Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. aug. 23, 2019 8:57 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1391 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 9:14 am 

Csabaa írta:
Közel két éve cseréltem a bal hátsó zárat delmanosra, azóta is tökéletes.
A zár műanyag borításán még az öntési nyomok is azonos helyen vannak ,mint a gyárinál..
Én a hátsó zárat 2-3 alkalommal szedtem darabokra, zsíroztam, nyitott állapotban
működött, de visszarakva néha ismét nem nyílt az ajtó, se kintről se bentről.
Elegem lett, megvettem a fentit 11e-t.

Köszönöm szépen Csabaa a jótanácsot, a tapasztalat megosztást!
Már meg is rendeltem a Delman -tól a jobb első zárat... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 4:55 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
olle_gyuri írta:
feketete írta:
lehet hogy jó a zár csak a kiesett gomb akad valahol és azért nem nyilik az ajtó

A 'gomb' / 'pöcök' :) a mozgató alu rúddal együtt pottyant ki, és a nélkül raktam össze az ablakemelő javítás után az ajtót;
szóval nem vissza esett a zárba (akadást okozva), hanem ki a zárból és azóta sem tettem vissza.
Na majd most... :)

Szia
Közel két éve cseréltem a bal hátsó zárat delmanosra, azóta is tökéletes.
A zár műanyag borításán még az öntési nyomok is azonos helyen vannak ,mint a gyárinál..
Én a hátsó zárat 2-3 alkalommal szedtem darabokra, zsíroztam, nyitott állapotban
működött, de visszarakva néha ismét nem nyílt az ajtó, se kintről se bentről.
Elegem lett, megvettem a fentit 11e-t.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 7:05 pm 

feketete írta:
lehet hogy jó a zár csak a kiesett gomb akad valahol és azért nem nyilik az ajtó

A 'gomb' / 'pöcök' :) a mozgató alu rúddal együtt pottyant ki, és a nélkül raktam össze az ablakemelő javítás után az ajtót;
szóval nem vissza esett a zárba (akadást okozva), hanem ki a zárból és azóta sem tettem vissza.
Na majd most... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 6:46 pm 

Autó: Fábia I 1,2
olle_gyuri írta:
Szia feketete, szia Csabaa!

Köszönöm szépen urak a gyors és hasznos válaszokat!
Az "egyszerre nyitni, kilincsel és a központival" módszer prímán működött! :)

Az ajtógomb felhúzásával már bajban lettem volna, mert az legutóbb, az ablakemelő szereléskor kiesett a helyéről és (újra) visszabontani már nem volt erőm, a nélkül pedig nem sikerült bejátszani.
Írt pont ilyen helyzetről nemrég egy fórumtárs, de most sehogy sem lelel azt a hsz-t.

Komplett zárcserénél érdemes gondolom a minél inkább gyári példányokat választani...
SkodaPatika -n néztem, ott talán eredeti lehet, de csak bal első ajtóhoz való van :
https://skodapatika.hu/Skoda-Fabia-I-bal-elso-ajtozar

Máshol (pl. Delman) fele ennyiért vehető, de ezek felteszem a 'gyenge-kínai' verziók :
https://www.delman.hu/skoda-fabia-vw-tr ... cc-9805154

Ha a gyárit javasoljátok, és nincs a SkodaPatika -ban jobb oldali, akkor marad a márkaszervizben rendelés?
Vagy van esetleg tapasztalat róluk és elfogadható minőség az "AET" és a "Meister" gyártmányú is?

Az eredeti zár kiszerelése + tisztítása nem is jöhet szóba, mert jellemzően olyan kopások okoznak efféle tünetet, amik már menthetetlenné teszik a szerkezetet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 6:08 pm 

Szia feketete, szia Csabaa!

Köszönöm szépen urak a gyors és hasznos válaszokat!
Az "egyszerre nyitni, kilincsel és a központival" módszer prímán működött! :)

Az ajtógomb felhúzásával már bajban lettem volna, mert az legutóbb, az ablakemelő szereléskor kiesett a helyéről és (újra) visszabontani már nem volt erőm, a nélkül pedig nem sikerült bejátszani.
Írt pont ilyen helyzetről nemrég egy fórumtárs, de most sehogy sem lelel azt a hsz-t.

Komplett zárcserénél érdemes gondolom a minél inkább gyári példányokat választani...
SkodaPatika -n néztem, ott talán eredeti lehet, de csak bal első ajtóhoz való van :
https://skodapatika.hu/Skoda-Fabia-I-bal-elso-ajtozar

Máshol (pl. Delman) fele ennyiért vehető, de ezek felteszem a 'gyenge-kínai' verziók :
https://www.delman.hu/skoda-fabia-vw-tr ... cc-9805154

Ha a gyárit javasoljátok, és nincs a SkodaPatika -ban jobb oldali, akkor marad a márkaszervizben rendelés?
Vagy van esetleg tapasztalat róluk és elfogadható minőség az "AET" és a "Meister" gyártmányú is?

Az eredeti zár kiszerelése + tisztítása nem is jöhet szóba, mert jellemzően olyan kopások okoznak efféle tünetet, amik már menthetetlenné teszik a szerkezetet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 11:56 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
feketete írta:
probáld kuccsal és kivülről zárral ha az ajtógomb felemelkedik akkkor nyilnia kéne

vagy pobáld felpiszkálni a gombot .

Sziasztok
Próbáld egyszerre nyitni, kilincsel és a központival. Ha kinyílt akkor komplett zárcsere.. Ez nem mikrokapcsoló hiba, a mechanika szorul meg..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 11:44 am 

olle_gyuri írta:
Sziasztok!

A jobb első ajtó maradt 'bezárt' állapotban : se távirányítóval, se a belső ajtókilinccsel nem nyitható. A másik három ajtó működik rendesen.

Gondolom, hogy a zárban lévő mikorkapcsoló mehetett tönkre, amit cserélni kell (van is belőle itthon tartalék) - de hogy lehet egy jobb első ajtó burkolatát leszedni, amikor az ajtó csukott állapotban van?! :(

Az ajtó alső részén lévő 4 db csavarhoz még csak-csak hozzá lehet férni a belső küszöbön lév gumi szigetelésnél; de az utasoldali ajtó egy része 'rácsukódik' a műszerfalra, az ajtó belső burkolatát pedig az ajtóra merőlegesen (a műanyag patentoktól) illetve felfelé irányba (az ablaküveg melletti résből kifelé) is mozgatni kellene.

Becsukott helyzetben hogy lehet a zárjavításhoz szétszedni az első ajtót belülről?

A hátsó ajtókra vonatkozva megnéztem a korábban itt a Fórumban Csabaa által levinett -nek linkelt YouTube videót (https://www.youtube.com/watch?v=bTkr_T1YsWY) , de ott ugye nincs 'műszerfalra rácsukódás', és a hátsó ajtó üvegének alakja miatt az ajtó burkolat felfelé mozgatásához is van hely, ellentéteben az első ajtókéval... :(

Köszönettel,
Gyuri

probáld kuccsal és kivülről zárral ha az ajtógomb felemelkedik akkkor nyilnia kéne

vagy pobáld felpiszkálni a gombot .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 15, 2019 11:34 am 

Sziasztok!

A jobb első ajtó maradt 'bezárt' állapotban : se távirányítóval, se a belső ajtókilinccsel nem nyitható. A másik három ajtó működik rendesen.

Gondolom, hogy a zárban lévő mikorkapcsoló mehetett tönkre, amit cserélni kell (van is belőle itthon tartalék) - de hogy lehet egy jobb első ajtó burkolatát leszedni, amikor az ajtó csukott állapotban van?! :(

Az ajtó alső részén lévő 4 db csavarhoz még csak-csak hozzá lehet férni a belső küszöbön lév gumi szigetelésnél; de az utasoldali ajtó egy része 'rácsukódik' a műszerfalra, az ajtó belső burkolatát pedig az ajtóra merőlegesen (a műanyag patentoktól) illetve felfelé irányba (az ablaküveg melletti résből kifelé) is mozgatni kellene.

Becsukott helyzetben hogy lehet a zárjavításhoz szétszedni az első ajtót belülről?

A hátsó ajtókra vonatkozva megnéztem a korábban itt a Fórumban Csabaa által levinett -nek linkelt YouTube videót (https://www.youtube.com/watch?v=bTkr_T1YsWY) , de ott ugye nincs 'műszerfalra rácsukódás', és a hátsó ajtó üvegének alakja miatt az ajtó burkolat felfelé mozgatásához is van hely, ellentéteben az első ajtókéval... :(

Köszönettel,
Gyuri

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 06, 2019 6:55 pm 

ayala írta:
sziasztok,
ajtónyitás után elkezd kattogni a zár (a pöcköket nem húzza le), és rövidesen leengedi mind a négy ablakot. ezután a kattogás ugyanúgy megmarad. menet közben belülről, az ajtóról lezártam, de kis idő múlva visszanyitott, majd miután megálltam, és bezártam az ajtót, azonnal visszanyitott, és leengedte az ablakokat.
kulccsal, távirányítóval is csinálja. biztosítékot kicseréltem, szakadást nem látok.

esetleg valami tipp, amit hozzáértés nélkül még meg tudok próbálni, mielőtt szerelőhöz viszem?

Szerk.:
hülye vagyok, hogy nem a hibakód olvasás az első.

Address 19 -------------------------------------------------------
Controller: 6N0 909 901
Component: 30 GATEWAY CAN 1S33
Coding: 00014
Shop #: WSC 13765
1 Fault Found:
01336 - Data Bus for Comfort System
80-10 - Single-Wire Operation - Intermittent

Address 46 -------------------------------------------------------
Controller: 6Q0 959 433 H
Component: 2R Komfortgerát 0002
Coding: 00259
2 Faults Found:
01033 - Central Locking Key Switch: Passenger Side: Unlock
27-00 - Implausible Signal

törlés után csak a vastagon szedettet dobja vissza.

próbáld ki kulccsal zárni ha jo müködik a zár ( minden ajtó zár , nem kattog nem nyit ablakot ) akkor jó a vezeték meg a mikrokapcsoló. szerintem a zárnyitó motor nem nyit rendesen és azért kattog mert a nyitást zárást nem érzékeli a mikrokapcsoló és folyamatosan próbál nyitni a zár.

A kulccsal való nyitásnál a zárnyitó motort kerülöd ki és így tudod annak hibáját ellenőrizni . Érdemes a hozzá tartozo kábelt ellenőrizni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 06, 2019 2:04 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
sziasztok,
ajtónyitás után elkezd kattogni a zár (a pöcköket nem húzza le), és rövidesen leengedi mind a négy ablakot. ezután a kattogás ugyanúgy megmarad. menet közben belülről, az ajtóról lezártam, de kis idő múlva visszanyitott, majd miután megálltam, és bezártam az ajtót, azonnal visszanyitott, és leengedte az ablakokat.
kulccsal, távirányítóval is csinálja. biztosítékot kicseréltem, szakadást nem látok.

esetleg valami tipp, amit hozzáértés nélkül még meg tudok próbálni, mielőtt szerelőhöz viszem?

Szerk.:
hülye vagyok, hogy nem a hibakód olvasás az első.

Address 19 -------------------------------------------------------
Controller: 6N0 909 901
Component: 30 GATEWAY CAN 1S33
Coding: 00014
1 Fault Found:

Address 46 -------------------------------------------------------
Controller: 6Q0 959 433 H
Component: 2R Komfortgerát 0002
Coding: 00259
2 Faults Found:
01033 - Central Locking Key Switch: Passenger Side: Unlock
27-00 - Implausible Signal

törlés után csak a vastagon szedettet dobja vissza.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 13, 2019 10:28 pm 

Autó: audi
antonio001 írta:
hubo44 írta:
antonio001 írta:
sziaasztok egy segitseget szeretnek hatha valaki jart mar igy.
audi a4 1.6 benzin b5
problemam az hogy taviranyitojaban elmet csereltem es azota nem mukodik a taviranyitas probaltak feltanitani de arra sem reagal.Es raadasul ha vezeto oldalon lezarom manualisan csak az az egy oldal zar le a tobbi nem.es ami fontoss nem villog a kis piros a zarnal es ugy tudom lezarni hogy gyerekzarrat lenyomom es lezar mindegyik ajto a vezeto oldali kivetelevel vagy neha az is lezar
en arra gondolok esetleg micro kapcsolo hib lenne? vagy gyujtas kulcs hibat is olvastam hogy kontakt hibas es meg a biztositekoknal is egy par darab el volt egve
tehat az lenne a kerdes valaki esetleg tudna mi lehet a hiba oka
tudom nem audi forum de lattam hasonlo hobat a skodanal is varoma komenteket nagyon kosszonom elore is ha van otlet

El kel erni hod kulč forditašal le zarja a ôseš ajtot eš misaj vilogni a lebnek. Kezdenem a šofor ajtonal a manžetaba vezetek sakadaš kontrolt astan maga a zatat a ajtoba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 13, 2019 10:27 pm 

hubo44 írta:
antonio001 írta:
audi a4 1.6 benzin b5
problemam az hogy taviranyitojaban elmet csereltem es azota nem mukodik a taviranyitas probaltak feltanitani de arra sem reagal.Es raadasul ha vezeto oldalon lezarom manualisan csak az az egy oldal zar le a tobbi nem.es ami fontoss nem villog a kis piros a zarnal es ugy tudom lezarni hogy gyerekzarrat lenyomom es lezar mindegyik ajto a vezeto oldali kivetelevel vagy neha az is lezar
en arra gondolok esetleg micro kapcsolo hib lenne? vagy gyujtas kulcs hibat is olvastam hogy kontakt hibas es meg a biztositekoknal is egy par darab el volt egve
tudom nem audi forum de lattam hasonlo hobat a skodanal is varoma komenteket nagyon kosszonom elore is ha van otlet

El kel erni hod kulč forditašal le zarja a ôseš ajtot eš misaj vilogni a lebnek. Kezdenem a šofor ajtonal a manžetaba vezetek sakadaš kontrolt astan maga a zatat a ajtoba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 13, 2019 10:10 pm 

antonio001 írta:
audi a4 1.6 benzin b5

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 13, 2019 9:42 pm 

audi a4 1.6 benzin b5

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 05, 2019 1:06 pm 

Autó: Skoda fábia kombi 16 74kw
köszönöm szépen, megpróbálom a leírtakat

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1391 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra