Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd ápr. 20, 2021 11:37 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 549 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 19, 2021 1:41 pm 

Autó: Skoda Fábia Sedan Cool 1.4 MPI 2002 AQW
Petyesz írta:
intelpentium írta:
Sziasztok. A malwarebytes program szerint fertozott az oldal. Nem engedi megnyitni. Csak live rendszerrol tudtam belepni. Lehet erdemes lenne ranezni. koszonom.

Szia!
Talán már a malwarebytes sem a régi...
Nálam az F-Secure nem jelez semmit, és a virustotal szerint is tiszta:
https://www.virustotal.com/gui/url/fa9a ... /detection

Igen, lehet. Most vagy ok tudnak valamit, vagy a tobbiek nezik be. Valahogy probalok jelezni nekik. Koszonom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2021 2:24 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
intelpentium írta:
Sziasztok. A malwarebytes program szerint fertozott az oldal. Nem engedi megnyitni. Csak live rendszerrol tudtam belepni. Lehet erdemes lenne ranezni. koszonom.

Szia!
Talán már a malwarebytes sem a régi...
Nálam az F-Secure nem jelez semmit, és a virustotal szerint is tiszta:
https://www.virustotal.com/gui/url/fa9a ... /detection

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2021 1:43 pm 

Autó: Skoda Fábia Sedan Cool 1.4 MPI 2002 AQW

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2021 12:00 pm 

Sziasztok,
Eü séta közben lőttem, hátha örültök neki. 8)

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 01, 2021 1:13 pm 

Csabaa írta:
Szia
Megint előkerült egy program ami reklámokkal szórja tele a témákat. Kitiltani nem tudom, de törölni szoktam ezeket..
Ezért megy az értesítés, de mire megnéznéd már nincs ott a hozzászólás..
Az ilyen ip tiltása lenne jó, de moderátorként csak a hozzászólásokat tudom, áthelyezni,szerkeszteni és törölni.

Szia!
Így már értem.
Köszönöm az infót!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 01, 2021 11:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Petyesz írta:
Sziasztok!
Az utóbbi napokban rendszeresen kapok "Témafigyelés értesítés" e-mailt, de olyan témákról, ahol valójában nincs is új hozzászólás. Szóval olyanokról, amiről korábban is jött értesítés, és meg is tekintettem őket. :fejvak:
Más is tapasztal ilyesmit???

Szia
Megint előkerült egy program ami reklámokkal szórja tele a témákat. Kitiltani nem tudom, de törölni szoktam ezeket..
Ezért megy az értesítés, de mire megnéznéd már nincs ott a hozzászólás..
Az ilyen ip tiltása lenne jó, de moderátorként csak a hozzászólásokat tudom, áthelyezni,szerkeszteni és törölni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 01, 2021 10:25 am 

Sziasztok!
Az utóbbi napokban rendszeresen kapok "Témafigyelés értesítés" e-mailt, de olyan témákról, ahol valójában nincs is új hozzászólás. Szóval olyanokról, amiről korábban is jött értesítés, és meg is tekintettem őket. :fejvak:
Más is tapasztal ilyesmit???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 7:25 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi
Sziasztok!
Komoly segítségre lenne szükségem.
Sajnos a Fábiámat elérte a vég és hengerfejes lett (Még pontosan nem tudni, hogy milyen szintű a kár). Olyan állapotban van, hogy a kiegyenlítő tartályban már megjelent a kávéhabhoz hasonló barna sűrű olaj, a vizem 2 nap alatt elmegy teljesen, úgyhogy most le lett állítva és vár a diagnózisra.
Voltam vele szervizben, ahol nagyjából egy ilyen 120 ezer Ft-os összeget saccoltak, amiben nincs benne a többi felmerülő hiba (vízcsövek cseréje, estleg hűtő csere, stb…)
Sajnos nem tudom mennyit érhet az autóm, még nagyságrendileg sem, szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes lenne rákölteni, vagy hirdessem meg bontásra?
Az autóról:
2003-as évjárat, 1.4 MPI motor, teljesen fapados (nincs klíma, nincs elektromos ablak, nincs vonóhorog), fehér színű, kasztnija teljesen rozsda mentes (a sárvédőnél sincs semmi rozsda), egy apró koccanás volt vele, ahol a b.e. fényszóró és a lökhárító horzsolódott, azon kívül semmi komolyabb, a kasztni nincs vetemedve, teljesen egybe van.
Köszi szépen előre is a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 12:45 pm 

Sziasztok!

Egy kis nosztalgia :) : talán az itteni Fabia gazdák közt is van olyan, akinek sajátjaként vagy családi/ismerősi körből volt S100-as autója...

50 éves a a Skoda S100
https://www.autonavigator.hu/cikkek/50- ... koda-s100/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 23, 2019 10:29 am 

Horty911 írta:
Sziasztok,
bár nincs Fabia-m, de jelen helyzetben úgy tűnik, hogy szeretnék. Remélem, hogy jó helyre írom a levelem! A kiszemelt típus 2012-es, alapvetően elég az 1.2-es (TSI) változat, normál kialakítású, nem kombi. Gondolom a fórumon van néhány tag, akiknek van ilyen Fabia, ezért bízok benne, hogy kapok választ a kérdésemre ;) Mire kell figyelni egy ilyen idős Fabia vásárlásakor? Jellemzően az autónak melyik része lehet az, ami 6-7 év rendszeres használat után esetleg problémák léphetnek fel? Tehát értitek, hogy nagyjából mi érdekel :D
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,

Pisti

ne zakatoljon a vezer lanc indítaškor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 23, 2019 12:06 am 

Sziasztok,
bár nincs Fabia-m, de jelen helyzetben úgy tűnik, hogy szeretnék. Remélem, hogy jó helyre írom a levelem! A kiszemelt típus 2012-es, alapvetően elég az 1.2-es (TSI) változat, normál kialakítású, nem kombi. Gondolom a fórumon van néhány tag, akiknek van ilyen Fabia, ezért bízok benne, hogy kapok választ a kérdésemre ;) Mire kell figyelni egy ilyen idős Fabia vásárlásakor? Jellemzően az autónak melyik része lehet az, ami 6-7 év rendszeres használat után esetleg problémák léphetnek fel? Tehát értitek, hogy nagyjából mi érdekel :D
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,

Pisti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 23, 2018 6:44 am 

Autó: Škoda Fabia 1.2 Eco, ferdehátú, AWY 2003
ezmegmi írta:
btw skandináv mód-nak van nevezve, ha hátul is világít a dlr-el együtt, gyanítom ott (helyesen) kötelező annak is :)

Teljesen meg tudlak érteni, no meg a skandinávokat is (az ottani időjárási jellegzetességek alapján). :) Nem hasztalan az a kis hátsó vörös fény. Más kérdés, hogy az általános (uniós) előírás csak az "előrét" szabályozta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 11:17 am 

Autó: Fabia 75 lóerős 1 literes benzines
Nekem az egyik első dolgom volt, hogy a hátsó is kapcsoljon (igaz, nálam szintén led-es, fogyasztás szinte nulla) mert rühellem, mikor kicsit csúnyább időben világít a dlr, hátulról meg belerongyolsz mert a paraszt nem kapcsol ködben/esőben sem lámpát..
btw skandináv mód-nak van nevezve, ha hátul is világít a dlr-el együtt, gyanítom ott (helyesen) kötelező annak is :)
a start-stopot meg havonta max egyszer nem kapcsolom ki ha tényleg olyan a dugó hogy mész-állsz, egyébként több kárt okoz a turbós motoron ha forrón lelövi[/quote]

olyan a dugó hogy mész-állsz, egyébként több kárt okoz a turbós motoron ha forrón lelövi

Dugóban ilyen nincs. Forró csak autópályán lesz a turbinaház (igen, nem a turbó, jól is nézne ki, ha minden alkatrész izzana... :falbav: )
Ezért autópályára felhajtáskor erősen javasolt ilyen esetek elkerülése végett kikapcsolni a stop-start-ot, vagy start-stop-ot, ahogy van. Városi dugóban nyugodtan álljon le, azér' van. :int:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 20, 2018 2:56 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
GSzarkaTAT írta:
Zsolt_72 írta:
GSzarkaTAT írta:
az EU szabály szerint normális az, hogy hátul nem ég, csak elöl? (A nappali menetfény)

Gábor

Igen, pontosan azt csinálja a Skoda nappali menetfénye, amit előírt az Unió. Ennek a világításnak egyetlen célja, hogy a szemből jövő jármű lásson téged, már nagyobb távolságról. Ergo, a hátsó világításnak e szempont alapján nincs jelentősége.

Ennek a világításnak egyetlen célja, hogy a szemből jövő jármű lásson téged, már nagyobb távolságról.

Igen, csak éppen a nem-LED-es nappali menetfény (ami a Caddy-n van), az nem ér annyit, mint a TOMPÍTOTOTT fényszóró. Tehát az OFF Caddy-ben sz_rt se ért, de a ON Skodában feltételezem, a LED messzebb világít. Mindenesetre, ha beüléskor nem kapcsolom be a lámpát, gyújtást ráadva, már ég VALAMIFÉLE lámpa automatikusan, még mindig jobb, mintha nem kapcsolnék semmit, és úgy közlekednék. Logikus, persze. :int:

Nekem az egyik első dolgom volt, hogy a hátsó is kapcsoljon (igaz, nálam szintén led-es, fogyasztás szinte nulla) mert rühellem, mikor kicsit csúnyább időben világít a dlr, hátulról meg belerongyolsz mert a paraszt nem kapcsol ködben/esőben sem lámpát..
a start-stopot meg havonta max egyszer nem kapcsolom ki ha tényleg olyan a dugó hogy mész-állsz, egyébként több kárt okoz a turbós motoron ha forrón lelövi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 18, 2018 10:02 pm 

Autó: Fabia 75 lóerős 1 literes benzines
Zsolt_72 írta:
GSzarkaTAT írta:
az EU szabály szerint normális az, hogy hátul nem ég, csak elöl? (A nappali menetfény)

Gábor

Igen, pontosan azt csinálja a Skoda nappali menetfénye, amit előírt az Unió. Ennek a világításnak egyetlen célja, hogy a szemből jövő jármű lásson téged, már nagyobb távolságról. Ergo, a hátsó világításnak e szempont alapján nincs jelentősége.

Ennek a világításnak egyetlen célja, hogy a szemből jövő jármű lásson téged, már nagyobb távolságról.

Igen, csak éppen a nem-LED-es nappali menetfény (ami a Caddy-n van), az nem ér annyit, mint a TOMPÍTOTOTT fényszóró. Tehát az OFF Caddy-ben sz_rt se ért, de a ON Skodában feltételezem, a LED messzebb világít. Mindenesetre, ha beüléskor nem kapcsolom be a lámpát, gyújtást ráadva, már ég VALAMIFÉLE lámpa automatikusan, még mindig jobb, mintha nem kapcsolnék semmit, és úgy közlekednék. Logikus, persze. :int:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 549 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra