Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. márc. 08, 2021 5:09 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29292 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1953  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 04, 2021 1:00 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Sziasztok!
A hűtővíz kiegyenlítőtartály érintkezőinek elkoszolódása miatt szeretnék egyet venni tartalékba, hogy amikor a hiba jelentkezik mindig legyen egy tiszta az azonnali cserére. Többféle gyártótól találtam. Van-e valami ajánlott márka, vagy ez olyan egyszerű alkatrész, hogy a legolcsóbb is megfelelő?
Gépet cseréltem és erre már nem tudom telepíteni az ETOS-t. Tudna valaki adni egy cíkkszámot a lökhárító alján lévő koptató csíkra, mert név szerint nem mindenhol tudom megtalálni.
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2021 3:28 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Szilárd78 írta:
Köszönöm a segítséget. Idáig én is eljutottam, találtam is megfelelőt, de az adatlapokon azt írták, hogy csak 2010 utáni modellekhez való. A bárdinál ugyan szerepel, hogy 2007-től, de a gyártó honlapján már 2010 van feltüntetve, egyébként más kereskedőnél is 2010 van. Lehetséges, hogy az első néhány évben más alkatrészt használtak?

feketete írta:
Szilárd78 írta:
Sziasztok!
Nemrég vettem egy Fabiat, 2008-as 1,4 16V. szerettem volna vezérműszíj készletet rendelni hozzá, de a legtöbbnél az volt feltüntetve, hogy 2010-es gyártási év utánihoz használható. Tudna valaki tippet adni, hogy milyet kellene vennem?

https://www.bardiauto.hu/webshop/autoal ... =101901538

az alkatrészeknél látható a motorszám kód azt ellenőrizd
van hozzá beszerelési segédlet

vannak olcsóbb szettek is (csak szettben érdemes cserélni) körül kell nézni érdemes a szimeringeket ellenőrizni cserélni , egyidősek a kocsival és most hozzá lehet férni ( nem kell újra megbontani ha tönkremegy)

Az a biztos elmész egy autósboltba ( unix bárdi ) sok helyen van és ott kikeresik neked alváz és motorszám szerint, a 4 es golf is jött ki ilyen szíjakkal. pl 1.6 16 szelep

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 28, 2021 3:04 pm 

Autó: Fabia 2008 1,4 16V
Köszönöm a segítséget. Idáig én is eljutottam, találtam is megfelelőt, de az adatlapokon azt írták, hogy csak 2010 utáni modellekhez való. A bárdinál ugyan szerepel, hogy 2007-től, de a gyártó honlapján már 2010 van feltüntetve, egyébként más kereskedőnél is 2010 van. Lehetséges, hogy az első néhány évben más alkatrészt használtak?

feketete írta:
Szilárd78 írta:
Sziasztok!
Nemrég vettem egy Fabiat, 2008-as 1,4 16V. szerettem volna vezérműszíj készletet rendelni hozzá, de a legtöbbnél az volt feltüntetve, hogy 2010-es gyártási év utánihoz használható. Tudna valaki tippet adni, hogy milyet kellene vennem?

vannak olcsóbb szettek is (csak szettben érdemes cserélni) körül kell nézni érdemes a szimeringeket ellenőrizni cserélni , egyidősek a kocsival és most hozzá lehet férni ( nem kell újra megbontani ha tönkremegy)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 27, 2021 3:54 pm 

Szilárd78 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 27, 2021 3:06 pm 

Autó: Fabia 2008 1,4 16V
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 24, 2021 5:50 pm 

verda írta:
Badzinga írta:
verda írta:
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, tudna valaki nekem hibakódot kiolvasni Székesfehérváron? Nem kell hogy gyári cucc legyen, egy általános hibakód kiolvasó, ami törölni is tud, jó lenne. Nekem még nincs ilyen, de tervezem, hogy majd rendelek az eBayen. Esetleg, ha valaki tud segíteni, írjon egy PÜ-t Köszönöm.

Szia,

azt esetleg le tudod írni, hogy mi a hibajelenség (ha van)? Hátha hibakód nélkül is tud rá valaki megoldást....

EPC lámpa ég. Gyanítom, hogy a féklámpa kapcsoló rossz, mert a féklámpa nem ég (hogy mióta, azt nem tudom). De esetleg más is lehet, ezért jó lenne a hibakód kiolvasás, ehhez kérnék segítséget valakitől aki tud ilyent Székesfehérváron. Köszönöm.

https://www.autoszervizinfo.com/Autosze ... ntese.html

ha kiolvastatod a hibát nyomtattasd ki a kódokat

Google a barátod :)

A világító EPC-lámpa leggyakrabban a következők hibáját jelzi:

- fékpedál-kapcsoló
- kuplungpedál-kapcsoló
- elektronikus gázpedál

Emellett persze egy rakás más hibát is jelezhet, pontos infóhoz csak a hibakód kiolvasása után jut.

ha mindegyik féklámpa nem ég a fékpedál kapcsolóval próbálkoznék . kb 4000 Ft egy kapcsoló

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 24, 2021 5:18 pm 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
Badzinga írta:
verda írta:
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, tudna valaki nekem hibakódot kiolvasni Székesfehérváron? Nem kell hogy gyári cucc legyen, egy általános hibakód kiolvasó, ami törölni is tud, jó lenne. Nekem még nincs ilyen, de tervezem, hogy majd rendelek az eBayen. Esetleg, ha valaki tud segíteni, írjon egy PÜ-t Köszönöm.

Szia,

azt esetleg le tudod írni, hogy mi a hibajelenség (ha van)? Hátha hibakód nélkül is tud rá valaki megoldást....

EPC lámpa ég. Gyanítom, hogy a féklámpa kapcsoló rossz, mert a féklámpa nem ég (hogy mióta, azt nem tudom). De esetleg más is lehet, ezért jó lenne a hibakód kiolvasás, ehhez kérnék segítséget valakitől aki tud ilyent Székesfehérváron. Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2021 12:58 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 AZQ/ 1.4 16V BBZ
verda írta:
Sziasztok,

Szia,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2021 12:56 pm 

feketete írta:

ezt találtam:

a gyártó által nincs előírva:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

először 90.000 km,-nál, aztán minden 30.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

minden 90.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

minden 120.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

90.000 km-nál utána valamennyi 30.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)

elég nehéz rajta elmenni , de az első cserét 90 ezernél írja , ha még egyszer cserélték az kb 180 ezer . Ha bízol ebben akkor 270 nél kéne cserélni, ha nem akkor cseréld le .
Az egyik képen látszik egy 17-es szám , ha szerencsénk van az a készítés dátuma. Az ügyfélkapun rá tudsz keresni a kocsira kilométereire . megnézed mennyi volt 2017ben . Vagy ami km látszik, mert vizsgáknál és átírásnál vezették be a kilométert . Ha 180 ezer körül van akkor cserélték. érdemes a hosszú szíjon is megkeresni a feliratot mi van rajta. forgatni a főtengely csavarjánál szabad forgásirányban Máskülönben elég szépen néz ki a szíj. Évente érdemes ránézni van-e sérülés rajta.

Cserélni szettben érdemes az összes feszítővel , görgővel. vízpumpát is érdemes cserélni.Főtengelyszimeringet is lehet mert több évig úgy se lesz ránézve és a bontás (szervizköltség) majd ugyanaz mint a szíj csere .

Köszönöm. A hosszabb szíjon a feliratok már nagyon halványak, nem látni semmit, csak, hogy INA típusú. Az ügyfélkapuhoz regisztráció kell, erre majd sor kerítek hamarosan. Még egyszer köszönöm az infokat.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2021 12:53 pm 

Csabaa írta:
Sziasztok
90ekm-nél szemrevételezés van. Ha rendben van akkor még 30ekm és újra meg kell nézni..és ez ismétlődik sorban..
Szerintem 100ekm körül érdemes cserélni bármilyen állapotban van.

Az a szíj elég jól néz ki nem lehet túl régi. Megkeresem a rajzot ,hogy mit kell nézni a szíjon.

https://mega.nz/file/30Y1yI4I#JMCmDiSym ... scrW85Pb_Q

7. Oldal alján ír róla.

Köszönöm, megtaláltam. A leírás szerint a szíj a szélén szokott berepedezni keresztben, illetve hosszanti irányban darabok szakadhatnak le a széleken, ha már az élettartama végén van. Ez alapján én is úgy gondolom, hogy nem lehet régi ez a szíj, illetve relatíve kevesett futott. Egyelőre nem cseréltetem, de majd folyamatosan ellenőrzöm.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2021 10:33 am 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
Sziasztok,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2021 9:10 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
90ekm-nél szemrevételezés van. Ha rendben van akkor még 30ekm és újra meg kell nézni..és ez ismétlődik sorban..
Szerintem 100ekm körül érdemes cserélni bármilyen állapotban van.

Az a szíj elég jól néz ki nem lehet túl régi. Megkeresem a rajzot ,hogy mit kell nézni a szíjon.

https://mega.nz/file/30Y1yI4I#JMCmDiSym ... scrW85Pb_Q

7. Oldal alján ír róla.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2021 9:04 pm 

Badzinga írta:
Sziasztok,

nemrég vettem egy 2005-ös 1.4 BBZ fabiát. 228e km van benne, a szervízkönyvet csak 2010ig vezették, és 86e km-nél volt vezérműszíj csere. Az autót az eladó szerint folyamatosan karbantartották és én is azt veszem észre, hogy pl. levegőszűrő új, kipufogó rendben, komoly hibát nem tapasztaltam. A vezérlést csak saccra mondom, hogy valszeg cserélték azóta legalább egyszer. Csináltam róla pár képet:

https://i.imgur.com/jNylgAb.png
https://i.imgur.com/SrwtBmn.png

Meg tudná valaki hozzáértő nézni? Mit javasoltok, cseréltessem a biztonság kedvéért?

Köszönöm.
Sziasztok.

ezt találtam:

a gyártó által nincs előírva:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

először 90.000 km,-nál, aztán minden 30.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

minden 90.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

minden 120.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)
I Combi (6Y5)
I Sedan (6Y3)

90.000 km-nál utána valamennyi 30.000 km:

Fabia I Hatchback (6Y2)

elég nehéz rajta elmenni , de az első cserét 90 ezernél írja , ha még egyszer cserélték az kb 180 ezer . Ha bízol ebben akkor 270 nél kéne cserélni, ha nem akkor cseréld le .
Az egyik képen látszik egy 17-es szám , ha szerencsénk van az a készítés dátuma. Az ügyfélkapun rá tudsz keresni a kocsira kilométereire . megnézed mennyi volt 2017ben . Vagy ami km látszik, mert vizsgáknál és átírásnál vezették be a kilométert . Ha 180 ezer körül van akkor cserélték. érdemes a hosszú szíjon is megkeresni a feliratot mi van rajta. forgatni a főtengely csavarjánál szabad forgásirányban Máskülönben elég szépen néz ki a szíj. Évente érdemes ránézni van-e sérülés rajta.

Cserélni szettben érdemes az összes feszítővel , görgővel. vízpumpát is érdemes cserélni.Főtengelyszimeringet is lehet mert több évig úgy se lesz ránézve és a bontás (szervizköltség) majd ugyanaz mint a szíj csere .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 20, 2021 7:22 pm 

Sziasztok,

nemrég vettem egy 2005-ös 1.4 BBZ fabiát. 228e km van benne, a szervízkönyvet csak 2010ig vezették, és 86e km-nél volt vezérműszíj csere. Az autót az eladó szerint folyamatosan karbantartották és én is azt veszem észre, hogy pl. levegőszűrő új, kipufogó rendben, komoly hibát nem tapasztaltam. A vezérlést csak saccra mondom, hogy valszeg cserélték azóta legalább egyszer. Csináltam róla pár képet:

https://i.imgur.com/jNylgAb.png
https://i.imgur.com/SrwtBmn.png

Meg tudná valaki hozzáértő nézni? Mit javasoltok, cseréltessem a biztonság kedvéért?

Köszönöm.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 19, 2021 1:26 pm 

Dobbs írta:
Julius írta:

Még egy kérdésem lenne, amiben szeretném a segítségeteket kérni, ha már katalizátor: első lambdaszonda. Még a gyári van benne. Ennek van valamilyen csereintervalluma? Szintén kiváncsiságból kérdezem, hogy ebből milyen márkát tudnátok javasolni? Jól emlékszem, hogy NGK a gyári?

Olvastam egy olyat, hogy a gyártók 150e km-er futás teljesítményt vállalnak a lambda szondákra:) Ezek sajnos fokozatosan döglenek meg. A neten tisztítják is ezeket... Én ha kiszedem, biztos eldobom. Mondjuk durva áruk van és ja, oda csakis gyárit tennék én is. Engem is érdekelne, hol lehet utána nézni, hogy mi van benne gyárilag.

Ha ránézel a szondára és (látod) bele van ütve a gyártó én is NGK-ra emlékszem. A szondánál lehet vezeték hiba is !

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29292 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1953  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra