Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. okt. 17, 2018 6:19 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autó-Hifi
HozzászólásElküldve: kedd szept. 11, 2018 8:22 pm 

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, én se nem deszt vízzel, se nem tiszta alkohollal, hanem egyszerű pumpás ablakpucoló folyadékkal végezném el a tisztítást, ha ki merném szerelni a kocsiból a gyári rádió/Cd lejátszó egységet.
Majd utána olvasok valahol, hogyan kell ezt szakszerűen, roncsolás mentesen elvégezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 8:28 am 

Autó: Fabia Best
Petyesz írta:
Szesze írta:
Szevasz!Szedd szét és próbáld meg a fejet megpucolni,mert lehet hogy csak az koszosodott be és azért nem olvas!Találsz belül egy lencsét az az olvasófej azt kell tiszta alkohollal és fültisztítóval megpucolni azt ennyi a művelet.

Ha szabad, annyival kiegészíteném, hogy én inkább desztillált vizet használnék.
A lencsék anyaga műanyag, az alkohol kikezdheti a felületét (bemattulhat), ezáltal pont az elvárttal ellentétes eredményt hozhat.
A Tiszta alkoholtól nem lesz semmi baja.Már nem 1-et csináltam meg így úgyhogy tapasztalat.A desztillált vízzel meg nem lehet normális tisztító hatást elérni.De ha gondolja miattam azzal is csinálhatja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 08, 2018 9:36 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Szesze írta:
Szevasz!Szedd szét és próbáld meg a fejet megpucolni,mert lehet hogy csak az koszosodott be és azért nem olvas!Találsz belül egy lencsét az az olvasófej azt kell tiszta alkohollal és fültisztítóval megpucolni azt ennyi a művelet.

Ha szabad, annyival kiegészíteném, hogy én inkább desztillált vizet használnék.
A lencsék anyaga műanyag, az alkohol kikezdheti a felületét (bemattulhat), ezáltal pont az elvárttal ellentétes eredményt hozhat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 08, 2018 8:30 am 

Merlot írta:
Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy 16 év hűséges szolgálat után a 2002-es Fabia Combi Style-ba gyárilag beépített CD/rádió egység CD része bedobta a törölközőt.
Nem játszik le egyetlen lemezt sem, a lemezt behelyezve hibát jelez a kijelzőn.
Tudnátok ajánlani Bp.-i autórádió szervizt, aki képes a Symphoni lejátszó diagnosztikáját, esetleg a javítását is korrekten elvégezni?
(Pl. mindenek előtt roncsolás mentesen kiszedni az autóból!)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 08, 2018 6:44 am 

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy 16 év hűséges szolgálat után a 2002-es Fabia Combi Style-ba gyárilag beépített CD/rádió egység CD része bedobta a törölközőt.
Nem játszik le egyetlen lemezt sem, a lemezt behelyezve hibát jelez a kijelzőn.
Tudnátok ajánlani Bp.-i autórádió szervizt, aki képes a Symphoni lejátszó diagnosztikáját, esetleg a javítását is korrekten elvégezni?
(Pl. mindenek előtt roncsolás mentesen kiszedni az autóból!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Autó-Hifi
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2018 10:21 pm 

Autó: Fabia 6y
Sziasztok!A gyári ajtó hangszórót mivel lehet kiváltani.Valami alternatíva kéne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 12, 2018 2:45 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
jkonnat írta:
Hogyan lehet rosszul bekotni egy media lejatszot,ha minden mukodik rajta,ugyanis azt hibaztatjak az okosabbak,hogy az aksim azert merul le 4-5-nap mulva es igazuk van mert ha kiszedem a biztositekot akkor nincs gond,de a memoria mindig elvesz!

Szia
A kapcsolt és az állandó 12voltot cseréld fel. A Vw rendszereknél fordított a két szál..
Sárga és piros szálat cseréld fel:
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 12, 2018 2:08 pm 

Autó: skoda fabia 1
Hogyan lehet rosszul bekotni egy media lejatszot,ha minden mukodik rajta,ugyanis azt hibaztatjak az okosabbak,hogy az aksim azert merul le 4-5-nap mulva es igazuk van mert ha kiszedem a biztositekot akkor nincs gond,de a memoria mindig elvesz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 12:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 2000 1.4 MPI ATZ Comfort
Kinéztem végül ezt és megrendeltem:

https://www.arukereso.hu/hangszoro-c3618/hertz/dcx-165-p8540521/#

de most nézem, hogy 61mm a beépítési mélység, de most nem találom, mintha azt olvastam volna itt, hogy 59mm a max, tényleg 2mm-en fog elvérezni? :falbav:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 31, 2018 7:58 pm 

Supreme7 írta:
Csabaa írta:
Supreme7 írta:
Sziasztok, tudom nem ez az adásvétel topik, de nincs véletlenül valakinek elfekvőben gyári hangszórója ami hibátlan csak lecserélte komolyabbra? Vagy mit érdemes venni a helyére? Nem akarok nagyon költeni rá, csak az anyós ajtóban elszakadt a membrán, skoda patikában akartam venni, de csak hibás van náluk is. Köszi

Szia
Itt nem vagy fent?
https://www.facebook.com/groups/604242259720910/

Köszi, csatlakoztam, hátha.

Sikerült vennem gyári hangszórót, ki is cseréltem, de eddig tartott, még nem szedtem le újra a burkolatot, de valószínűleg ez is elszakadt. Milyen hangszóró szettet lenne érdemes venni ami basszusban se marad el minimum a gyáritól? 20-25K környékénél nem igazán gondoltam többet költeni rá. A jobb oldali magas hangszóróm se szól, bár nem tudom, lehet elég lenne csak a mélyközép is az ajtókban, de ha van valami ötlet, jöhet, alapvetően semmi közöm hifi témához, de azért jó lenne ha lehetne kicsit adni neki :)

Ja egy nagyon modern JVC KD-G321 rádió van bent ha ez számít.

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 9:23 am 

Csabaa írta:
Supreme7 írta:
Sziasztok, tudom nem ez az adásvétel topik, de nincs véletlenül valakinek elfekvőben gyári hangszórója ami hibátlan csak lecserélte komolyabbra? Vagy mit érdemes venni a helyére? Nem akarok nagyon költeni rá, csak az anyós ajtóban elszakadt a membrán, skoda patikában akartam venni, de csak hibás van náluk is. Köszi

Szia
Itt nem vagy fent?

Köszi, csatlakoztam, hátha.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 9:18 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Supreme7 írta:

Szia
Itt nem vagy fent?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 9:10 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 9:36 am 

sso003 írta:
Sziasztok!
Számomra érdekes jelenségről szeretnék tájékoztatást kérni, ha tud valaki segíteni.
A minap menet közben a nem gyári CD-s autórádióm egyszer csak elnémult, de áramot kapott, kijelző továbbra is világított..(nem mute üzem!)
Kiszereltem, megnéztem, lehúztam a hangszóró csatlakozót (gyári), a tápot nem, látszólag tovább üzemelt a rádió hang nélkül természetesen! Ha csak hozzáérintem a csatlakozósarut a rádió csatijához, akkor szólnak a hangszórók, de ha bedugom teljesen, akkor egyik sem!
Két kérdésem van, az egyik az, hogy az autó gyári hangszórókábelei közvetlenül a hangszórókba mennek-e (nem a táp), vagy valamilyen közbenső elektronikán keresztül?
A második: a rádióban, vagy a hangszóró vezetékrendszerben keressem-e a hibát? Mert ha a vezeték közvetlenül a hangszórókhoz megy, akkor csak a rádió kimenetében lehet a hiba! Jól gondolom?
Köszi!
A hangszórók direktbe mennek a rádióhoz.Igaz hangváltó szokott a hangszóró mellett lenni.Szerintem próbáld meg a fejegységet másik hangszóróval vagy a hangszórót mással.Lehet valami zárlatos és ezért esetleg letilt a fejegység.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 6:34 pm 

Autó: 2007 1.4 16v BXW
Sziasztok!
Számomra érdekes jelenségről szeretnék tájékoztatást kérni, ha tud valaki segíteni.
A minap menet közben a nem gyári CD-s autórádióm egyszer csak elnémult, de áramot kapott, kijelző továbbra is világított..(nem mute üzem!)
Kiszereltem, megnéztem, lehúztam a hangszóró csatlakozót (gyári), a tápot nem, látszólag tovább üzemelt a rádió hang nélkül természetesen! Ha csak hozzáérintem a csatlakozósarut a rádió csatijához, akkor szólnak a hangszórók, de ha bedugom teljesen, akkor egyik sem!
Két kérdésem van, az egyik az, hogy az autó gyári hangszórókábelei közvetlenül a hangszórókba mennek-e (nem a táp), vagy valamilyen közbenső elektronikán keresztül?
A második: a rádióban, vagy a hangszóró vezetékrendszerben keressem-e a hibát? Mert ha a vezeték közvetlenül a hangszórókhoz megy, akkor csak a rádió kimenetében lehet a hiba! Jól gondolom?
Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra