Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. szept. 25, 2020 12:38 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Belső levegő keringető hiba
HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 3:04 pm 

Autó: 2005. 1.4 16V BBZ
Sikerült bontóban találnom egyet! Nem így néz ki mint ami a linkre mutat! Csabától kérdezném, hogy azt az 1-1 cm-t, hogy érted? Ne zárja "teljesen a rést"? Vagy a nagyfogaskeréken lévő két kis "teli fog" miatt kell a variálás? Lehet ez miatt volt/ van egy ponton nagy megszoruló akadás nem a két hiányzó letört fog miatt? Akkor a bontott alkatrész potyára lett megvéve? :falbav: Köszi mindkettőtöknek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 2:48 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Gabesz írta:
Nos szétszedtem a kesztyűtartó alatti keringetőt. Hol lehet venni fogaskereket vagy komplett motort? Két fog le van törve az egyik belső fogaskerék nyaki részéről, így kattan kettőt mikor külső-belső között váltok! És használat után sokadszorra már ismét nem világít a nyilacska mivel megakad valószínűleg! Várnék tippeket! Kösz!

Most néztem meg jobban a rajzot a bal oldal hőmérséklet szabályzó a jobb oldali a keringetésé.

https://www.ebay.co.uk/itm/VW-Polo-Fox- ... 2135143170

ez az alkatrész ment tönkre? cikk szám szerint ez egy egység.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 1:18 pm 

Nos szétszedtem a kesztyűtartó alatti keringetőt. Hol lehet venni fogaskereket vagy komplett motort? Két fog le van törve az egyik belső fogaskerék nyaki részéről, így kattan kettőt mikor külső-belső között váltok! És használat után sokadszorra már ismét nem világít a nyilacska mivel megakad valószínűleg! Várnék tippeket! Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 15, 2020 11:35 am 

Gabesz írta:
Most már csak gyújtás ráadásakor fölvillan a nyilacska! Ha benyomom 4 mp-ig világít de uánna többé nem! A keringetést változtatja mert hallani, hogy dolgozik meg érezhető a légbeömlés hangjából! Nos akkor mit kéne szétszednem? Kesztyűtartó vagy kormány mellett/alatt? Kösz! Gondolom VAG segítségével pusztán nem orvosolható hiba? Tehát ezért fölösleges lenne fizetnem hiszen nem javulna meg ettól?

alább van rajz ott baloldalt mutat a szerelési menet ( jobbra van a pollenszűrő, a ventilátorház motorral)

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/uwpFzYAZ

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 15, 2020 4:26 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Most már csak gyújtás ráadásakor fölvillan a nyilacska! Ha benyomom 4 mp-ig világít de uánna többé nem! A keringetést változtatja mert hallani, hogy dolgozik meg érezhető a légbeömlés hangjából! Nos akkor mit kéne szétszednem? Kesztyűtartó vagy kormány mellett/alatt? Kösz! Gondolom VAG segítségével pusztán nem orvosolható hiba? Tehát ezért fölösleges lenne fizetnem hiszen nem javulna meg ettól?

Szia
A kesztyűtartót elég kivenni. A légzsák patron feljebb van azzal nem lesz gond.
A három fogaskerék összeillesztésével lehet kicsit szívni.
Az alsó és felső fogaskerék a két lapát végén van.
Ellentétesen kell állniuk, tehát ha a felső lapát teteje befelé áll, akkor az alsónak a tetejének kifelé kell. Úgy könnyebb visszarakni ha a két lapátot pozicióban tartod és közben jobb kézze a kis motort (középső fogaskerék) oldalról betolod. A két lapátnak nem kell teljesen a véghelyzetekben lennie, egy-két cm-el kifelé álljanak.
A potinak a kontakt spray tökéletes lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 15, 2020 4:12 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 5:47 pm 

Igen időleges lett! Elalszik 10 mp után majd ha nyomom újra dolgozik ugyan mert hallható de a kis nyíl nem világít! Mintha nem érzékelné a végállást vagy nem is "jut" végállásig! Tehát kesztyűtartóbuher akkor felejtős? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 5:36 pm 

Gabesz írta:
Mára gondolt egyet és megjavult! Gyújtáson hallani, hogy forgatja a terelőlapátot! Érdekes! :help:

sajna ne örülj sokáig :( a javulás időleges. Lehet hogy ilyenkor érzékel a poti és a motor a "helyét" keresi. A kapcsoló állása szerint mindig a beállított helyén kéne lenni. Nekem nincs légkondi , a keringetés csak az utastérbe való befújáskor működik ( nyomógomb , ég a lámpa újra indításnál nem működik). Ha csak a szélvédőre fúj akkor nem kapcsol be. Teszteld le ha szélvédőre fújásnál ég a lámpa akkor az állító motornál van a hiba. A motorban van egy potméter azt kell megtisztogatni. Lejjebb van erről leírás . Óvatosan a műanyag lábak könnyen tőrnek. A motor a vezető oldal felé van.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/uwpFzYAZ

remélem látható a rajz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 1:32 pm 

Mára gondolt egyet és megjavult! Gyújtáson hallani, hogy forgatja a terelőlapátot! Érdekes! :help:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 12, 2020 8:19 am 

Szia Csaba! Jelenség: belső keringetés ikon világít mindig! Ha kinyomom 3 mp után ismét világít! Ha megnyomom a gombot mintha kattanna egyet de zsalut tuti nem mozgat! Kesztyűtartóban kell buherálni? Ott is van airbag az nem lehet gond szerelésnél? Mintha minap a klíma sem kapcsolt volna ki de AC nem világított! Motor leállít majd gombnyomás akkor leállt! Kódolvasó nincs! A nagyobb gond természetesen a keringetés! Valami amire figyelni kell? Ha törött netán fogaskerék akkor mi a teendő? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 13, 2019 9:32 pm 

Autó: 1.2 Classic
Csabaa írta:
nagyk írta:
Sziasztok!
Van egy fabiam aminek a 4. tulajdonosa vagyok, szóval nem igazán tudom mit műveltek szegénnyel eddig. Lényeg a lényeg, a kesztyűtartóhűtés gégecsöve le lett szedve, de visszarakva nem lett, és el nem tudom képzelni hova kéne dugni a másik felét, csak az egyik fele van bedugva a kesztyűtartóba. Tudja valkai esetleg hogy a másik felének hova kéne menni?

Szia
https://mega.nz/#!H1ZV3arL!BtNw2dli0F9j ... MhlDRsq1bM

Húha, az honnan jöhet? Van esély arra hogy kézzel vissza tudom tenni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 13, 2019 9:24 pm 
Moderátor

nagyk írta:
Sziasztok!
Van egy fabiam aminek a 4. tulajdonosa vagyok, szóval nem igazán tudom mit műveltek szegénnyel eddig. Lényeg a lényeg, a kesztyűtartóhűtés gégecsöve le lett szedve, de visszarakva nem lett, és el nem tudom képzelni hova kéne dugni a másik felét, csak az egyik fele van bedugva a kesztyűtartóba. Tudja valkai esetleg hogy a másik felének hova kéne menni?

Szia
https://mega.nz/#!H1ZV3arL!BtNw2dli0F9j ... MhlDRsq1bM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 13, 2019 9:06 pm 

Autó: 1.2 Classic
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 21, 2018 8:00 am 
Moderátor

Isler írta:

UI: Hátramenet kapcsolásnál világítani kell a kis gombnak vagy nem? Csak azért kérdem mert szépen működik csak ha tolatok nem világít. (nem mintha azt nézném tolatáskor :D ) Gondolom én , hogy ne zavarjon össze és ne kezdjem el kikapcsolgatni hátramenetben?

Szia
Tolatásnál csak átkapcsolja belső keringtetésre a levegőt, de a lámpa nem világít.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 20, 2018 4:47 pm 

Autó: 2002.12 Skoda Fabia 1.4 Comfort / AQW
Sziasztok

Sajnos nekem is előjött ez a belső keringető hiba. Nem olvastattam kódot mert elég egyértelmű volt a leírtak alapján az hogy mihez is kell hozzányúlnom. Sikerült megcsinálni a dolgot bár megizzadtam elég rendesen :) Annyival szeretném kiegészíteni a dolgot , hogy nekem maga villanymotort meg az egész potméteres kütyüt tartó dobozka a kiakasztási pontnál (felül) hozzá volt gyors kötegelve emiatt elég nehéz volt kimozgatnom onnan , illetve sikerült letörnöm egy kampócskát a merevsége miatt szóval aki neki áll az ne remegő kézzel (mint én)hanem nyugodt pillanatában álljon neki. Köszönöm szépen az itt leírt segítségeket.

UI: Hátramenet kapcsolásnál világítani kell a kis gombnak vagy nem? Csak azért kérdem mert szépen működik csak ha tolatok nem világít. (nem mintha azt nézném tolatáskor :D ) Gondolom én , hogy ne zavarjon össze és ne kezdjem el kikapcsolgatni hátramenetben?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra