Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. okt. 23, 2019 12:36 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 853 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Légkondiról...
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 05, 2019 7:56 pm 

klifi írta:
Sziasztok!

2 éve van egy 1.4 16V (BKY) 5 ajtós fabiam. Klíma van benne, működik is, mióta megvettem, noha az előző tulaj azt mondta, hogy ő nem használta, mindig szellőztetett inkább. 1 hete elvittem klímáshoz az autót, hogy nézze meg, mennyi gáz van benne. 550 g helyett 265 g volt. Hűtött még, de nagyon kellett csavarni neki a ventit, hogy hűljön nagy melegben az utastér. Viszont a rendszer jól tömít. Nyomáspróbázták, vákumozták és minden szépen muzsikál. A szerviz szerint a gyári gáz lehetett benne, ami érthető, hogy ennyi év alatt megfogyatkozott. Miért írom le? Általános tapasztalatként, hogy jó tudni, hogy 12 év után is ilyen jó állapotban marad a légkondi. Felülmúlja az elvárásaimat az autó. Sokat járok vele, de panaszra nem ad okot. Kapott ózonos tisztítást is, meg új pollenszűrőt a rendszer, szóval így már megnyugtató használni.

1,4 16v BXW 2009-eš 420ez km 255 gram volt bene selen senzor halt meg a kompresosba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 05, 2019 6:59 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
Sziasztok!

2 éve van egy 1.4 16V (BKY) 5 ajtós fabiam. Klíma van benne, működik is, mióta megvettem, noha az előző tulaj azt mondta, hogy ő nem használta, mindig szellőztetett inkább. 1 hete elvittem klímáshoz az autót, hogy nézze meg, mennyi gáz van benne. 550 g helyett 265 g volt. Hűtött még, de nagyon kellett csavarni neki a ventit, hogy hűljön nagy melegben az utastér. Viszont a rendszer jól tömít. Nyomáspróbázták, vákumozták és minden szépen muzsikál. A szerviz szerint a gyári gáz lehetett benne, ami érthető, hogy ennyi év alatt megfogyatkozott. Miért írom le? Általános tapasztalatként, hogy jó tudni, hogy 12 év után is ilyen jó állapotban marad a légkondi. Felülmúlja az elvárásaimat az autó. Sokat járok vele, de panaszra nem ad okot. Kapott ózonos tisztítást is, meg új pollenszűrőt a rendszer, szóval így már megnyugtató használni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 11, 2019 10:04 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
febi írta:

Ez nem nyoszorges, inkabb mely hangon bugas mar bekapcsolas utan azonnal. Talan egy kockasra kopott csapagy ha van ilyen benne, neha nagyon zavar amikor allok a pirosnal es megy ez a mely morajlo bugas, es ahogy emelem a fordulatszamot a bugas magasabb hangu lesz mikor lelepek a gazrol a fordulatszam csokkenessel gyutt melyul a morajlas. Na mindegy ha szerinted nem problema akkor nem idegeskedek rajta, de regebben nem csinalta. Hallottam ilyet is hogy a kompresszorbol is tud olaj szokni, vagy ha keves a gaz akkor nincs kenes. Abban biztos vagyok hogy ujonnan nem bug ennyire a kompresszor.

Szia
Állandóan nem lehet hangja, nálam csak a teljesítmény csökkenéskor van.
Vedd le a bordásszíjat és kézzel forgatsd át a tárcsáját..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 10, 2019 12:34 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Csabaa írta:
febi írta:
Sziasztok,

Lehet hogy mar volt kerdes akkor elore is bocsi: Fabia 2 klima bekapcsolt allapotban bugo hangot ad, kb mint a regi Ikarus buszok, a motor fordulatszamanak fuggvenyeben valtozik a bugas intenzitasa, ha kikapcsolom az AC-t akkor elhallgat. Ez mi lehet? Haldoklik a kompresszor? Kene bele olaj? A hideggel amit eloallit nincs bajom, kb 5-8perc alatt jegvermet tudok csinalni, annak ellenere hogy valoszinuleg mar szokott el gaz.

Szia
Valószínű a mágnes kuplungot hallod. Amikor eléri a kívánt hőfokot az utastér, csökkenti a kompresszor teljesítményét, de mivel állandóan
van hajtása, ezt csak a tárcsa csúsztatásával tudja elérni. Ilyenkor szokott nekem is elég hülye nyöszörgő hangja lenni.

Ez nem nyoszorges, inkabb mely hangon bugas mar bekapcsolas utan azonnal. Talan egy kockasra kopott csapagy ha van ilyen benne, neha nagyon zavar amikor allok a pirosnal es megy ez a mely morajlo bugas, es ahogy emelem a fordulatszamot a bugas magasabb hangu lesz mikor lelepek a gazrol a fordulatszam csokkenessel gyutt melyul a morajlas. Na mindegy ha szerinted nem problema akkor nem idegeskedek rajta, de regebben nem csinalta. Hallottam ilyet is hogy a kompresszorbol is tud olaj szokni, vagy ha keves a gaz akkor nincs kenes. Abban biztos vagyok hogy ujonnan nem bug ennyire a kompresszor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 10, 2019 11:16 am 
Moderátor

febi írta:
Sziasztok,

Lehet hogy mar volt kerdes akkor elore is bocsi: Fabia 2 klima bekapcsolt allapotban bugo hangot ad, kb mint a regi Ikarus buszok, a motor fordulatszamanak fuggvenyeben valtozik a bugas intenzitasa, ha kikapcsolom az AC-t akkor elhallgat. Ez mi lehet? Haldoklik a kompresszor? Kene bele olaj? A hideggel amit eloallit nincs bajom, kb 5-8perc alatt jegvermet tudok csinalni, annak ellenere hogy valoszinuleg mar szokott el gaz.

Szia
Valószínű a mágnes kuplungot hallod. Amikor eléri a kívánt hőfokot az utastér, csökkenti a kompresszor teljesítményét, de mivel állandóan
van hajtása, ezt csak a tárcsa csúsztatásával tudja elérni. Ilyenkor szokott nekem is elég hülye nyöszörgő hangja lenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 09, 2019 4:46 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Sziasztok,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 12:20 pm 

Csabaa írta:
Szerintem nem rossz a klimája a fabiáknak. Csak tovább tart mire lehűti az utasteret.
Azt az egészséges 6-8 fokos kinti különbséget simán tudja. Rövid távon okozhat csak gondot, én ilyenkor nem is használom

Szerintem sem rossz a Fabia klímája :) , csak az általános jó minőségérzetbe, jól megtervezettségbe rondít bele a kis teljesítményű klíma.
És pont e két jellemzője miatt merült fel bennem, hogy van-e valami ismert teljesítmény növelő okosság Fabia klíma ügyben :
* viszonylag lassan hűti le a felhevült utasteret (kombi kivitelben mindenképp);
* nagy kánikulában kevés a teljesítménye : a kinti hőmérséklethez képest a 6-8 fokos csökkentést tudja, de ha 36-38 fokról viszi le 30 fokra, az szerintem még mindig nem kellemes, a 25-26 fokot inkább tartom ideálisnak (ez persze elég személyfüggő, hogy mi a 'kellemes' hőmérséklet).

Az 'egészséges mértékű' hűtés fogalma oké : aki gyakran száll ki-be egy erősen hűtött utasterű autó és a kinti forróság közt, ott valóban káros lehet az emberi szervezetre a 6-8 foknál nagyobb különbség. De ha egy többórás, folyamatos autóúton vagyunk, ott értelmetlen csak azért 30 fokot tartani az utastérben, mert a kinti 36-38 fokhoz képest ennyi az a bizonyos egészséges mérték.
Inkább tartanék 25 fokot, mivel nekem az a kellemes; és a hosszú utazás vége előtt fokozatosan emelném feljebb a hőmérsékletet, hogy jobban közelítsen a kintihez, és ne okozzon hősokkot a kiszálláskor (hűtés csökkentésével, majd a klíma kikapcsolásával, ami az elpárologtató kiszárítása miatt mindenképp javasolt).

Amúgy nem is tűnne fel ez a Fabia 'gyengeség', ha nem lenne sok fontos téren annyira igényesen kigondolt és elkészített kisautó a 2000-es évek legelejéről, így a 2020-as évhez nagyon közel... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 10:11 am 
Moderátor

olle_gyuri írta:
Csabaa írta:
A fabia klimája elég kis teljesítményű. Kánikulában a rácson mért 6-7 °C már jó érték.

Sziasztok, szia Csabaa!

Nemrég mértem : a mienknél a középső szellőző rostélynál a levegő 8-9 °C volt (II. ventillátor fokozaton).

Mivel az autóklíma önmagában is egy rendszer, így nem sok reménnyel a pozitív válaszra, de elteszem a kérdést : van valami ismert trükk a Fabia klíma teljesítmény növelésére?
Esetleg a VW "készletéből" egy nagyobb teljesítményű kompresszor, ami elfér a gyári helyén, meg tudják hajtani a(z erősebb) Fabia motorok... vagy a klíma hűtő és az elpárologtató is átméretezésre szorulna ehhez, és így végképp nincs reális esély az I. generációs Fabiak klíma-tuningjának?

Ráadásul a kombik nagyobb beltere, nagyobb üvegfelülete még komolyabb terhelés hűtés szempontjából; hővédő fólia már került körbe az üvegekre , a klímahűtőt meg szoktam tisztítani a portól/bogártetemektől/levéldaraboktól, és szükség esetén kap új gáztöltetet. Ennél többet nem lehet tenni ezügyben, attól tartok... :(

Szia
Szerintem nem rossz a klimája a fabiáknak. Csak tovább tart mire lehűti az utasteret.
Azt az egészséges 6-8 fokos kinti különbséget simán tudja. Rövid távon okozhat csak gondot, én ilyenkor nem is használom.. sőt
sosem használom,csak ha családdal utazom, ők igénylik a kellemes időt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 10:02 am 

Csabaa írta:
A fabia klimája elég kis teljesítményű. Kánikulában a rácson mért 6-7 °C már jó érték.

Sziasztok, szia Csabaa!

Nemrég mértem : a mienknél a középső szellőző rostélynál a levegő 8-9 °C volt (II. ventillátor fokozaton).

Mivel az autóklíma önmagában is egy rendszer, így nem sok reménnyel a pozitív válaszra, de elteszem a kérdést : van valami ismert trükk a Fabia klíma teljesítmény növelésére?
Esetleg a VW "készletéből" egy nagyobb teljesítményű kompresszor, ami elfér a gyári helyén, meg tudják hajtani a(z erősebb) Fabia motorok... vagy a klíma hűtő és az elpárologtató is átméretezésre szorulna ehhez, és így végképp nincs reális esély az I. generációs Fabiak klíma-tuningjának?

Ráadásul a kombik nagyobb beltere, nagyobb üvegfelülete még komolyabb terhelés hűtés szempontjából; hővédő fólia már került körbe az üvegekre , a klímahűtőt meg szoktam tisztítani a portól/bogártetemektől/levéldaraboktól, és szükség esetén kap új gáztöltetet. Ennél többet nem lehet tenni ezügyben, attól tartok... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 6:19 pm 

Autó: 2005. 1.4 16V BBZ
Sajnos nincs kiolvasóm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 6:09 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
Helyileg Csaba hol kell keresnem? Köszi!

Szia
A 2. csoportban van:
https://kepkuldes.com/image/HtSqqu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 5:25 pm 

Helyileg Csaba hol kell keresnem? Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 12:55 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
A középső rostélyoknál mekkora hőfok mérhető kb.? Valami kínai műszerrel mértem nekem 3,9 C volt majd utánna emelkedett. Álló árnyékos mérés volt átmelegedett kocsiszekrény nélkül. Nyílván csal a műszer. Bedugtam a rostélyba a mérő tűszálját. Mi az elfogadott érték vagy mivel mérik ami tuti? Kösz!

Szia
A klima vezérlőben az evaporátor hőmérsékletét néz meg, ott az a legjobb ha még
éppen nem fagy el a szelep.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 12:01 pm 

A középső rostélyoknál mekkora hőfok mérhető kb.? Valami kínai műszerrel mértem nekem 3,9 C volt majd utánna emelkedett. Álló árnyékos mérés volt átmelegedett kocsiszekrény nélkül. Nyílván csal a műszer. Bedugtam a rostélyba a mérő tűszálját. Mi az elfogadott érték vagy mivel mérik ami tuti? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 06, 2019 7:26 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Köszi!
Egy barátomnak autóvásárlás előtt merült fel a dolog, ezért macerás rendesen megnézni. Most megy az egyezkedés... mert ugye vagy ~ tízezres töltés, vagy ~ százezres kompresszorcsere... de akkor elhiszi, hogy elég lesz tölteni. Aztán vagy nyer rajta, vagy nem. Ilyen ez a használtautó biznisz.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 853 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra