Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. feb. 25, 2021 2:47 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hidegen rángat
HozzászólásElküldve: kedd okt. 06, 2020 6:16 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
astrojoe12 írta:
Szia!
A rangatas mindig hidegen jön elő, amikor elindulok egyes fokozatban és váltani szeretnék. Tehát elindulok, kicsit nyomom a gázt, hogy legyen fordulat és lendület a váltáshoz. Kettesbe váltok es elkezdek gyorsitani, kb 2000 körül betorpan, mintha kihagyna, aztán húz tovább. Hármasban is megcsinálja, de amint jobban haladok es magasabb a fordulat elmúlik. Ha kicsit bemelegszik a motor, akkor már nem csinálja.

Ha lehúzom az egr szeleprol a csatlakozót, akkor egyáltalán nem rángat, minden reggel simán tudok menni vele, ahogy kell.

Ha vissza rakom a csatlakozót, akkor hidegen megint rángat.

Hmm... Kezdem érteni amit írsz... Szóval nem dúsít eléggé hidegen a kocsi és a kartergaz csak tovább szegenyiti. Ha lehúzom a csatlakozót, akkor azért nem rangat, mert nem enged be fustgazt és nem szegenyiti a keveréket. Tehát vagy nem dúsít eléggé, vagy falsot szív és ezért szegény alapból a keverék.

A fals levegőben nem hiszek, azok a csovek nagyon jó állapotban vannak, semmi repedés, paszenzosak a csatlakozások is.

Marad a másik lehetőség, hogy valamiért nem dúsít eléggé.

A benzin szivattyú tavaly cserélve lett, de a benzin szűrőt nem vettem le. Még soha, egyik kocsimnal se volt el tomodve az alul lévő szűrő.

Benzin nyomast kéne mernem a befecskendezok közös csővezetéken, ahol a szelep van. Ha alacsony a nyomás, a benzin szivattyú már ki van zárva, mert új, marad a benzin szűrő.

Jól gondolkodok szerinted?

http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... /a#sec_28A

A 19 olajleválasztó és a 28 lélegeztető csővel is lehet gond .Az 1,4 motort annyira nem ismerem. Az 1.2 motornál a kartergáz visszavezető membránja ha kilukad akkor egyenetlen motorjárást is okozhat.

http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... g/a#sec_16

ez az AGR szelepes rész

jol gondolkodsz . a modern vezérlőknél sok jeladó jeléből vezérli a keverékképzést. A jeladók jelét meg sok alkatrész állapota , hibája adja.

egyszerűbb diagnosztikával próbálkozni , mint alkatrészeket cserélgetni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 06, 2020 1:19 pm 

Autó: skoda fabia 1.4 16V comfort benzines
Szia!
A rangatas mindig hidegen jön elő, amikor elindulok egyes fokozatban és váltani szeretnék. Tehát elindulok, kicsit nyomom a gázt, hogy legyen fordulat és lendület a váltáshoz. Kettesbe váltok es elkezdek gyorsitani, kb 2000 körül betorpan, mintha kihagyna, aztán húz tovább. Hármasban is megcsinálja, de amint jobban haladok es magasabb a fordulat elmúlik. Ha kicsit bemelegszik a motor, akkor már nem csinálja.

Ha lehúzom az egr szeleprol a csatlakozót, akkor egyáltalán nem rángat, minden reggel simán tudok menni vele, ahogy kell.

Ha vissza rakom a csatlakozót, akkor hidegen megint rángat.

Hmm... Kezdem érteni amit írsz... Szóval nem dúsít eléggé hidegen a kocsi és a kartergaz csak tovább szegenyiti. Ha lehúzom a csatlakozót, akkor azért nem rangat, mert nem enged be fustgazt és nem szegenyiti a keveréket. Tehát vagy nem dúsít eléggé, vagy falsot szív és ezért szegény alapból a keverék.

A fals levegőben nem hiszek, azok a csovek nagyon jó állapotban vannak, semmi repedés, paszenzosak a csatlakozások is.

Marad a másik lehetőség, hogy valamiért nem dúsít eléggé.

A benzin szivattyú tavaly cserélve lett, de a benzin szűrőt nem vettem le. Még soha, egyik kocsimnal se volt el tomodve az alul lévő szűrő.

Benzin nyomast kéne mernem a befecskendezok közös csővezetéken, ahol a szelep van. Ha alacsony a nyomás, a benzin szivattyú már ki van zárva, mert új, marad a benzin szűrő.

Jól gondolkodok szerinted?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 06, 2020 7:09 am 

A hőjeladó a motoron van a hengerfejnél . A kartergázcső a motor hátsó részén van egy gumicső. A fals levegőt úgy is meg lehet nézni , hogy járó motornál a kritikus helyekre hidegindító sprét fújsz és ahol megváltozik a motor járása ott a hiba.
Érdemes még üzemanyag nyomást mérni az is lehet gond.
Kompressziót is érdemes mérni.
Gyertyákat megnézni . A hosszú csereidő miatt elfelejtik cserélni.

Már meleg motornál csinálja ezt a hibát indításnál?
Hideg indításnál ha pörgeted a motort csinálja-e 3000 fordulat fölött használod( kb e fordulatszám fölött kapcsol ki az AGR szelep).

astrojoe12 írta:
Köszi a választ!

A hőjeladót már kicseréltem, de sajnos nem az volt a baja, pedig nagy macera volt a vizet leengedni és kiszedni onnan a jeladót. A füstgáz visszavezető fémcsövet is kiszedtem (nem volt egyszerű kiforgatni a helyéről), de nem volt elrepedve és tömítetlenséget sem találtam. A vákuumcső is épnek tűnik, szerintem ott nem szív falsot.

Szóval azt mondod, hogy hiába javul meg az egr csatlakozó lehúzására, mégsem az egr szelep a hibás?

feketete írta:
astrojoe12 írta:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy 2002-es Fábián, 1.4 16v 100Le.

Minden reggel rángat, amikor alacsony fordulatról gyorsítanék egyes vagy kettes fokozatban. Két kilométer után elmúlik. Nincs motorhiba jelzés. Ha lehúzom az egr szelep kábelét, akkor nem rángat. Lehúzott csatlakozóval jártam vele pár napig és egyszer sem rángatott. Este vissza dugtam a csatlakozót és másnap reggel megint rángatott.

Az egr szelep ki lett tisztítva és könnyen jár. A csatlakozója is tiszta, nincs oxidáció, de azért be fújtam kontakt spray vel. Sajnos megmaradt a hiba.

Vennem kell egy új egr szelepet, vagy valami más is okozhatja ezt?

Az EGR szelep úgy működik, hogy alacsony fordulatszámon a kipufogó gázt visszavezeti a szívó oldalra. A keveréket elszegényíti. Így biztosítja a környezetvédelmi előírásokat. Nálad valami miatt hidegindításnál nem dúsul a keverék. Lehet fals levegő, vagy nem dúsít hidegindításnál a rendszer.

Érdemes megnézni a vákumcsöveket , kartergáz visszavezető csövet. A hőjeladót ellenőrizni ( ennek a hibáját nem jelzi a kódolvasó) Ha kell cserélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 06, 2020 3:10 am 

Köszi a választ!

A hőjeladót már kicseréltem, de sajnos nem az volt a baja, pedig nagy macera volt a vizet leengedni és kiszedni onnan a jeladót. A füstgáz visszavezető fémcsövet is kiszedtem (nem volt egyszerű kiforgatni a helyéről), de nem volt elrepedve és tömítetlenséget sem találtam. A vákuumcső is épnek tűnik, szerintem ott nem szív falsot.

Szóval azt mondod, hogy hiába javul meg az egr csatlakozó lehúzására, mégsem az egr szelep a hibás?

feketete írta:
astrojoe12 írta:
Sziasztok!

Minden reggel rángat, amikor alacsony fordulatról gyorsítanék egyes vagy kettes fokozatban. Két kilométer után elmúlik. Nincs motorhiba jelzés. Ha lehúzom az egr szelep kábelét, akkor nem rángat. Lehúzott csatlakozóval jártam vele pár napig és egyszer sem rángatott. Este vissza dugtam a csatlakozót és másnap reggel megint rángatott.

Az egr szelep ki lett tisztítva és könnyen jár. A csatlakozója is tiszta, nincs oxidáció, de azért be fújtam kontakt spray vel. Sajnos megmaradt a hiba.

Az EGR szelep úgy működik, hogy alacsony fordulatszámon a kipufogó gázt visszavezeti a szívó oldalra. A keveréket elszegényíti. Így biztosítja a környezetvédelmi előírásokat. Nálad valami miatt hidegindításnál nem dúsul a keverék. Lehet fals levegő, vagy nem dúsít hidegindításnál a rendszer.

Érdemes megnézni a vákumcsöveket , kartergáz visszavezető csövet. A hőjeladót ellenőrizni ( ennek a hibáját nem jelzi a kódolvasó) Ha kell cserélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2020 6:53 pm 

astrojoe12 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hidegen rángat
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2020 4:34 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra