Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd ápr. 20, 2021 10:53 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 19, 2021 4:37 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
intelpentium írta:

Koszonom. Ezeken mar tul vagyok. Sehol semmi nyoma, hogy hova tunik a viz. Jo lenne rajonni. 100km alatt maxrol minimumra. Szagot nem erezni, motor szepen jar. :falbav:

meg lett nyomatva a hűtő? ' 1 liter fogyása az nagy. Álló motornál fogy-e a víz?
Lehet szerelési hiba is . Hideg motornál szerelni, mert az alumínium hengerfej elvetemedhet. Az összeszerelést új csavarokkal kell szerelni. A csavarok "roppanósak" az előírt nyomatékkal meghúzva megnyúlnak és így zárnak. érdemes lenne megnézni mennyire feszesek a hengerfej csavarok.

És ne csüggedj egyszer úgy is végleg megáll és kijön rajta a hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 19, 2021 2:00 pm 

Autó: Skoda Fábia Sedan Cool 1.4 MPI 2002 AQW
feketete írta:
intelpentium írta:
Abdul80 írta:
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert már tanácstalan vagyok!
Adott Skoda Fabia 2001-es 1.4 mpi motoros.
Folyamatosan tünik el a hűtőfolyadék!
Ami cserélve lett termosztát, hűtő alsó-felső kivezetésnél tömítés, hűtőbe lévő jeladógombánál a tömítés!
Az olaj tiszta nem tejfölös,az hűtő folyadék is, nem forralja a vízét.Hengerfej tömítésre gyanakszom,de akkor másképp viselkednek.
Nem találtam alatt csepegést,folyását.
Ha valaki tud ötletet amivel kitudnám deríteni, a mi ez meg köszönném.

En is igy jartam. Fogy a viz es nem jovok ra hol. 3 ev, 30000km elott volt hengerfej tomites csere. A szerelo eskuszik, hogy az jo. Valami tipp, koszonom 2002 AQW

Mennyi vizet fogyaszt?
Kicsi szivárgást szinte lehetetlen megtalálni. Forró motornál ami szivárog az el is párolog. Ha édeskés szagot érzel az a fagyálló szaga, akkor biztosan szivárog. Érdemes megnézni a csöveknél toldásoknál az elszíneződéseket. Ahol szivárog ott más a színe. Érdeme s hideg de már járatott motornál megnézni nincs e szivárgás nyom ( még nem párolog el)
lehet például a vízpumpánál. Alá nyúlsz van ott egy túlfolyó luk ott érezhetsz vizet ha már kezd tönkremenni a vízpumpa . Lehet a hosszú csőnél a hűtő és vízpumpa között. Lehet a hűtőnél is . a hűtő felület fém az oldala műanyag közte gumitömítés .- az is szivároghat.

Erre létezik egy gyári célszerszám. A kiegyenlítő sapka helyére egy nyomásmérős pumpát tesznek. Nyomás alá teszik a hűtőt. A nyomásmérőn látható a veszteség és a nyomás miatt a hibás helyen megjelenik a víz.

Próbálj olyan helyet keresni ahol van ilyen műszer.

https://lincos.hu/2963-hutorendszer-tom ... sapka.html

Koszonom. Ezeken mar tul vagyok. Sehol semmi nyoma, hogy hova tunik a viz. Jo lenne rajonni. 100km alatt maxrol minimumra. Szagot nem erezni, motor szepen jar. :falbav:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2021 4:55 pm 

intelpentium írta:
Abdul80 írta:
Sziasztok!
Ami cserélve lett termosztát, hűtő alsó-felső kivezetésnél tömítés, hűtőbe lévő jeladógombánál a tömítés!
Az olaj tiszta nem tejfölös,az hűtő folyadék is, nem forralja a vízét.Hengerfej tömítésre gyanakszom,de akkor másképp viselkednek.

En is igy jartam. Fogy a viz es nem jovok ra hol. 3 ev, 30000km elott volt hengerfej tomites csere. A szerelo eskuszik, hogy az jo. Valami tipp, koszonom 2002 AQW

Mennyi vizet fogyaszt?
Kicsi szivárgást szinte lehetetlen megtalálni. Forró motornál ami szivárog az el is párolog. Ha édeskés szagot érzel az a fagyálló szaga, akkor biztosan szivárog. Érdemes megnézni a csöveknél toldásoknál az elszíneződéseket. Ahol szivárog ott más a színe. Érdeme s hideg de már járatott motornál megnézni nincs e szivárgás nyom ( még nem párolog el)
lehet például a vízpumpánál. Alá nyúlsz van ott egy túlfolyó luk ott érezhetsz vizet ha már kezd tönkremenni a vízpumpa . Lehet a hosszú csőnél a hűtő és vízpumpa között. Lehet a hűtőnél is . a hűtő felület fém az oldala műanyag közte gumitömítés .- az is szivároghat.

Erre létezik egy gyári célszerszám. A kiegyenlítő sapka helyére egy nyomásmérős pumpát tesznek. Nyomás alá teszik a hűtőt. A nyomásmérőn látható a veszteség és a nyomás miatt a hibás helyen megjelenik a víz.

Próbálj olyan helyet keresni ahol van ilyen műszer.

https://lincos.hu/2963-hutorendszer-tom ... sapka.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2021 2:59 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
intelpentium írta:
Abdul80 írta:
Sziasztok!

Sziasztok
Hütő bal oldalának közepén a ventit kapcsoló hőérzékelő alatt nincs tömítés, ott gyakran szokott ereszteni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2021 2:06 pm 

Autó: Skoda Fábia Sedan Cool 1.4 MPI 2002 AQW
Abdul80 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 07, 2021 1:06 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 2002
feketete írta:
Petyesz írta:
FeederM írta:
Kicseréltem a kiegyenlítő tartályt azóta megszűnt a probléma. Elég koszos volt a tartály úgyhogy tényleg elképzelhető hogy az érzékelő jelzett összevissza

Szia!
Nem akarlak elkeseríteni, de számíts rá, hogy ha nem is 1-2 héten belül, de vissza fog térni a jelzés.

az okát kell megkeresni mitől koszosodik el. Nézd meg az olajbetöltő sapkát nem habos-e.
Nem tudom cseréltél-e fagyállót. Most cseréld le és figyeld hogy koszolódik-e . Szép pirosnak kell lennie.

Fagyálló kb 1.5 hónapja volt cserélve. Az olajbeöntőt szoktam nézegetni nem habosodik max ha csak a városba megyek vele hidegbe több napig egy kicsi van rajta de dolgozni járok vele(40km oda 40km vissza) így szinte soha nem látok rajta. A hűtövizem se fogy. Meglátom, most egyenlőre minden oké a víz is még rózsaszín.Bár az is igaz hogy mióta kicseréltem a tartályt nem volt olyan hideg itt :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 07, 2021 10:06 am 

Petyesz írta:
FeederM írta:
Kicseréltem a kiegyenlítő tartályt azóta megszűnt a probléma. Elég koszos volt a tartály úgyhogy tényleg elképzelhető hogy az érzékelő jelzett összevissza

Szia!
Nem akarlak elkeseríteni, de számíts rá, hogy ha nem is 1-2 héten belül, de vissza fog térni a jelzés.

az okát kell megkeresni mitől koszosodik el. Nézd meg az olajbetöltő sapkát nem habos-e.
Nem tudom cseréltél-e fagyállót. Most cseréld le és figyeld hogy koszolódik-e . Szép pirosnak kell lennie.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 07, 2021 8:04 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
FeederM írta:

Szia!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 07, 2021 7:46 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 20, 2021 3:06 pm 

FeederM írta:
Petyesz írta:
FeederM írta:
Sziasztok! 2002 skoda fabia 1.4 MPI van. Ha reggel hideg van (-3 foktól hidegebb kb.) indítás után bejelez a hűtővíz lámpa, de ha leállítom és újra beindítom akkor eltűnik. Víz van benne. De ha nem olyan hideg van akkor nem jelez be. A könyvébe nem ír olyat hogy figyelmeztetne hogy fagyás van. Szerintetek mi lehet a gond?

Sziasztok!
Számomra nem teljesen világos, mi köze lenne a termosztátnak ahhoz, hogy indítás után bejelez a hűtővíz lámpa. :fejvak:
Tudtommal a kiegyenlítő tartályban két "elektróda" lóg bele a hűtővízbe. Szerintem az elektronika a két elektróda közötti ellenállást érzékeli, figyeli, ha valamekkora érték fölé megy (pl. elszennyeződik a hűtővíz és/vagy az elektródák), már akkor is bejelez, és ha minimum alá csökken a hűtővíz szintje, levegőbe kerülnek az elektródák (kb. végtelen ellenállás), akkor is.
Én két dologra tudnék gondolni...
1. -3 fok alatt a hűtővíz szintje pont határon van, az elektródák már nem, vagy épp csak egy picit érnek bele, ezért a jelzés. Beindításkor azonnal melegebb víz áramlik a hengerfej felől a kiegyenlítő tartályba, ennek pedig nagyobb a térfogata, mint a -3 fokosnak, tehát valamennyit emelkedik a vízszint, újraindítás után már ezért nincs jelzés.
Ha szerencséd van, a hétvégéig még lehetnek mínuszok, tudod tesztelni az elméletem helyességét. Tölts rá annyi vizet, hogy a szint legalább a min. és max. jelzés közötti távolság felénél legyen.
2. Szennyezettek az elektródák (még nem "végzetesen", csak pont határon). A -3 fokos hűtővíznek nagyobb az ellenállása, ez, plusz a szennyezett elektródák eredményezik a jelzést. Újraindításkor már melegebb víz van a kiegyenlítő tartályban, aminek kisebb az ellenállása, így a szennyezett elektródák ellenére is már belefér az elektronika tűrésébe, ezért nincs jelzés.

Már most én is erre gyanakszom amit írsz. A termosztátom jól működik, fűtésem kb 3-5 perc után van, és tartja a 90 fokot a víznek. A termosztát mellett lévő hőgombát se gondolnám hogy rossz mert az tudtommal(de lehet nem jól tudom) beleszól az alapjáratba + a motor helyes működésébe és itt minden rendbe, indul megy rendesen. Már írták itt hogy a szintjelző nem javítható mert bele van építve akkor tartály csere lesz valószínű. Egyébként az alsó szint elektródája pont a minimumnál jelez vagy attól lentebb?

töltsél bele egy kicsi fagyállót ( nő a szint) hátha megjavul

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 20, 2021 8:10 am 

Petyesz írta:
FeederM írta:
Sziasztok! 2002 skoda fabia 1.4 MPI van. Ha reggel hideg van (-3 foktól hidegebb kb.) indítás után bejelez a hűtővíz lámpa, de ha leállítom és újra beindítom akkor eltűnik. Víz van benne. De ha nem olyan hideg van akkor nem jelez be. A könyvébe nem ír olyat hogy figyelmeztetne hogy fagyás van. Szerintetek mi lehet a gond?

Sziasztok!
Számomra nem teljesen világos, mi köze lenne a termosztátnak ahhoz, hogy indítás után bejelez a hűtővíz lámpa. :fejvak:
Tudtommal a kiegyenlítő tartályban két "elektróda" lóg bele a hűtővízbe. Szerintem az elektronika a két elektróda közötti ellenállást érzékeli, figyeli, ha valamekkora érték fölé megy (pl. elszennyeződik a hűtővíz és/vagy az elektródák), már akkor is bejelez, és ha minimum alá csökken a hűtővíz szintje, levegőbe kerülnek az elektródák (kb. végtelen ellenállás), akkor is.
1. -3 fok alatt a hűtővíz szintje pont határon van, az elektródák már nem, vagy épp csak egy picit érnek bele, ezért a jelzés. Beindításkor azonnal melegebb víz áramlik a hengerfej felől a kiegyenlítő tartályba, ennek pedig nagyobb a térfogata, mint a -3 fokosnak, tehát valamennyit emelkedik a vízszint, újraindítás után már ezért nincs jelzés.
Ha szerencséd van, a hétvégéig még lehetnek mínuszok, tudod tesztelni az elméletem helyességét. Tölts rá annyi vizet, hogy a szint legalább a min. és max. jelzés közötti távolság felénél legyen.
2. Szennyezettek az elektródák (még nem "végzetesen", csak pont határon). A -3 fokos hűtővíznek nagyobb az ellenállása, ez, plusz a szennyezett elektródák eredményezik a jelzést. Újraindításkor már melegebb víz van a kiegyenlítő tartályban, aminek kisebb az ellenállása, így a szennyezett elektródák ellenére is már belefér az elektronika tűrésébe, ezért nincs jelzés.

Már most én is erre gyanakszom amit írsz. A termosztátom jól működik, fűtésem kb 3-5 perc után van, és tartja a 90 fokot a víznek. A termosztát mellett lévő hőgombát se gondolnám hogy rossz mert az tudtommal(de lehet nem jól tudom) beleszól az alapjáratba + a motor helyes működésébe és itt minden rendbe, indul megy rendesen. Már írták itt hogy a szintjelző nem javítható mert bele van építve akkor tartály csere lesz valószínű. Egyébként az alsó szint elektródája pont a minimumnál jelez vagy attól lentebb?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 18, 2021 3:41 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
FeederM írta:

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2021 7:27 pm 

Az az érdekes hogy menetközbe minden jó. A fűtés is kb 3 perc után már megy, a vízhőfokot tartja 90 fokon a termosztát, megy is rendesen, az alapjárat is jó. Ezeket megnézem amiket írtatok azért, köszönöm. De mióta nincs mínusz
fok azóta nem jelez be :D

feketete írta:
FeederM írta:
A hűtővízszint megvan a minimum felett van egy kicsivel nem olajos. Hol van benne a szintérzékelő meg a hőfokérzékelő(ha lenne kép megköszönném :D ) illetve ami a tágulási tartály tetejébe van az mi?

indítás előtt nézd meg a szintet, nézd meg hogy nem koszos ( olajos) a hűtővíz .

A szintjelzővel is lehet gond ( érintkezés, koszolódás)

A szintjelző a kiegyenlítő tartály tetejénél van. be van építve a tartályba ( nem szerelhető)
Hőfokérzékelő egy a motornál jobb oldalon található ahol a vízcsövek vannak a hengerfejnél. Ez a motor ( befecskendezés) szabályozásáért felel.

https://www.autoalkatreszonline24.hu/vika/13154581

a szürke alkatrész a hőérzékelő

https://www.autoalkatreszonline24.hu/ridex/8140269

Másik a hűtőnél, ez a hűtőventilátort szabályozza.[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2021 7:10 pm 

Szét még nem szedtem de AQW a motorkódom és nekem is van egy hőérzékelő mellette

Termosztát?..műszerrel lehet ellenőrizni..[/quote][/quote]
Nekem újabb típus van..nem tudom nálad milyen van benne..szervízkönyben megtalálható vagy neten..ha megírod a típusát utána tudok nézni..nekem az Oktáviámban azon kívűl még van egy hőgomba ami sok mindent szabályoz..(alapjárat pl..)[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 12, 2021 6:08 pm 

FeederM írta:
A hűtővízszint megvan a minimum felett van egy kicsivel nem olajos. Hol van benne a szintérzékelő meg a hőfokérzékelő(ha lenne kép megköszönném :D ) illetve ami a tágulási tartály tetejébe van az mi?

indítás előtt nézd meg a szintet, nézd meg hogy nem koszos ( olajos) a hűtővíz .

A szintjelzővel is lehet gond ( érintkezés, koszolódás)
[/quote]

A szintjelző a kiegyenlítő tartály tetejénél van. be van építve a tartályba ( nem szerelhető)
Hőfokérzékelő egy a motornál jobb oldalon található ahol a vízcsövek vannak a hengerfejnél. Ez a motor ( befecskendezés) szabályozásáért felel.

https://www.autoalkatreszonline24.hu/vika/13154581

a szürke alkatrész a hőérzékelő

https://www.autoalkatreszonline24.hu/ridex/8140269

Másik a hűtőnél, ez a hűtőventilátort szabályozza.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra