Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 16, 2018 9:54 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 851 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronika
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 13, 2018 12:18 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V
Csabaa írta:
Papy írta:
Sziasztok!
A tegnapi napon be lett építve a tempomat a Fábiámba, de modult kellett benne cserélni mert 6Q2-es volt benne (6Q1 lett beépítve). Nem tudom hogy ebből kifolyólag, de a következő hibám lenne (a fórumon olvastam hogy másnak is volt ilyen hibája csak nem tudom mi lett a megoldás).

Vezető oldali ajtónyitásra elindul az AC pumpa, felkapcsolódik rendesen a belsőtér világítás, el is alszik amikor becsukom, de ha égve hagyom a fényszórót és kiveszem a gyújtáskapcsolóból a kulcsot akkor nincs visszajelző hang.
1. Csere előtt volt hang, csak nem tudom hogy ez a 6Q1-es modul vezérli e a visszajelző hangot?
2. Lehet ezt VAG-gal be vagy kikapcsolni vagy ez mindig szólna?
3. Lehetséges hogy maga a 6Q1-es modulba nincs ilyen funkció?

Amit még nem próbáltam, hogy kézifékre van e visszajelző hang amikor behúzva marad, de ez a modul csere után szűnt meg.

Péter

Szia
Ez független a modultól, az ajtózár mikrokapcsolója szokta ezt okozni.
Érdekes ez a mikrokapcsoló hiba, mert nem az összes hiba szokott megjelenni,
csak egy-egy.
Agyújtáskulcs után az ajtót is ki kell nyitni,hogy sipoljon..

A gyújtás után az ajtót kinyitom de nem sípol. Modulcsere előtt működött mert mikor rádugták a laptopot égve volt a lámpa és amikor ki lett nyitva az ajtó akkor sípolt. Csak a modulcsere után nem jelez vissza... Szerinted véletlen egybeesés? Hány mikrokapcsoló van az ajtóba? Ha kinyitom az ajtót és felkapcsolódik a belső világítás akkor másik mikrokapcsolón van rajta a fényszóró visszajelzés?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 11, 2018 10:20 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Papy írta:
Sziasztok!
A tegnapi napon be lett építve a tempomat a Fábiámba, de modult kellett benne cserélni mert 6Q2-es volt benne (6Q1 lett beépítve). Nem tudom hogy ebből kifolyólag, de a következő hibám lenne (a fórumon olvastam hogy másnak is volt ilyen hibája csak nem tudom mi lett a megoldás).

Vezető oldali ajtónyitásra elindul az AC pumpa, felkapcsolódik rendesen a belsőtér világítás, el is alszik amikor becsukom, de ha égve hagyom a fényszórót és kiveszem a gyújtáskapcsolóból a kulcsot akkor nincs visszajelző hang.
1. Csere előtt volt hang, csak nem tudom hogy ez a 6Q1-es modul vezérli e a visszajelző hangot?

Amit még nem próbáltam, hogy kézifékre van e visszajelző hang amikor behúzva marad, de ez a modul csere után szűnt meg.

Péter

Szia
Ez független a modultól, az ajtózár mikrokapcsolója szokta ezt okozni.
Érdekes ez a mikrokapcsoló hiba, mert nem az összes hiba szokott megjelenni,
csak egy-egy.
Agyújtáskulcs után az ajtót is ki kell nyitni,hogy sipoljon..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 10, 2018 8:34 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V
Sziasztok!

Péter

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 5:02 am 
Moderátor

Szesze írta:
Köszi Csabánk :D nagy király vagy én mindig mondtam!!!Így már mindjárt más a fekvése a dolgoknak.Már csak azt nem írtad,hogy a szürke szálat melyik oldalon nézzem meg?És hogy az van-e esetleg mindkét oldalon?

Mivel a vezető oldali ajtót használod legtöbbször, ott gyakoribb a kábel hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 8:54 pm 

Autó: Fabia Best
Köszi Csabánk :D nagy király vagy én mindig mondtam!!!Így már mindjárt más a fekvése a dolgoknak.Már csak azt nem írtad,hogy a szürke szálat melyik oldalon nézzem meg?És hogy az van-e esetleg mindkét oldalon?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 6:06 am 
Moderátor

Szesze írta:
Kösz Csabám :D de ez nekem annyira nem megy mint neked!!Mondhatni,hogy ez nekem külföldi így.A kérdés ha az ajtóban a lámpa nem világít akkor milyen színű stekker melyik szálánál lehet még gond.A jobb oldali ajtóm mindig lezár rendesen,de kinyitni az sem mindig akar,de ez lehet zárhiba is.

Szia
Kép
sárga/kék és a zöld/sárga.

A másik oldalon nem biztos ,hogy zárhiba van, ha a szürke canbus szál sérült nem fogja vezérelni a komfort vezérlő..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 6:23 pm 

Kösz Csabám :D de ez nekem annyira nem megy mint neked!!Mondhatni,hogy ez nekem külföldi így.A kérdés ha az ajtóban a lámpa nem világít akkor milyen színű stekker melyik szálánál lehet még gond.A jobb oldali ajtóm mindig lezár rendesen,de kinyitni az sem mindig akar,de ez lehet zárhiba is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 5:27 am 
Moderátor

Szesze írta:
Szevasz Csabám!Te nagy elektronikai guru vagy.A vezetőoldali ajtónál az átvezetőbe egy csomó szál meg volt törve a nagyját átnéztem és kijavítva összeraktam,de most meg nem világít az ajtóba a lámpa ha kinyitom.Gondolom pont a zárban lévő mikrokapcsoló kábele is meg lesz törve,de nem akarom újra az összeset végigmérni.Melyik színű kábel a mikrókapcsolóé,mert akkor csak azt nézném meg.Ja és milyen színű stekkerbe megy bele?

Szia
A mikrokapcsoló közvetlen a zárba van kötve, nem a műszerfalban a komfort vezérlőbe. Az ajtó átvezetésnél már a canbus szálak mennek, és a zár állapot
szálak, nyitott, zárt es a félig lezárt 180 ohm-l lezárva.

https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2018 8:46 pm 

Szevasz Csabám!Te nagy elektronikai guru vagy.A vezetőoldali ajtónál az átvezetőbe egy csomó szál meg volt törve a nagyját átnéztem és kijavítva összeraktam,de most meg nem világít az ajtóba a lámpa ha kinyitom.Gondolom pont a zárban lévő mikrokapcsoló kábele is meg lesz törve,de nem akarom újra az összeset végigmérni.Melyik színű kábel a mikrókapcsolóé,mert akkor csak azt nézném meg.Ja és milyen színű stekkerbe megy bele?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2018 10:03 am 
Moderátor

Latya írta:
2003 1.4 MPI tolatolampa nem vilagit. izzot biztit megtalalom. a kapcsoloja a valto kornyeken van? szabadon hozzaferheto( mint az olajgomba) vagy valamit le kell bontani. ? Valszeg az utolso szerviznel lecsuszott ( már ha sarus) a kabel, viszont most szabon vannak. ha egyszerű" rakd vissza" akkor nekilatok, ha megbontós, akkir megvarom a szerelot. koszo a segitseget!

Szia
Igen a váltó elején van, a hűtő felé néz. Át szokott szakadni és a váltóolaj szigeteli a belsejét..
Ha a csatlakozóját rövidre zárod és világít, akkor csere..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2018 7:39 am 

Autó: Fabia 1.4 2003
2003 1.4 MPI tolatolampa nem vilagit. izzot biztit megtalalom. a kapcsoloja a valto kornyeken van? szabadon hozzaferheto( mint az olajgomba) vagy valamit le kell bontani. ? Valszeg az utolso szerviznel lecsuszott ( már ha sarus) a kabel, viszont most szabon vannak. ha egyszerű" rakd vissza" akkor nekilatok, ha megbontós, akkir megvarom a szerelot. koszo a segitseget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 12:30 pm 

kenkai írta:
Sziasztok!

Van egy 2002-es 1.4 16V Fabia kombim, aminél fellépett egy igen bizonytalan hiba. Nevezetesen az immobiliser hibát dob teljesen randomszerűen. Csinálja, hidegben melegben, reggel, este, de teljesen alkalomszerűen. Pl: 2 hét alatt 2000 km kocsikázás alkalmával egyszer sem jött elő a hiba, utána viszont rendszeresebben, de megint csak alkalomszerűen.
Amikor a hiba fellép a műszerfalon villog a kisautó kulccsal szimbólum, ekkor ugye nem tudom beindítani. Néha beindul, ha a második kulcsot is használom, de van hogy ez sem segít. Olyankor a központizárat zárom le és újranyitom, de most már ez sem segít mindig, tehát van hogy a kulcs cserélgetés és ajtózárás ellenére nem indul be a motor. Ilyenkor általában másnapra "magától" megjavul. A hiba pedig nem tárolódik, így a szervízek nem tudják kiolvasni a probléma forrását.

Szerintem a két kulcs egyidejűleg valószínűtlen, hogy elromlik. Ami még szóba jöhet szerintem a leolvasó tekercs vagy a műszerfal elektronikája.

Mi a véleményetek, okozhatja még valami a hibát? Gyári immobilisert ki lehet kötni? Vagy van olyan szervíz Budapesten aki meg tudná javítani a hibát? Őszintén szólva nem szeretnék műszerfalat cseréltetni, ha nem muszáj, gondolom elég drága.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

Dakran est a kontakt/erntkezeš okoza, kezdenem a orakom a konektorokal astan a olvašo tekerčnel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 12:11 pm 

Autó: Skoda Fabia 6Y 1.4 16V 75LE - 2002
Sziasztok!

Van egy 2002-es 1.4 16V Fabia kombim, aminél fellépett egy igen bizonytalan hiba. Nevezetesen az immobiliser hibát dob teljesen randomszerűen. Csinálja, hidegben melegben, reggel, este, de teljesen alkalomszerűen. Pl: 2 hét alatt 2000 km kocsikázás alkalmával egyszer sem jött elő a hiba, utána viszont rendszeresebben, de megint csak alkalomszerűen.
Amikor a hiba fellép a műszerfalon villog a kisautó kulccsal szimbólum, ekkor ugye nem tudom beindítani. Néha beindul, ha a második kulcsot is használom, de van hogy ez sem segít. Olyankor a központizárat zárom le és újranyitom, de most már ez sem segít mindig, tehát van hogy a kulcs cserélgetés és ajtózárás ellenére nem indul be a motor. Ilyenkor általában másnapra "magától" megjavul. A hiba pedig nem tárolódik, így a szervízek nem tudják kiolvasni a probléma forrását.

Szerintem a két kulcs egyidejűleg valószínűtlen, hogy elromlik. Ami még szóba jöhet szerintem a leolvasó tekercs vagy a műszerfal elektronikája.

Mi a véleményetek, okozhatja még valami a hibát? Gyári immobilisert ki lehet kötni? Vagy van olyan szervíz Budapesten aki meg tudná javítani a hibát? Őszintén szólva nem szeretnék műszerfalat cseréltetni, ha nem muszáj, gondolom elég drága.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 10:58 pm 

Autó: Fabia 1.4 2003
ok. koszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 9:15 pm 

Latya írta:
Sziasztok! 2003. 1.4MPI duda halk. a duda normal 12v ot kap , azaz kozvetlen akkumulatorról ki tudom probalni, hogy a duda vagy a kapcsolo/kabelezes/csatlakozo rossz? Vagy van valami trükk (feszultseg ejtő ellenallas vagy valami ilyesmi) ??

hibaš les.
,,akkumulatorról ki tudom probalni,, -igen.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 851 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra