Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 18, 2018 3:37 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 856 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronika
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2018 3:15 pm 

Steiner04 írta:
Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy 2006-os Skoda Fabia 1.4 16v tipusú járművet és a műszerfalon nem jelenik meg ha nyitva van valamelyik ajtó és a ha nyitva van a csomagtartó.
Mi lehet a hiba oka?

Választ előre is köszönöm:)

eš mukôdôt ez mikor meg veted?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2018 10:56 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v 2006
Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy 2006-os Skoda Fabia 1.4 16v tipusú járművet és a műszerfalon nem jelenik meg ha nyitva van valamelyik ajtó és a ha nyitva van a csomagtartó.
Mi lehet a hiba oka?

Választ előre is köszönöm:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2018 8:16 pm 

Smatte írta:
Sziasztok
Nemrég vettem egy 2002-es skoda fabiá-t és olyan jellegű problémám lenne hogy az olvasólámpában nincsen 12V csak 7-8 között ugrál. Mikor kipróbáltam a kocsit még semmi baja nem volt, aztán nem is figyeltem rá, de egyszer csak feltűnt hogy nem világít a lámpa. Ha ajtót nyitok akkor sem világít, nem reagál semmire. Vettem bele egy LED-es izzót, az halványan világít ha bekapcsolom a lámpát, de kb semmire sem elég. Mi lehet a baja? Ma nézte meg egy autó villamosságis ismerős, ő azt mondta hogy a belsővilágítás vezérlő elektronika ment benne tönkre, de úgy kb lövésem sincs hol van, és hogy ez okozhatja e azt h nincs 12V. Valakinek valamilyen ötlet? Az 5.biztosíték hibátlan azt megnéztük.

šok minden el romli de meg ijenel nem talalkoztam :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2018 8:10 pm 

levinett írta:
Hello ! valaki tud nekem segiteni 2005 -os 1.2 es Fabianal hol van a komfort modul es lehet e javitani ?

ha meg nem oldotad meg akor ird ide a samat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2018 5:06 pm 

Autó: Skoda fabia 2002
Sziasztok
Nemrég vettem egy 2002-es skoda fabiá-t és olyan jellegű problémám lenne hogy az olvasólámpában nincsen 12V csak 7-8 között ugrál. Mikor kipróbáltam a kocsit még semmi baja nem volt, aztán nem is figyeltem rá, de egyszer csak feltűnt hogy nem világít a lámpa. Ha ajtót nyitok akkor sem világít, nem reagál semmire. Vettem bele egy LED-es izzót, az halványan világít ha bekapcsolom a lámpát, de kb semmire sem elég. Mi lehet a baja? Ma nézte meg egy autó villamosságis ismerős, ő azt mondta hogy a belsővilágítás vezérlő elektronika ment benne tönkre, de úgy kb lövésem sincs hol van, és hogy ez okozhatja e azt h nincs 12V. Valakinek valamilyen ötlet? Az 5.biztosíték hibátlan azt megnéztük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2018 5:19 pm 

Autó: skoda fabia
Hello ! valaki tud nekem segiteni 2005 -os 1.2 es Fabianal hol van a komfort modul es lehet e javitani ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 9:29 pm 

orban írta:
Üdv! Skoda fabia 2001 1.4 mpi autoba nem ég a tolato lámpa. Azt akarom kérdezni,hogy annak hol kell cserélni a kapcsoloját?

elôl a valton de lehet čak a vezetek sakadt meg ot a konektornal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 5:39 pm 

Autó: Skoda Fabia
Üdv! Skoda fabia 2001 1.4 mpi autoba nem ég a tolato lámpa. Azt akarom kérdezni,hogy annak hol kell cserélni a kapcsoloját?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 4:50 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2
Sziasztok!

Segítséget kérek! Tegnap este elment a 2006-os 1.2-es Fábiám műszerfal világítása. Álló motornál, ha elfordítom a kulcsot a visszajelző fények mennek. Menet közben világítás, index visszajelző is. De amúgy tök sötét, nem látom mennyivel megyek. Kiment valamelyik biztosíték, vagy nagyobb a baj? Műszaki analfabéta vagyok :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 05, 2018 8:24 am 

Autó: Skoda Fábia
Sziasztok,

2007 évj. skoda fábiám van, a világítással kapcsolatban lenne kérdésem.
A világításkapcsoló kikapcsolt (0) állásában világít a tompított fényszóró, helyzetjelző állásban a helyzetjelző, bekapcsolt állásban a tompított.

Hogy lehet azt megoldani, hogy kikapcsolt (0) állásban ne világítson semmi.

Volt egy régebbi fábiám is abban teljesen rendben működött.

köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 31, 2018 7:50 pm 

mikvor írta:
Sziasztok!

Az alábbi problémák megválaszolásában kérném mielőbbi szíves segítségeteket:

1. amikor leállítom a motort (pl.: jelzőlámpánál vagy leálláskor) eltűnik a rész km számláló, vagyis lenullázódik, illetve az óra is 00:00-ra átáll. Ez kb. 1 hete, immár második alkalommal jelentkezik. Mi okozza ezt, mit csináljak, hogy megoldjam a problémát?

2. A motordiagnosztikai hibára utaló sárga jel évek óta problémát okoz (ha el is tűnik, egy döccenőt követően visszajön és még korábban pár napig volt látható, mostanság kb. félévente tűnik el, mint írtam egy döccenőig). Sok helyen ki sem tudták mutatni a szervizekben. Most sikerült, a P0441-es hibakód jelent meg. Mit kell tennem (mert már nagyon bosszant)?

P0441 a tarjaj selôstetô selepet pucolnam at az les el rakodva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 31, 2018 6:08 pm 

Autó: Fabia 1,4
Sziasztok!

Az alábbi problémák megválaszolásában kérném mielőbbi szíves segítségeteket:

1. amikor leállítom a motort (pl.: jelzőlámpánál vagy leálláskor) eltűnik a rész km számláló, vagyis lenullázódik, illetve az óra is 00:00-ra átáll. Ez kb. 1 hete, immár második alkalommal jelentkezik. Mi okozza ezt, mit csináljak, hogy megoldjam a problémát?

2. A motordiagnosztikai hibára utaló sárga jel évek óta problémát okoz (ha el is tűnik, egy döccenőt követően visszajön és még korábban pár napig volt látható, mostanság kb. félévente tűnik el, mint írtam egy döccenőig). Sok helyen ki sem tudták mutatni a szervizekben. Most sikerült, a P0441-es hibakód jelent meg. Mit kell tennem (mert már nagyon bosszant)?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2018 2:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI AZF
Csabaa írta:
nemos írta:
Köszönöm szépen, nehéz hozzáférni ehez az elekromos vezérlőhöz? Ha oda bekötöm akkor rendesen fog müködni,mármint ha kinyitom az ajtót föl fog kapcsolni meg ha a kabinlámpát fölkapcsolom akkor is azzal fölkapcsolodik a neon?

Szia
A műszerfal kormány alatti részét kell lebontani, és együtt fog menni.

Nagyon szépen köszönöm, majd töltök fel képet ha sikerül, csak még ide kell érjen kínából ami 1 bő hónap :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2018 5:15 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
nemos írta:
Köszönöm szépen, nehéz hozzáférni ehez az elekromos vezérlőhöz? Ha oda bekötöm akkor rendesen fog müködni,mármint ha kinyitom az ajtót föl fog kapcsolni meg ha a kabinlámpát fölkapcsolom akkor is azzal fölkapcsolodik a neon?

Szia
A műszerfal kormány alatti részét kell lebontani, és együtt fog menni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2018 1:41 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI AZF
Csabaa írta:
nemos írta:
Sziasztok, szeretnék szerelni a bordra ilyen El Wire neon csikot, és úgy szeretném bekötni hogy a fejem fölötti lámpához kötni hozzá(kabinlámpa). Hogy lehetne ezt megoldani? Hol mennek el a kábelek? Fabia 1 es 2001 es kiadás 1.4 mpi ferdehátù

Szia
A kormány alatt a elektromos rendszer vezérlőjétől megy a belső világításhoz a kapcsolt 12 volt.
XP2-es csatlakozó:
Kép

Az XP2-es 6-os pontjáról:
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 856 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra