Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. feb. 27, 2020 9:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1430 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 96  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: vas. júl. 21, 2019 1:59 pm 

feri1979 írta:
Üdv. mindenkinek.
2007-es MKII Fabian következő probléma jelentkezett központi zárnál:
- távirányítóval (gyári) nyitva nem leht kinyitni a bal első ajtót
- belülről nyílik
- kulccsal a zárban lehet nyitni.
A fórumot olvasgatvam a mikrokapcsolót okolják ilyen jelenségnél többször (járulékos hiba ami még van: a bekapcsolt világításra figyelmeztető hang se működik már egy ideje, nyitáskor az AC hangját se hallani.)

Szerintetek is a mikrokapcsoló lehet v. esetleg más lehet a hib
köszönettel

nezd meg a vezek sakadašt a manžetaba a oslopnal.
,, bekapcsolt világításra figyelmeztető hang se működik már egy ideje, nyitáskor az AC hangját se hallani,, igen ez a mikro kapčolo de nem a ki/be zaraš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 21, 2019 12:45 pm 

Autó: Skofa Fabia II 1,4 16V
Üdv. mindenkinek.
2007-es MKII Fabian következő probléma jelentkezett központi zárnál:
- távirányítóval (gyári) nyitva nem leht kinyitni a bal első ajtót
- belülről nyílik
- kulccsal a zárban lehet nyitni.
A fórumot olvasgatvam a mikrokapcsolót okolják ilyen jelenségnél többször (járulékos hiba ami még van: a bekapcsolt világításra figyelmeztető hang se működik már egy ideje, nyitáskor az AC hangját se hallani.)

Szerintetek is a mikrokapcsoló lehet v. esetleg más lehet a hibaok?

köszönettel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 7:09 pm 

Hadzsimester írta:
ráadásul szegecselve van az alulemez az ajtómban szóval külön élvezet lesz leszedni... hát még visszarakni...

Sziasztok, szia Hadzsimester!

A miénk is szegecselt alulemezes (2004. év végi gyártású), és csak a többedik szegecs lefúrás-újraszegecselés után jutottam el addig, hogy 'ezt soha többet', és Csabaa fórumos útmutatása alapján megkapta a szegecsanyákat. Hogy ez mennyivel komfortosabban szerelhető..., zongorázni lehet a különbséget :)
Persze anno úgy gondoltam, hogy úgyis csak egyszer kell szétszedni, megcsinálni, összerakni, többet nem - hát, egész máshogy lett... :(
Csak azért gondoltam megemlíteni, hogy tanulságként esetleg felhasználhatod, és a szétszedés utáni visszaszerelést már egyből szegecsanyás verzióval teszed meg - "az okos más kárán tanul" alapon... ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 5:53 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Hadzsimester írta:
Nekem is pusztulgat az anyós oldali is, kulcsot majdnem zártam már be miatta... de hogy most már a másik is... ráadásul szegecselve van az alulemez az ajtómban szóval külön élvezet lesz leszedni... hát még visszarakni...

Az enyém szerencsére csavaros, de azért volt egy kisebb kálváriám az anyós oldali panelcsere alkalmával... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 3:53 pm 

Autó: 2006 1.4 16V 80LE BUD
Nekem is pusztulgat az anyós oldali is, kulcsot majdnem zártam már be miatta... de hogy most már a másik is... ráadásul szegecselve van az alulemez az ajtómban szóval külön élvezet lesz leszedni... hát még visszarakni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 1:25 pm 

Hadzsimester írta:
Köszönöm a gyors választ! Ezek szerint sikeresen házhoz jöttem a pofonért megint, szedhetem szét az egész ajtót. Király... Má csak abban reménykedek, hátha kiszárad. :D

Nincs mit.
Nem tudom, mennyi esély van rá, hogy az olajos trutyi kiszáradjon belőle :fejvak: , hiszen a zárolajozónak pont az lenne az egyik "lényege", hogy ne tűnjön el két nap alatt.
Nálam az anyós oldali mikrokapcsoló is halódik, de húzom-halasztom a cseréket, ameddig a vezető oldali záram végképp meg nem adja magát (bár ezt lehet, rosszul teszem)...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 12:05 pm 

Köszönöm a gyors választ! Ezek szerint sikeresen házhoz jöttem a pofonért megint, szedhetem szét az egész ajtót. Király... Má csak abban reménykedek, hátha kiszárad. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 11:58 am 

Hadzsimester írta:
Sziasztok!
Elég nehezen működött a vezezőoldali záram, ezért pár napja befújtam zárolajozóval a mechanikát. Másnapra nem működött a mikrokapcsolóm... nem nyom az AC, a belső világításom se megy és a központi is lezár egy idő után. Összefügghet a kettő vagy csak pont most pusztult meg a mikrokapcsoló?

Szia!
Nekem most már nagyon gyanús, hogy összefügg.
Kb. fél éve szintén a vezetőoldali záram vacakolt, de már akkor bizonytalankodott a mikrokapcsoló is, visszazárt, nyitásra hol felgyulladt a belső világítás, hol meg nem. Egyszer meguntam, és megbontás nélkül, a zárbetét csavarok lyukain keresztül megfürdettem a zárat WD40-nel.
Utána a zár ismét működésbe kezdett, viszont attól a pillanattól kezdve a mikrokapcsoló mintha nem is létezne...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 20, 2019 11:28 am 

Sziasztok!
Elég nehezen működött a vezezőoldali záram, ezért pár napja befújtam zárolajozóval a mechanikát. Másnapra nem működött a mikrokapcsolóm... nem nyom az AC, a belső világításom se megy és a központi is lezár egy idő után. Összefügghet a kettő vagy csak pont most pusztult meg a mikrokapcsoló?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 08, 2019 9:28 pm 

Autó: Fabia 1.2 htp
Sziasztok!
Eredeti központi záras és ablakemelős rendszerem van. A távirányítót már beszereltem, csak az ablakemelők rákötése maradt ki. Vagyis hogy a záráskor az ablakokat is felhúzza. A zöld színű kábelt (távirányító vezérlőnél) hová kössem, hogy az ablakokat is felhúzza a rendszer záráskor?
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 28, 2019 2:08 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Sziasztok! Univerzalis kozponti zarat szeretnek az automba szerelni (fabia 1.4mpi). Ismertek esetleg bevalt darabot? Elso korben ezt neztem ki. Valakinek tapasztalat? https://www.metroman.hu/termek/skoda-fa ... lzar-szett

Elore is koszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 14, 2019 2:59 pm 

Autó: Fabia mk1 1.2 HTP AZQ
Az elektromos reteszelő részt szétszedve, a spiráltengely el volt mozdulva a helyéről. Ezáltal a véghelyzetben túlfutott a mikrokapcsolón, így már sem a motor, sem a kézi működtetésű gomb nem tudta kivenni a tengelyt reteszpozícióból. Ez a tengelyen lévő kis fehér pöcök, ez mondja meg a mechanikának, hogy zárva van, vagy ki lehet nyitni. Ember legyen, aki az ajtót kifúrva, ezzel egyidejűleg az elektronikának a házát is pontosan kifúrva visszarakja, vagy kipöccinti. Érdekes, az elektromos aktuátor részt elmozdítva már nyílt is az ajtó... -mert kiakadt a tengelyen lévő fehér reteszelő fül.
Ui: Azért zöld, mert 1.5 éve javíttattam, szintén hol nyitott, hol nem és egy Bora zár került bele bontottan. Akkor ez cirka 25e Ft-omba került. Illetve utána 2 hónapot bírt és azóta zárva van. Szóval nagyjából 1.5 év alatt volt párszor szerencsém nyitni-zárni a központit. Ennyi idő alatt meg sem mozdult. Most lett belőle elegem. Úgyhogy ha a motor úgy döglik meg, hogy a fehér pöcök reteszpozícióban marad, nem, sajnos NEM nyitod ki a zárat.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 11, 2019 6:10 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
prebal írta:
Ha lesz időm, mindenképpen szétszedem és elküldöm! Szerintem a "door lock actuator motor" lesz, mert hiába adtam rá külön feszültséget akár felcserélt polaritással, meg sem mozdult.

szerintem a zok a müanyagok törtek el amit a motor mozgat és beakadtak, mert a motor müködése nélkül ls nyilik az ajto

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 11, 2019 5:27 pm 

Autó: Fabia mk1 1.2 HTP AZQ
Ha lesz időm, mindenképpen szétszedem és elküldöm! Szerintem a "door lock actuator motor" lesz, mert hiába adtam rá külön feszültséget akár felcserélt polaritással, meg sem mozdult.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 11, 2019 3:28 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
prebal írta:
Szia!
Köszi, de halott a zár. Hiába húzod a kilincset belülről, kívülről, a gomb jön felfele, de egyidejűleg hiába téped nem nyílik. Mivel betesztelte magát. Belső kilincs húzásánál, jött fel a gomb, de elengedésekor visszament. Hiába húztam a gombot fogóval felfele, közben belső vagy külsőa kilincset tépve, nem nyílt ki. Ez nem gyerekzár. (Bár csak az lett volna) Maga a reteszelő elektronika adhatta meg magát. (Abban is van egy motor, plusz 2 mikrokapcsoló) Ha valakit esetleg érdekel, szétbontom és megnézem mi lett vele.
Az lett a dolog vége, hogy a zár roncsolásával nyitottam ki. Az elektronika és a mechanika közé kell beütni egy nagy csavarhúzót, hogy kikattanjon a reteszelés. Inkább raktam bele egy új utángyártott zárat mindkét oldalra, nagyjából 10000 ft volt darabja.
Köszi azért a segítségeket és a tippeket!
Problémamentes napokat,
Üdv:
Balázs

ha van kedved légyszi szedd szét a zárat és fényképezd le.

köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1430 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra