Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 7:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 738 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: szervóhiba
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 24, 2018 9:26 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V Kombi Comfort
hubo44 írta:
rakd be a két uj ABS senzort meňel 10metert elôre 10m. hatra, olvašak ôse magukat a senzorok eš tôrôld a h. tarolot utana meg lašuk mi marad hibanak.

Megjöttek az új szenzorok, be is raktam őket, minden megjavult ( kivéve a Lambda hibát, de az hónapok óta megvan, kábelét megnéztem, csatlakozót is de semmi változás ).
Úgy látszik az ABS szenzor hiánya sok mindenre van hatással, beleértve a szervót is, mert az is megjavult.
üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2018 9:55 pm 

rakd be a két uj ABS senzort meňel 10metert elôre 10m. hatra, olvašak ôse magukat a senzorok eš tôrôld a h. tarolot utana meg lašuk mi marad hibanak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ABS szenzor
HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2018 9:13 pm 

hubo44 írta:
Csabaa írta:
Gábor76 írta:
Sziasztok,

ma volt a verdán cserélve a két első kerékcsapágy, aminek cseréjekor elhalálozott a két ABS jeladó is, most várom az új szenzorokat, pár nap és itt van, addig hajtom a verdát, a szenzorok hiánya okozhat szervó hibát ? ( mert az most nincs, és világít a hiba lámpa is ), természetesen nem megy az ABS és a sebesség visszajelző sem, meg a kormányszög jeladó hibalámpa is világít.
üdv: Gábor

Szia
A szenzorok hiánya nem okozhat szervo hibát. Az abs nem megy az oké, de sebességet mutatnia kell. A sebesség jeladó a váltó difijénél van a jobb féltengely tövében.

en čak aňit hod a nemejik ôregebeknel iš a job elšô kerek ABS senzot hajťa a tachometert (km+šebešeg). eš a valton vak dugoba med a vezetek konektoral :D

olvastam hibakódokat :
Address 01: Engine
Part No: 036 906 034 DF
Component: MARELLI 4MV 5020

4 Faults Found:
17604 - Oxygen (Lambda) Sensor Heater Circuit: B1 S1
P1196 - 35-00 - Electrical Malfunction
17586 - Linear O2 Sensor; Pump Current
P1178 - 35-10 - Open Circuit - Intermittent
17589 - Linear O2 Sensor; Reference Voltage
P1181 - 35-10 - Open Circuit - Intermittent
18081 - Speed Signal
P1673 - 35-00 - Malfunction Message from ABS Controller

Address 03: ABS Brakes
Part No: 6Q0 907 379 H
Component: ABS/ASR 5.7 FRONT V40

2 Faults Found:
00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)
30-00 - Open or Short to Plus
00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)
30-00 - Open or Short to Plus

Address 17: Instruments
Part No: 6Y0 920 980 B
Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07

1 Fault Found:
01316 - ABS Control Module
79-00 - Please Check Fault Codes

Address 44: Steering Assist
Part No: 6Q0 423 156 AB
Component: LenkhilfeTRW V270

1 Fault Found:
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

Address 46: Central Conv.
Part No: 6Q0 959 433 E
Component: 31 Komfortgerát 0002

Subsystem 1 - Part No: 6Q2959802A
Component: 31 Tőrsteuer.FS TFK 0004

Subsystem 2 - Part No: 6Q2959801A
Component: 31 Tőrsteuer.BF TFK 0004

1 Fault Found:
01312 - Powertrain Data Bus

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2018 8:59 pm 

Csabaa írta:
Gábor76 írta:
Sziasztok,

ma volt a verdán cserélve a két első kerékcsapágy, aminek cseréjekor elhalálozott a két ABS jeladó is, most várom az új szenzorokat, pár nap és itt van, addig hajtom a verdát, a szenzorok hiánya okozhat szervó hibát ? ( mert az most nincs, és világít a hiba lámpa is ), természetesen nem megy az ABS és a sebesség visszajelző sem, meg a kormányszög jeladó hibalámpa is világít.

Szia
A szenzorok hiánya nem okozhat szervo hibát. Az abs nem megy az oké, de sebességet mutatnia kell. A sebesség jeladó a váltó difijénél van a jobb féltengely tövében.

en čak aňit hod a nemejik ôregebeknel iš a job elšô kerek ABS senzot hajťa a tachometert (km+šebešeg). eš a valton vak dugoba med a vezetek konektoral.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2018 8:12 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gábor76 írta:
Sziasztok,

Szia

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ABS szenzor
HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2018 7:12 pm 

Sziasztok,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 11:38 am 

Sziasztok!

Lassan harmadik éve kísért a szervohiba. Most odáig jutottam egy szervizben, hogy kiderült, hogy az olajszint a béka feneke alatt volt. Lecserélték az egészet, azt mondták, hogy nem szivárog és elmúlt a szervohiba is (hűvösebb időben indulásnál nincs szervó csak 2-3.4-5 km után). Amikor mentem az autóért, akkor viszont megint nem volt szervo indulásnál. Egy 65535-ös hibakód volt a gépben mindössze.

Kaptam egy telefonszámot, ahol pontosabban bele tudnak majd kukkantani a számítógépbe, hátha lesz pontosabb hibakód. Szóval mehetek egy sokadik újabb emberhez.

A kérdésem viszont az lenne hogy mivel nem folyik az olaj, nem lehet, hogy az eltűnt olajmennyiség valahol a szervoszivattyúban landolt és az okozza a problémát? Ne értek az autókhoz, de átolvastam a fórumot és több helyen is felbukkant valami hasonló dolog. Tehát ha zárt a rendszer, de nem folyik az olaj, akkor annak csak a rendszeren belül kellett magának helyet találnia, nem? Lehet, hogy butaságot beszélek, de eleddig akárhány szervizben voltam, igazából mindig csak fejvakargatás ment, de hogy jön a hűvös idő, már megint előre rettegek a téi parkolásoktól. A feleslegesen kiadott pénzekről nem is szólva. :( Illetve ha ez a helyzet, ezt egy mélyebb hibakód kiolvasással fel fogják tudni deríteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 12, 2018 9:30 pm 

Csabaa írta:
Szia
A fabiánál nem a motor hajtja ékszíjjal a szervot, hanem egy villanymotor.
https://mega.nz/#!foYyGIpI!EFo68wPWIFjV ... _q6XVmVQ10
Szervo hibánál az első az aksi fedelében a lemezbizti ellenőrzése (repedés) ha
az jó, jön a kormány szögjeladója..

Köszönöm a választ.
A lemezbizti biztosan nem, akkor tehát a szögjeledó....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 11, 2018 8:25 pm 
Moderátor

Szia
A fabiánál nem a motor hajtja ékszíjjal a szervot, hanem egy villanymotor.
https://mega.nz/#!foYyGIpI!EFo68wPWIFjV ... _q6XVmVQ10
Szervo hibánál az első az aksi fedelében a lemezbizti ellenőrzése (repedés) ha
az jó, jön a kormány szögjeladója..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 11, 2018 8:14 pm 

worros írta:
Én is megosztom az előzőekben történt szervó bajom megoldását.
Végül Debrecenben találtam egy szakértőt, aki foglalkozik felújítással. Ez 60km-re van tőlem, ezért volt kényelmes.
Cseredarabot vettem és hát kaptam egy kis műszeres bemutatót is. Nagyon korrekt volt!
.........

......és így tovább. (Teszem hozzá én, Merlot)

Kb. ennyi, bocs ha kihagytam valamit, nem észt osztani jöttem ide, csak megosztom amit ma tanultam.

Én is tőled.
Külön köszönet az eddig soha nem olvasott részletes leírásért ebben a témakörben.

Épp ezért - nem csak Neked - feltennék egy igazi hozzá nem értő kérdést:
A párom Daewoo Kalos kocsijában tegnap menet közben elment a kormány szervo.
Pánik, de csak addig, amíg fél óra múltán belenézett a motorházba a szerelőnk, és kiemelt onnan egy elszakadt ékszíjat.

A Fabianál is van olyan ékszíj, aminek szakadása (illetve szakadás előtti megcsúszásai) után elmehet a szervó?
(Jeleztem előre, hogy láma kérdés!) :D
Vagy a szervo működése autó típusonként más és más?

Nekem is volt két időszakos szervo hibám, mindkettő télen. Az egyik 2017 a másik ez év januárjában. Induláskor minden oké, majd az első kanyarodásnál elszállt a segítő erő.
Majd menet közben visszajött, vagy nem. Új indítás után valahonnan, megint jó.
Azaz csak téli hónapokban, néhány hétre állt fenn a hiba a most 16 éves Fabiámnál, soha más évszakban.
Most légy okos, Domonkos!

Várom a jobbnál-jobb elméleteket a hiba előfordulásának okaiként. 8)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 22, 2018 11:46 am 

Autó: Skoda Fabia Combi 1.4 16v 75kw
Csabaa írta:
murdock07 írta:
Az 571es kódra visszatérve, hibás féklámpa kapcsoló okozhatja a visszajelző lámpa 3szori felvillanását 3 sípolással kísérve? vagy ezt a jelenséget más is okozhatja?

Behúzott kézifék vagy alacsony fékolajszint is akár.

Fékolajszint rendben, nem folyamatosan jelentkezik a probléma csak néha.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 22, 2018 9:42 am 
Moderátor

murdock07 írta:
Az 571es kódra visszatérve, hibás féklámpa kapcsoló okozhatja a visszajelző lámpa 3szori felvillanását 3 sípolással kísérve? vagy ezt a jelenséget más is okozhatja?

Behúzott kézifék vagy alacsony fékolajszint is akár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 22, 2018 8:50 am 

Csabaa írta:
murdock07 írta:
Sziasztok. Adott egy fabia combi 1.4 16v 74kw 6y5. Nekem is jelentkezett a szervo hiba. Hol van hol nincs szervom. Viszont nekem párosul mellé a kézifék visszajelzo lámpa villogása éles sípolásokkal kísérve.

Tárolt szervó hibám nincs, a következők vannak: p0304, p0420, p0571

Aksi és szervó lemezbizti csere volt. A szervó olaj 1 éve volt után töltve minimálisan azóta nem fogyott.

Azt mondják a lehet öreg vákumcső, rossz lambdaszonda. A sipolás meg a fékvisszajelző az lehet hátsó tárcsa kopástól?
Segítsetek! Köszönöm.

Szia
A p0304-es kód, gyújtáskimaradás a 4. hengerben. Több dolgot kellene végignézni. A gyertyát és az injektort fel lehet cserélni egy másik
hengerével és hibakód törlés után újra kiolvasni. A trafó is lehet rossz, de mivel a két tekercse egyszerre gyújt két-két hengert, két hengernél kellene jelentkeznie a gyújtáskimaradásnak. A 4. hengerben meg lehetne mérni a végnyomást is..

A p0420 kód a katalizátor alacsony hatásfokát jelzi. Meg kellene nézni a kipufogót ,hogy nincs esetleg a katalizátor környékén kifújás.
A második szonda figyeli a katalizátort, ez is elöregedhet, ami okozhat ilyen kódot.
A szonda kábeleit, csatlakozóját is meg kellene nézni. És a katalizátor is lehet már az életének a végén..
Ha a katalizátorban csak a lerakódások érték el a kritikus szintet , lehet rajta javítani benzinbe rakott tisztító adalékkal is.

A p0571-es kód, rossz a féklámpa kapcsoló.

Katalizátor környékén nem vettünk észre semmit, nem zörög és kifújás sincs, adalékot nem rég raktam bele. A szondát merre találom? Megnézném a csatlakozást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 22, 2018 7:19 am 
Moderátor

murdock07 írta:
Sziasztok. Adott egy fabia combi 1.4 16v 74kw 6y5. Nekem is jelentkezett a szervo hiba. Hol van hol nincs szervom. Viszont nekem párosul mellé a kézifék visszajelzo lámpa villogása éles sípolásokkal kísérve.

Aksi és szervó lemezbizti csere volt. A szervó olaj 1 éve volt után töltve minimálisan azóta nem fogyott.

Azt mondják a lehet öreg vákumcső, rossz lambdaszonda. A sipolás meg a fékvisszajelző az lehet hátsó tárcsa kopástól?
Segítsetek! Köszönöm.

Szia
A p0304-es kód, gyújtáskimaradás a 4. hengerben. Több dolgot kellene végignézni. A gyertyát és az injektort fel lehet cserélni egy másik
hengerével és hibakód törlés után újra kiolvasni. A trafó is lehet rossz, de mivel a két tekercse egyszerre gyújt két-két hengert, két hengernél kellene jelentkeznie a gyújtáskimaradásnak. A 4. hengerben meg lehetne mérni a végnyomást is..

A p0420 kód a katalizátor alacsony hatásfokát jelzi. Meg kellene nézni a kipufogót ,hogy nincs esetleg a katalizátor környékén kifújás.
A második szonda figyeli a katalizátort, ez is elöregedhet, ami okozhat ilyen kódot.
A szonda kábeleit, csatlakozóját is meg kellene nézni. És a katalizátor is lehet már az életének a végén..
Ha a katalizátorban csak a lerakódások érték el a kritikus szintet , lehet rajta javítani benzinbe rakott tisztító adalékkal is.

A p0571-es kód, rossz a féklámpa kapcsoló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 21, 2018 9:02 pm 

Segítsetek! Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 738 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra