Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. júl. 02, 2020 9:43 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 141  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 6:47 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
SlrRiki írta:
feketete írta:
SlrRiki írta:
Sziasztok!

A közelmúltban volt egy két hetes leállásom az autóval, nem használtam kint volt a nyílt parkolóban. Miután elindítottam és használni kívántam nem indult mert annyira beragadt a hátsó fékdob v. fékpofa, hogy alaposan meg kellett kalapálni.
3 éve használom az autót, eddig még csak a fékpofa volt benne hátul cserélve.
Mire lenne érdemes beruháznom, cserélnem? Esetleg márkák között mit ajánlanátok?

Üdvözlettel

akkor szed szét és rakd össze ujra . Fékezés után nem huzódik vissza a fékbetét. Ha megemeled a kocsit és megpörgeted a hibás kereket , ha érzed hogy szorul az a baj . Könnyen kéne forognia. Nézd meg hogy a kézifék bowden visszaenged-e. A betétnél a kézifék kar könnyen mozog-e.

A baj az, hogy nem szoktam behúzni, de máskor is tapadt már be úgy, hogy gázt kellett neki adni, hogy elinduljon. Mostanra ért el oda, hogy egyáltalán meg sem mozdult.

semmibe :)
ha lehet ne huzd be a kéziféket , néha előfordul hogy betapad

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 3:14 pm 

Autó: Fabia HTP 1.2 16v
feketete írta:
SlrRiki írta:
Sziasztok!

A közelmúltban volt egy két hetes leállásom az autóval, nem használtam kint volt a nyílt parkolóban. Miután elindítottam és használni kívántam nem indult mert annyira beragadt a hátsó fékdob v. fékpofa, hogy alaposan meg kellett kalapálni.
Mire lenne érdemes beruháznom, cserélnem? Esetleg márkák között mit ajánlanátok?

Üdvözlettel

A baj az, hogy nem szoktam behúzni, de máskor is tapadt már be úgy, hogy gázt kellett neki adni, hogy elinduljon. Mostanra ért el oda, hogy egyáltalán meg sem mozdult.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 11:44 am 

SlrRiki írta:
Sziasztok!

Üdvözlettel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 11:26 am 

Autó: Fabia HTP 1.2 16v
Sziasztok!

Üdvözlettel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 27, 2020 10:29 am 

penemes25 írta:
feketete írta:
penemes25 írta:
Sziasztok!

2001es Fabia 1.4 44kw
típusú autómon első futó javitás szükséges.(240000km)
Cserés a:
-jobb,bal talpasgömbfej
-kormány összekötögömbfej (külső,belső jobb,bal)
Fordulásnál ropogás mindkét irányba.

Az lenne a kérdésem,hogy a fent említett elemek cseréjénél mibe futhatok bele amit célszerű lecserélni?
....hogy kéznél legyen az új,ne akkor kelljen rohangálni amikor már darabokban van/ne kelljen "nyolcvanszor" szétszedni.

Előre is köszönöm a tippeket!

ezek az alkatrészek mind lógnak?
érdemes a torony csapágyakat is megnézni ezen támaszkodik a futómű .
emeld meg egyszerre elől mindkét oldalt és úgy forgasd el a kormányt mit csinál . rángasd meg a gömbfejeket az összekötő belső gömbfejét . nézz rá nem szakadt-e az összekötő gumiharangja . nézd meg nem szakadt-e a trapéz hátsó szilent ( típus hiba).
van célszerszám a kormányösszekötő kiszerelésére nagyon könnyü vele kiszerelni . futóművet kell állítani . Összeszerelésnél érdemes a talpgömbfejek helyét megjelölni és oda tenni vissza az ujjat . Az összekötö rudak , gömbfej helyét megjegyezni és ez alapján összerakni. Nagyából jó helyen áll majd a futőmü. Toromy csapágy szerelésénél rugóösszehuzó kell .

Köszönöm a választ!
igen,a felsorolt alkatrészek lógnak. toronynál nem találtunk hibát,de legfeljebb ránézünk újra.
trapéz szilentet felírtam a listára

a célszerszámról a kormány összekötőhöz,arról mit lehet tudni? (egy kép linkre gondolok pl)

https://www.epextech.hu/webaruhaz/celsz ... -resztelek

az összekötő belső anya métretét ellenőrizd jó- e hozzá le kell szedni a külső gömbfejet úgy rá tudod huzni az anyára és ki lehet venni az összekötőt az összekötket pontosan kell helyrerakni , hogy mindkét irányba végig tudjon dolgozni a kormánymü

nem volt az autónak stabil járása nagyon tönkre van menve minden rajata ennyi alkatrész nem szokott egyszerre tönkremenni

https://bardiauto.hu/webshop/autoalkatr ... d=78994570

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 27, 2020 8:51 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2001 44kw
feketete írta:
penemes25 írta:
Sziasztok!

2001es Fabia 1.4 44kw
Cserés a:
-jobb,bal talpasgömbfej

Az lenne a kérdésem,hogy a fent említett elemek cseréjénél mibe futhatok bele amit célszerű lecserélni?
....hogy kéznél legyen az új,ne akkor kelljen rohangálni amikor már darabokban van/ne kelljen "nyolcvanszor" szétszedni.

emeld meg egyszerre elől mindkét oldalt és úgy forgasd el a kormányt mit csinál . rángasd meg a gömbfejeket az összekötő belső gömbfejét . nézz rá nem szakadt-e az összekötő gumiharangja . nézd meg nem szakadt-e a trapéz hátsó szilent ( típus hiba).
van célszerszám a kormányösszekötő kiszerelésére nagyon könnyü vele kiszerelni . futóművet kell állítani . Összeszerelésnél érdemes a talpgömbfejek helyét megjelölni és oda tenni vissza az ujjat . Az összekötö rudak , gömbfej helyét megjegyezni és ez alapján összerakni. Nagyából jó helyen áll majd a futőmü. Toromy csapágy szerelésénél rugóösszehuzó kell .

Köszönöm a választ!
igen,a felsorolt alkatrészek lógnak. toronynál nem találtunk hibát,de legfeljebb ránézünk újra.
trapéz szilentet felírtam a listára

a célszerszámról a kormány összekötőhöz,arról mit lehet tudni? (egy kép linkre gondolok pl)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 26, 2020 5:51 pm 

penemes25 írta:
Sziasztok!

2001es Fabia 1.4 44kw
Cserés a:
-jobb,bal talpasgömbfej

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 26, 2020 12:56 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2001 44kw
Sziasztok!

2001es Fabia 1.4 44kw
Cserés a:
-jobb,bal talpasgömbfej

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2020 8:59 pm 

febi írta:
Sziasztok,

Fabia2 facelift elotti auto elso fekjeinek csereje elott allok. Kicsit zavarban vagyok mert a tarcsa meretre 239,0mm 256mm es 288mm is kaphato a BXW motorkodhoz. Tudtok ebben segiteni?

koszi!

minden bxw 256-oš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2020 5:40 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Sziasztok,

Fabia2 facelift elotti auto elso fekjeinek csereje elott allok. Kicsit zavarban vagyok mert a tarcsa meretre 239,0mm 256mm es 288mm is kaphato a BXW motorkodhoz. Tudtok ebben segiteni?

koszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 13, 2020 1:42 pm 

Autó: 2005, 1.4, 16v, 100 Le, BBZ
Sziasztok!

Első féktárcsa, betét és fékfolyadék csere előtt állok.
Néztem már pár videót, + egy párszor személyesen is végignéztem a szervizben (a fékfolyadékcserét legalábbis).
A tárcsa és betét csere annyira nem aggaszt, viszont a fékfolyadékkal kapcsolatban nemrég találtam olyan infót, hogy az abs kockában lévő folyadék nem áramlik át a fékpedál nyomkodására, azt szoftveresen kellene működtetni és akkor menne azon is keresztül. Továbbá az esp-s autónál is az esp vezérlő ilyen, de szerencsére v. nem, de nálam ilyen nincs csak abs. Szóval mit gondoltok, nagy barbárság simán a fékpedált nyomkodva áttuszkolni a folyadékot a rendszeren és így cserélni? Hozzáteszem amennyire emlékszem a szervizben is csak addig volt a kábel a kocsin, amíg lekérdezték a hibát, utána levették, a fékfolyadék cserénél nem csináltak vele semmit. Volt ugyan gépük amivel nyomással nyomták át a fékfolyadékot, de szerintem az ugyanaz, mintha pedált nyomkodnám.
Ki mit gondol?
Illetve a másik, hogy alkalmas-e bakolásra a nem tudom pontosan hogy hívják a kocsi alvázán a hosszanti tartót, ami a küszöb magasságtól alacsonyabban van, a küszöbtől kb 20 centivel beljebb a középvonal felé, kb. 5 cm széles. Na szóval ott lehet alábakolni? Volt már hogy gumis ott emelte meg, és nem okozott látható sérülést.

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 9:12 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Köszi szépen a linkeket, beszerelni nem én fogom majd, de hasznos a videó. Az alkatrész listát is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 6:46 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
anikoFabia1 írta:
Köszönöm szépen a gyors választ! :) Akkor ezek szerint nincs az amit gondoltam, hogy bizonyos beszerelési mód szerint kell kiválasztani az akatrészt. Köszi a linket is, én is ott néztem már az elmúlt napokban, csak láttam hogy ilyen-olyanok vannak, azért kérdeztem meg itt. Természetesen tudom, hogy párban kell cserélni :)

Szia
https://m.youtube.com/watch?v=8YKjkas_amk

https://zsu.hu/autotipus_kereso/skoda/f ... csillapito

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 4:49 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Köszönöm szépen a gyors választ! :) Akkor ezek szerint nincs az amit gondoltam, hogy bizonyos beszerelési mód szerint kell kiválasztani az akatrészt. Köszi a linket is, én is ott néztem már az elmúlt napokban, csak láttam hogy ilyen-olyanok vannak, azért kérdeztem meg itt. Természetesen tudom, hogy párban kell cserélni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 3:51 am 

anikoFabia1 írta:
Sziasztok! Olyan kérdésem van hozzátok, hogy Skoda Fabia 1-es 1.4 Mpi 2001-es évjáratú kocsiba, milyen fajta/típusú (nem a márka érdekel) hátsó lengéscsillapító való? Mert erre a neten sehol nem kapok választ, hiába keresem. Viszont tök sok félét látok,gáznyomásos/olajnyomásos, felül csavarorsó,alul szem/gólyaláb,kétcsöves gázos,stb. Szóval nőként találjam ki, autószerelő megkérdezése nélkül... :) Árat szeretnék kideríteni, de tudnom kéne hogy melyiket nézzem.
Gondoltam, hátha itt választ kapok valakitől, amit előre is köszönök!

https://www.unixauto.hu/Unix_CikkekList ... egnNr=2899

például :)
a beszerelés módja felül csavaros a fölső rögzítés a lengéscsillapító levő csavarmenettel történik , alul meg a rajta levő szemen átmenő csavarral.
Ami a típusnak és neked árnak megfelelő azt tetesd bele . Párosával KELL cserélni ! És kiszerelés után derül ki , hogy a porvédő gumi kell cserélni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2111 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 141  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra