapjárati probléma nálam is megvan, néha ledadog a kocsi, túráztatni kell a kereszteződésben állva, egyébként néha sárga motorhibát dob, henger kimaradás hibával, de SENKI nem tud segíteni ebben (Karcag).

Viszont most megérkezett tök váratlanul a szervóhiba (Karcagról Debrecenbe éppen beérve). A sima kis OBD2 adapterem nem dob hibakódot, de mivel olvastam, hogy akksifedél lemezbizti, mondom egy próbát megér. Bingó! El volt repedve! Gyorsan kicseréltem! Amúgy leállít és újraindít után eltűnt a hiba törött biztivel is..., csakhát előjött párszáz méter után.
A hiba viszont maradt, sőt, a légzsák ikon is fel-fel villan mostmár. Olyan is van, hogy van szervólámpa hiba, de a szervó meg oké, meg olyan is van, hogy nem ég a lámpa és nincs szervó.

Kínomban, mivel aug.6-ra tudnak időpontot adni a debreceni Skoda szervízbe , most vettem egy "jobb" Varta akksit. Rámértem a Bosch-ra, 12,45V, de ez ugye semmit nem jelent.
Most ha az indításban jónak néz ki az akksi akkor attól még lehet rossz? Vagy adtam a kakinak egy pofont az új akksivétellel?

Imádom ezt a kocsit, de nagyon elgondolkodtam azon, hogy lassan megválunk egymástól, mert az utóbbi másfél évben a legváratlanabb időben hagyott cserben. Sajnos nincs utódja, mindenben nagyon pöpec járgány, nem szívesen váltanék márkát.

Tudtok javasolni valamit? Mint írtam, a bluetooth OBD nem dobott hibakódot, bár tudom, hogy az egy ilyen halvány megoldás.

KÖSZI!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2018 7:29 pm 

Tudom Csabám,de most lett kicserélve és mivel nem volt normális doblemez a kocsin ami védte volna és a szivacsos borítás is csurom víz volt így arra gondolok hátha csak a víz nem tetszett neki.Most a napokban nem dobta ki a hibalámpát,de hosszabb úton nem jártam vele.Egyébként random szokta kitenni a lámpát eddig.Ha a víz miatt van akkor előbb utóbb csak kiszárad ha használom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 25, 2018 7:38 am 
Moderátor

Szesze írta:
Csabaa írta:
Szesze írta:
Kösz Csabánk! :D Csak ,mert amit vettem gépet annál valami zárlatot ír ki a szervóra a gép és Trw-vel szerelték.Ja és egy kis használat után kirakja a hibalámpát ,de a szervó megy szerintem.

Szia
Mi a hibakód!?
Hali. 01290szervó referencia feszültség 29-10 rövid zár testre időszakos.

Szia
Ez lehet szögjeladó hiba is:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01290

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 10:14 am 

Csabaa írta:
Szesze írta:
Kösz Csabánk! :D Csak ,mert amit vettem gépet annál valami zárlatot ír ki a szervóra a gép és Trw-vel szerelték.Ja és egy kis használat után kirakja a hibalámpát ,de a szervó megy szerintem.

Szia
Mi a hibakód!?
Hali. 01290szervó referencia feszültség 29-10 rövid zár testre időszakos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 21, 2018 8:02 am 
Moderátor

Szesze írta:

Szia
Mi a hibakód!?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 20, 2018 8:59 pm 

Csabaa írta:
Szesze írta:
Szevasztok.Valaki meg tudja mondani,hogy melyik szervószivattyú szokott beázni a Koyo vagy a TRW?

Szia
Koyo.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 8:58 pm 
Moderátor

Szesze írta:
Szevasztok.Valaki meg tudja mondani,hogy melyik szervószivattyú szokott beázni a Koyo vagy a TRW?

Szia
Koyo.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 19, 2018 8:52 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 738 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra