Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 19, 2019 12:28 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1290 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 86  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autó-Hifi
HozzászólásElküldve: kedd szept. 03, 2019 5:26 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
Sziasztok!

Van itt valakinek javaslata arra, hogy melyik hangszórót vegyem 2006-os gyártású 5 ajtós Fabia-ba, hogy nagy hangerőn is kiegyensúlyozottan szóljon, Pioneer fejegységgel?!
A mostani hangszórókkal nem rossz, de nagyobb hangerőn már csúnyán adja vissza a mély hangokat, meg az egész nem kelt minőségi hatást.
Köszönöm előre is a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 8:05 am 

micilacko írta:
sziasztok

Canbus- kérdés.

Fabia 2 2008 Ambiente..

Gondolom gyárilag nem volt benne hifi, csak előkészítés.. Csak az első hangszórók vannak benne, a hátsóhoz még csak kábel sincs a rádió csatiban.

Most cserélném ki VW rádióra. Ebben gyárilag 2 db sima ISO csatlakozó van, az egyik ugye a hangszóró, a másikon GND 12V Ignition, lámpa és elvileg antenna 12V.. És van egy pici csati mellette )nem volt használva) abban van a CAN+ CAN-.

Most tennék bele egy VW autórádiót.

Össze is kábeleztem. De ugye az autó indulással, kulcs kihúzással nem történik semmi.

Vagyis nem megy a CAN buson a jelzés-. Viszont ha felkapcsolom a lámpát, akkor a rádión a háttér bekapcsol, a gombfények megjelennek, csökken a fényerő. Vagyis a bekötés OK, a canbus OK, mert ugye máshonnan nem tudhatja, hiszen csak GND és 12V van bekötve.. Gondolom ez azért megy, mert pl a hőfokszabályzó, klíma kontrol panelen is van háttérvilágítás a gomboknál, s annak is jelzi.

VCDS-el be lehet kapcsolni valahogyan, hogy az autó canbuson is vezérelje a rádiót? Elvileg a fabia 2 -t szerelik SWING-el, Dance-el, navi-val is, azok meg csak canbusosak.. Ha elindítom a rádiót gombbal, az óra és a hőmérséklet sem jelenik meg..

köszi

Laci

,, az óra és a hőmérséklet sem jelenik meg,, ha ezeket azonal a muser fal nem išmerte fel akor ez nem fog komunikalni mar a kočival, VAGal še lehet ôse hozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 7:55 am 

Autó: Skoda Fabia 2
sziasztok

Canbus- kérdés.

Fabia 2 2008 Ambiente..

Gondolom gyárilag nem volt benne hifi, csak előkészítés.. Csak az első hangszórók vannak benne, a hátsóhoz még csak kábel sincs a rádió csatiban.

Most cserélném ki VW rádióra. Ebben gyárilag 2 db sima ISO csatlakozó van, az egyik ugye a hangszóró, a másikon GND 12V Ignition, lámpa és elvileg antenna 12V.. És van egy pici csati mellette )nem volt használva) abban van a CAN+ CAN-.

Most tennék bele egy VW autórádiót.

Össze is kábeleztem. De ugye az autó indulással, kulcs kihúzással nem történik semmi.

Vagyis nem megy a CAN buson a jelzés-. Viszont ha felkapcsolom a lámpát, akkor a rádión a háttér bekapcsol, a gombfények megjelennek, csökken a fényerő. Vagyis a bekötés OK, a canbus OK, mert ugye máshonnan nem tudhatja, hiszen csak GND és 12V van bekötve.. Gondolom ez azért megy, mert pl a hőfokszabályzó, klíma kontrol panelen is van háttérvilágítás a gomboknál, s annak is jelzi.

VCDS-el be lehet kapcsolni valahogyan, hogy az autó canbuson is vezérelje a rádiót? Elvileg a fabia 2 -t szerelik SWING-el, Dance-el, navi-val is, azok meg csak canbusosak.. Ha elindítom a rádiót gombbal, az óra és a hőmérséklet sem jelenik meg..

köszi

Laci

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 30, 2019 6:29 pm 

Autó: 2005. 1.4 16V BBZ
Kérdezném, hogy a gyári Symphony fejegység hangzása milyennek tekinthető? Hány hangszórót vezérel? Mp3 köthető rá CD tárvezérlésen rá? Valami okosság hozzá? Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 02, 2019 7:52 pm 

Autó: Fabia
Sziasztok
Mi a teendő akkor ,a rádio kiírja phone,olyan mint ha lefagyott volna?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 07, 2019 5:27 pm 

Autó: Skoda fabia
Sziasztok!
2 din-és fejegységet szeretnék venni a fabiámba ami 2005-ös évjárat 1.2 htp. Olyan kellene amihez nem kell beépítőkeret és rendelkezik navigációval illetve tolatókamera is van hozzá. Az ötleteket köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 07, 2019 4:24 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Petyesz írta:
Frodesz írta:
Sziasztok!

Fejegység beszerelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek.
Sajnos bátortalanul nyúlok hozzá, mert korábban sikerült egy Suzuki-nak a biztosíték tábláját lángra lobbantani a nem megfelelő test miatt (Kínia szabvány rádió)...
Most vettem a Fabia-ba egy Kenwood fejegységet, amihez vettem fantomtápot is.
Viszont olyan kérdésem lenne hogy a fantom tápon található kék kábelt mire kell rácsiptetnem?
Illetve van a rádióhoz ISO csatlakozó, ha megnézem és színre passzol az átalakítóba, ami a műszerfalból jön ki vezeték akkor nagy mellé lövés nem lehet ugye?
Vagy mit tanácsoltok hogyan, miképpen álljak neki a cserének?

Köszi a segítséget előre is.

Szia!
Nekem is Kenwoodom van. Bár jó rég volt már, és nem is sk. tettem bele, mert a garancia miatt hivatalos helyen kellett beszereltetni, de semmi kunszt nem volt vele. Így remélhetően a tiéddel sem lesz gond.
A fantomtápot nem tudom, nekem az nincs...

https://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448

itt van az iso bekötés , színkiosztás a kék az elektromos antennát mag a + erősítőt vezérli + 12 vottal--- kimenet
ha mindakét csatlakozo izo eléb összetötni,

ha nem bizol a testben a fej házát letesteled a kasznihoz.
ha más az antenna kimenet lehet átalakítot kapni hozzá

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 07, 2019 7:56 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Frodesz írta:
Sziasztok!

Sajnos bátortalanul nyúlok hozzá, mert korábban sikerült egy Suzuki-nak a biztosíték tábláját lángra lobbantani a nem megfelelő test miatt (Kínia szabvány rádió)...
Viszont olyan kérdésem lenne hogy a fantom tápon található kék kábelt mire kell rácsiptetnem?
Illetve van a rádióhoz ISO csatlakozó, ha megnézem és színre passzol az átalakítóba, ami a műszerfalból jön ki vezeték akkor nagy mellé lövés nem lehet ugye?

Szia!
Nekem is Kenwoodom van. Bár jó rég volt már, és nem is sk. tettem bele, mert a garancia miatt hivatalos helyen kellett beszereltetni, de semmi kunszt nem volt vele. Így remélhetően a tiéddel sem lesz gond.
A fantomtápot nem tudom, nekem az nincs...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 07, 2019 7:18 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 01, 2019 3:42 pm 

Autó: 2002 Skoda Fabia 1.2 6V AWY
Bárkinek aki segíteni tudna!

Nem müűködik a fejegységem. A kapcsolt 12v-om nincs meg. Az állandó megvan.
A kérdésem hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 13, 2019 11:18 am 

Autó: Skoda Fábia MK1
Sziasztok! Mélyládát szeretnék a Fábiámba arra lennék kíváncsi merre érdemes a tápkábelt hátra húzni a csomagtartóba? Közép konzol alatt vagy inkább a küszöb mentén mennyire bonyolult azt lebontani? közép konzolt már bontottam mikor hátsó hangszórót bekötöttem a kalaptartó mellé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 10:55 am 

Autó: Fabia Light 1.4 MPi AZF (2002)
Sziasztok,
Tudnátok nekem ajánlani, megbízható szakit Pest és környékén, aki normálisan meg tudná nekem csinálni a két első cseréjét és a két hátsó hangszóró telepítését. Skoda Fábia Junior-ról lenne szó, hátsó hangszórók kábelei is hiányoznak.
Jelenleg egy ilyen fejegységet használok: JVC KD-DB97BT ehhez szeretnék választani megfelelő hangszórókat. (A jelenlegi gyárival nem az igazi.)
Segítségetek előre is köszönöm!
Üdv. Máté

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 08, 2019 6:46 pm 

Autó: Fábia I 1,2
sbius írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy motortérből az utastérbe kábelt merre tudnám elvezetni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Skoda Fabia 2000 évjárat.

a motor tüzfalán tudod bevinni majd az ablaktörlő vájuban levő gumidugókon keresztül

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 08, 2019 6:28 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy motortérből az utastérbe kábelt merre tudnám elvezetni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Skoda Fabia 2000 évjárat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 24, 2019 2:43 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sbius írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gyári hangszórót szeretnék cserélni a kocsimba, esetleg valaki tudna segíteni, hogy a mekkora átmérőjű lehet?
Skoda Fabia 2000 évjáratról van szó.
Válaszokat előre is köszönöm!

Szia
Az ajtóba 165mm-es kell, és kiemelő keret is, hogy ne lógjon be az ablaküvegbe.
https://autohifi24.hu/hangszoro-beepito ... r-572145-c

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1290 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 86  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra