Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd júl. 07, 2020 9:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő hiba
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 8:35 am 

Autó: Fabia sedan
Ami még érdekes hogyha kinyitom az ajtót, (2x meghúzom a kilincset) utána a következő bezárásig-kulcs vagy központi-addig jól működik,csak egyszer kell meghúzni.
Ablakemelő csere előtt jó volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 6:46 am 

Miksiy írta:
Ha kinyitom a kocsit(kulcs vagy központízár) a kilincset kétszer kell meghúzni hogy kinyíljon az ajtó.
Az első megmászásra nem reagál még csak ki se pattan az ajtó semmi nem történik,kívülről belülre ugyan ez a helyzet.
Találkozott már ilyennel valaki?

Szia Miksiy!

A belső karral nyitásra csinál ilyet, amikor nem csak reteszelve van a zár, hanem ténylegesen bezárva
(ilyenkor a külső kilinccsel nem nyílik az ajtó, de belülről igen).
A zárnyelv reteszelt helyzete utáni fokozat az igazi zárás, amikor a belső karral nyitható ugyan, de kétszer kell hozzá a kart meghúzni.
Külső kilincsnél elég furcsa ez a helyzet, amit írtál, hiszen akkor kívülről is ki lehetne nyitni - két meghúzás után - a bezárt ajtót...

Az ablakemelő javítás előtt jól működött az ajtó nyitás, nem kellett kétszer húzni hozzá a kilincset?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 6:44 pm 

Sziasztok

Megtörtént az ablakemelő csere, elég jól sikerült köszönhetően ennek a fórumnak is.
Csak egy valamit nem sikerült megcsinálnom,és sajnos ötletem sincs mit lehetne még állítani.
Ha kinyitom a kocsit(kulcs vagy központízár) a kilincset kétszer kell meghúzni hogy kinyíljon az ajtó.
Az első megmászásra nem reagál még csak ki se pattan az ajtó semmi nem történik,kívülről belülre ugyan ez a helyzet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 6:44 pm 

Sziasztok

Megtörtént az ablakemelő csere, elég jól sikerült köszönhetően ennek a fórumnak is.
Csak egy valamit nem sikerült megcsinálnom,és sajnos ötletem sincs mit lehetne még állítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 4:10 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
demipista írta:
sziasztok , az elekt.ablakemalo 2 funkcios , ha egyszer nyomom meg es tartom a gombot addig megy le vagy fel az ablak amig en akarom ez mukodik is mind a 4 ajton de ha még egyszer lenyomom es elengedem utann a akkor automatikusan kellene egészen le vagyha felfele huzom a masodik polohaba akkor kellene feljonni az ablakoknak es nekem ez a masodik gombnyomas nem mukodik egy ajton sem a sofor oldali ajtorol iranyitva, eddig mukodott es most vettem eszre hogy nem megyen , mi lehet a hiba ? koszi elore is

Szia!
Talán csak újra kéne tanítani, valahogy így:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... kemelo.php

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 9:54 am 

Autó: Fábia 2
sziasztok , az elekt.ablakemalo 2 funkcios , ha egyszer nyomom meg es tartom a gombot addig megy le vagy fel az ablak amig en akarom ez mukodik is mind a 4 ajton de ha még egyszer lenyomom es elengedem utann a akkor automatikusan kellene egészen le vagyha felfele huzom a masodik polohaba akkor kellene feljonni az ablakoknak es nekem ez a masodik gombnyomas nem mukodik egy ajton sem a sofor oldali ajtorol iranyitva, eddig mukodott es most vettem eszre hogy nem megyen , mi lehet a hiba ? koszi elore is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2019 7:40 am 

Miksiy írta:
hubo44 írta:
Miksiy írta:
Sziasztok

Nekem is aktuális lett a szerkezet csere.
Ma csak a kárpitot bontottam le mert ne volt tiszta, hogy csavaros vagy szegecses.
Szegecses,ha lefúrom a szegecseket, húzok bele anyát utána elfér a hatlapfejű csavar?
M6x10 es elég?
Vagy a bontás közben vagy már régebben, de letört egy műanyag pöcök amiről nem tudom mivel lehetne pótolni, vagy kell e egyáltalán.

Kép

igen el fer a čavar.
a mi le tôrt az nem gond az čak montažny díl.

Köszönöm

A hangszóróhoz is kéne tenni valamilyen menetet-milyet- vagy azt vissza kell szegecselni?
Mivel lenne célszerű tömíteni a lemez alatt?

silikon + 5-š čavar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2019 6:26 am 

hubo44 írta:
Miksiy írta:
Sziasztok

Ma csak a kárpitot bontottam le mert ne volt tiszta, hogy csavaros vagy szegecses.
Szegecses,ha lefúrom a szegecseket, húzok bele anyát utána elfér a hatlapfejű csavar?
M6x10 es elég?
Vagy a bontás közben vagy már régebben, de letört egy műanyag pöcök amiről nem tudom mivel lehetne pótolni, vagy kell e egyáltalán.

Kép

igen el fer a čavar.

Köszönöm

A hangszóróhoz is kéne tenni valamilyen menetet-milyet- vagy azt vissza kell szegecselni?
Mivel lenne célszerű tömíteni a lemez alatt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2019 8:36 pm 

Miksiy írta:
Sziasztok

M6x10 es elég?

Kép

igen el fer a čavar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2019 5:17 pm 

Sziasztok

M6x10 es elég?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 8:34 am 

Csabaa írta:
A gyári szegecs is eltartja, a képen jól látszik. De ez nem számít mert, a panel hátulján a kent szigetelés ~3-4mm. (az íves résznél kilátszik)

Szia Csabaa!

Köszönöm a részletes információt! Lassan kibontakozik minden apró részlete ennek a témának :)
Lehet, hogy két hatás együttesen lépett fel :
* a gyári szegecs feje kevésbé vastag, mint amit szegecsanyaként én használtam; illetve
* a szerelő panelra gyárilag tett szigetelés az elmúlt 15 év alatt kissé már összetömörödött.
Így együtt már összejött annyi, hogy az alu panel és az ajtó belső lemeze nem ér teljesen össze.
Kicsit igazítok a panelen, hogy jobban passzoljon, és a szigetelésére/tömítésre is még jobban odafigyelek.
A betett szegecsanyákhoz már nem nyúlok (nagyon tetszik ez a megoldás a 6,4 -es szegecsek lefúrásával és újraszegecselésével szemben) : ha alu lenne, még talán lefúrnám, de ráadásul csak acélt kaptam, ezeket azt hiszem, ott az ajtó lemezén jobb már nem bolygatni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 7:15 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
olle_gyuri írta:
hjano írta:
olle_gyuri írta:
a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Van erre (is) valami bevált trükk?
Hogyne lenne. Süllyesztett „fejű” szegecsanyát kell venni. Igaz nagyon kicsi a feje, így a furatot is nagyon vigyázva kell kialakítani (süllyesztésnél), de megoldható.

Szia hjano!

Köszönöm az információt! Ez nekem eddig nem volt ismert, szegecsanyát most használtam először... ezek szerint csak lelkesen :) , de nem elég szakszerűen :(
Akkor okulásként az 'utánam következőknek' : a szegecselt ablakemelő szerelő lap szegecsanyára való átalakításakor sűllyesztett fejű szegecsanyát célszerű használni, mert különben a szegecsanya fejrészének ~ 1,5 mm vastagsága miatt nem fekszik fel egymásra a két alumínium lemez.

Sziasztok
A gyári szegecs is eltartja, a képen jól látszik. De ez nem számít mert, a panel hátulján a kent szigetelés ~3-4mm. (az íves résznél kilátszik)
Az már más kérdés ,hogy érdemes alul ennek ellenére kikenni belülről.
A bal első ajtót cseréltem, és ott lett újra szegecses, nem ázik be azóta sem, és nincs kikenve.
Csak a hátsó ajtókat kentem ki, mert az hajlamos beázásra.
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 6:23 am 

hjano írta:
olle_gyuri írta:
a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Hogyne lenne. Süllyesztett „fejű” szegecsanyát kell venni. Igaz nagyon kicsi a feje, így a furatot is nagyon vigyázva kell kialakítani (süllyesztésnél), de megoldható.

Szia hjano!

Köszönöm az információt! Ez nekem eddig nem volt ismert, szegecsanyát most használtam először... ezek szerint csak lelkesen :) , de nem elég szakszerűen :(
Akkor okulásként az 'utánam következőknek' : a szegecselt ablakemelő szerelő lap szegecsanyára való átalakításakor sűllyesztett fejű szegecsanyát célszerű használni, mert különben a szegecsanya fejrészének ~ 1,5 mm vastagsága miatt nem fekszik fel egymásra a két alumínium lemez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 23, 2019 7:45 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
olle_gyuri írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 23, 2019 6:50 pm 

Sziasztok, szia Csabaa!

Az ablakemelő és a zár hibái miatt (minden egyszerre, ugye...) szétszedtem a jobb első ajtót.
Az eredendően szegecselt rögzítésű 'szerelő lemezt' (2004. novemberi az autó) többször már nem akartam lefúrni és újraszegecselni, hanem nekiálltam Csabaa által több alkalommal ajánlott szegecsanyás átalakításnak :

Csabaa írta:
A panelt vagy újra szegecseled vagy visszaalakítod a régi csavaros megoldásra.
Ha szegecs a 6.4-es szegecshez komolyabb húzó kell, nem jó a 2-3e forintos barkács boltos.
Ha csavarost szeretnél, akkor alu 6mm-es szegecsanyát vegyél és azt sajtold be a
a régi szegecs helyére. Ehez elég egy hosszabb 6-os csavar és két 6-os toldóanya, egy-egy alátét.
https://mega.nz/#F!38YkxTJI!A7SYVYIlo0ESsmfo5RW3Ow
...
A szegecs furatát fel kell fúrni 9mm-re , hogy a szegecsanya beleférjen. Hatlapfejű M6x10mm-es csavarból 9db kell.

Nagyon tetszik, szép és jó :) , köszönöm ezúton is a tippet Csabaa! :)
Egy részlet azonban már csak szerelés közben tűnt fel, és sajnos összerakáskor be is igazolódott az aggodalom : a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Be kell 'hajlítani' a szerelő lapon a 9 db furat körül erre a 1,5 mm-es értékre az alu lapot?
Az alu szerelő lap és az ajtó belső felülete jelenleg a szegecsanyák 'vastagsága' miatt kissé eláll, és az amúgy is vízelvezetési problémával küzdő Fabia ajtóknál ez sehogy sem jó... :(
Ezt az újonnan keletkezett rést csak nem a vízzáróság miatti tömítő pasztával gondoltam kitölteni... :)
Vagy van kétféle 'szerelő lap' (nemcsak a kézi ablakemelős és az elektromos ablakemelős), a szegecselt és a csavaros rögzítés szerint?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra