Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. szept. 23, 2018 6:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1320 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 5:01 pm 

Petyesz írta:
delspam írta:
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy kulccsal (vezető és anyós oldali) nyitható központi zár a vezető oldalon nem nyit rendesen. A vezető oldalon nyitva csak a vezető oldali pöcök jön fel, de az sem kattanás szerű hanem inkább nagyon lassan a kulcs forgató erejével. Az anyós oldalról jól működik, nyit és zár.

Szia!
Jól értem, hogy ha az anyós oldalon nyitod-zárod a kulccsal, akkor a vezető oldali is rendben nyit és zár?
Könnyen lehet, hogy az összes gondod a vezető oldali zárban (záron) lévő mikrokapcsoló okozza. Nincs kéznél a rajza, de mintha a záron lévő csatlakozó 8-as pontján lenne kivezetve a mikrokapcsoló (testet kapcsol/bont).

Az anyós oldali pöcök visszarakásához a zárat szerintem nem kell kivenned, de az alu panelt igen (vagy legalábbis el kell szabadítani az ajtótól), mert ha az a helyén van, a rajta lévő lyukon keresztül vakon nem fogod tudni visszavarázsolni.
Erről sincs kéznél képem, de szerintem adja magát, valahogy így kell álljon visszarakott állapotában (persze kicsit függőlegesebben) a zár felől nézve, az alsó rövidebb pöcök van a zárba pattintva.

Igen jól érted, az anyós oldalról úgy működik mintha minden a lehető legnagyobb rendben volna.

Lehet veszek egy vezető oldali zárat és kicserélem 15 éves valószínű már haldoklik a mikrokapcsoló. Van esetleg olyan utángyártott amit érdemes venni (márka, hol).
Ehhez van egy jó leírás valahol?

A kis vasrúd visszarakása vicces, lesz már látom:) De lehet leszedem a vezető oldali burkolatot és akkor többet látok majd a ruddal kapcsolatban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 4:02 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
delspam írta:
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy kulccsal (vezető és anyós oldali) nyitható központi zár a vezető oldalon nem nyit rendesen. A vezető oldalon nyitva csak a vezető oldali pöcök jön fel, de az sem kattanás szerű hanem inkább nagyon lassan a kulcs forgató erejével. Az anyós oldalról jól működik, nyit és zár.

Szia!
Jól értem, hogy ha az anyós oldalon nyitod-zárod a kulccsal, akkor a vezető oldali is rendben nyit és zár?
Könnyen lehet, hogy az összes gondod a vezető oldali zárban (záron) lévő mikrokapcsoló okozza. Nincs kéznél a rajza, de mintha a záron lévő csatlakozó 8-as pontján lenne kivezetve a mikrokapcsoló (testet kapcsol/bont).

Az anyós oldali pöcök visszarakásához a zárat szerintem nem kell kivenned, de az alu panelt igen (vagy legalábbis el kell szabadítani az ajtótól), mert ha az a helyén van, a rajta lévő lyukon keresztül vakon nem fogod tudni visszavarázsolni.
Erről sincs kéznél képem, de szerintem adja magát, valahogy így kell álljon visszarakott állapotában (persze kicsit függőlegesebben) a zár felől nézve, az alsó rövidebb pöcök van a zárba pattintva.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 2:22 pm 

Sziasztok!

Ami még furcsaság (ezért vezeték szakadásra - kontakt hibára gyanakszom), egyéb elektronikus furcsaság is van, például mikor megállás után úgyfelejtem a fényszórót, vagy az irányjelzőt az ajtó kinyitásakor csipogott, hogy hülye vagyok:) Most nem csipog. Arról tudtok valamit, hogy pl ennek a csipogásnak bármilyen kábele van-e a vezeték oldali ajtóban, mert akkor méginkább szakadásra gondolnék.
Esetleg zárcsere?

Másik nem pontosan ide tartozó kérdés, de talán belefér, hogy az anyós oldalon volt egy kis ablak szervizelés nemrég és a kis pöcöknek a rúdja kiesett a zárból, a zár ne volt bolygatva. Vissza tudom ezt anélkül valahogy akasztani hogy ki kelljen szednem a zárat? Jó legyen egyáltalán hogy kellene állnia nincs valakinek valami képe erről?
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 20, 2018 10:16 am 

Autó: skoda fabia
Sziasztok láttam itt fábia kulcsot nem bicskakaulcs hól tudnák ilyen nyomógombos kulcsot venni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 11:28 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gyuri írta:
Sziasztok! Akkor ezek az új zárak amiket lehet kapni tizenezerért,nem jók semmire?Nekem is zár ,nyit,magától,köteget hiába rángatom,nem csinál semmit csak zár gondja lehet..

Szia
De jó, bal hátsó záram hol nyílt hol nem. 11e forintosra cseréltem és azóta is jó.
A köteget ne rángasd, hanem tekerd le a fekete szövet bandázst. Ha van szakadás csak az szokta összetartani..
Ettől még lehet a zár is rossz, de végig kell menni az összes lehetőségen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 9:20 am 

Szesze írta:
coli777 írta:
Sziasztok!

Van egy 2002-es évjáratú AQW motorkódú központi záras Fabiám, aminek rakoncátlankodik a zárja (illetve már nem is működik). Kb. 1.5 éve elromlott a bal első zár, amit megcsináltattam, kicserélték a zárat, újra működött a központi zár is.
Nemsokkal utána elkezdett kicsit nehezebben "járni" a kulcs a lyukban, aztán a központi zár is újra elromlott. A többi három ajtó zárt a távvezérlővel, de a bal első nem; azt kulccsal kellett zárni.
Következőleg megbolondult a zár és amikor az ajtó becsapódott (elég volt egy kevés is neki) össze-vissza, ki-be zártak a zárak.
Tehát a bal első képes volt rá, hogy íly módon bezárja az ajtót. Kicsit olyan mintha nem érzékelte volna a központi zár a kulcsfordítást.
Jelenleg pedig már az egész zár rossz, a kulcs csak forog benne, de az ajtó lendítésére még mindig zárnak ki és be a zárak.

Mennyire bonyolult egy zárat kicserélni? Semmilyen autószerelési tapasztalom nincsen, viszont a kíváncsiság hajt :) Nézegettem már az ajtót és leginkább az ablakemelő szerkezettől félek. Visszalehet azt egyszerűen rakni a helyére vagy mennyire kell azt megbontani? Ha kiszedem a "fémlapot" és visszateszem akkor nem kell semmit utánállítani, hogy működjön az ablak fel- és lehúzás?

Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy mi lehet a gondja a zárnak? Szerintetek teljesen elromlott a zárszerkezet ha csak forog benne a kulcs? Ismerősöm azt mondta, hogy a ki-be kapcsolgatás hibája a mikrokapcsoló miatt van. A mikrokapcsoló a zárszerkezetben van benne? Mivel a zár nemrég volt cserélve és nagyon hamar elromlott azon morfondírozok, hogy van-e értelme utángyártottat venni. Néztem egy új zár 30.000 Ft, ami elég sok.

Előre is köszönöm!
A kulcs forgás azért van ,mert sikerült eltörnöd a zárhengeren lévő egyik pöcköt.Ez nem nagy móka 1-2000ft-ért van hozzá gyári javító szett ezzel könnyen orvosolható a hiba.A nyitás-zárás lehet mikrókapcsolótól is meg kábeltöréstől is az ajtóátvezető gumiba.Én ezeket nézném meg.Ja és egy jó állapotú bontott zárral oldanám meg a dolgot.

Sziasztok! Akkor ezek az új zárak amiket lehet kapni tizenezerért,nem jók semmire?Nekem is zár ,nyit,magától,köteget hiába rángatom,nem csinál semmit csak zár gondja lehet..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2018 6:08 am 

Autó: Fabia Best
coli777 írta:
Sziasztok!

Van egy 2002-es évjáratú AQW motorkódú központi záras Fabiám, aminek rakoncátlankodik a zárja (illetve már nem is működik). Kb. 1.5 éve elromlott a bal első zár, amit megcsináltattam, kicserélték a zárat, újra működött a központi zár is.
Nemsokkal utána elkezdett kicsit nehezebben "járni" a kulcs a lyukban, aztán a központi zár is újra elromlott. A többi három ajtó zárt a távvezérlővel, de a bal első nem; azt kulccsal kellett zárni.
Következőleg megbolondult a zár és amikor az ajtó becsapódott (elég volt egy kevés is neki) össze-vissza, ki-be zártak a zárak.
Tehát a bal első képes volt rá, hogy íly módon bezárja az ajtót. Kicsit olyan mintha nem érzékelte volna a központi zár a kulcsfordítást.
Jelenleg pedig már az egész zár rossz, a kulcs csak forog benne, de az ajtó lendítésére még mindig zárnak ki és be a zárak.

Mennyire bonyolult egy zárat kicserélni? Semmilyen autószerelési tapasztalom nincsen, viszont a kíváncsiság hajt :) Nézegettem már az ajtót és leginkább az ablakemelő szerkezettől félek. Visszalehet azt egyszerűen rakni a helyére vagy mennyire kell azt megbontani? Ha kiszedem a "fémlapot" és visszateszem akkor nem kell semmit utánállítani, hogy működjön az ablak fel- és lehúzás?

Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy mi lehet a gondja a zárnak? Szerintetek teljesen elromlott a zárszerkezet ha csak forog benne a kulcs? Ismerősöm azt mondta, hogy a ki-be kapcsolgatás hibája a mikrokapcsoló miatt van. A mikrokapcsoló a zárszerkezetben van benne? Mivel a zár nemrég volt cserélve és nagyon hamar elromlott azon morfondírozok, hogy van-e értelme utángyártottat venni. Néztem egy új zár 30.000 Ft, ami elég sok.

Előre is köszönöm!
A kulcs forgás azért van ,mert sikerült eltörnöd a zárhengeren lévő egyik pöcköt.Ez nem nagy móka 1-2000ft-ért van hozzá gyári javító szett ezzel könnyen orvosolható a hiba.A nyitás-zárás lehet mikrókapcsolótól is meg kábeltöréstől is az ajtóátvezető gumiba.Én ezeket nézném meg.Ja és egy jó állapotú bontott zárral oldanám meg a dolgot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 7:17 pm 

Autó: Fabia 2002
Sziasztok!

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 09, 2018 1:19 pm 

Sziasztok
Skoda fabia 2013 Facelift a jobb hátsó zár el kezdett melegben (ha az auto kint hagyom a napon)hibásan működni. Nem zár be ,ha viszont kicsit lehül akkor tökéletes ,manuálisan nem tudom zárni mert nincs belső gomb ,hogy lenyomjam . Melegtől lehet valami gond vagy ?
Köszi előre is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 10:42 am 

mantec írta:
T cseer!

"... Mi a Wd40? ..."

WD-40.

ÁÁÁÁ bocsi :lol: :lol: :lol: :mrgreen: így már érthető
Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 8:19 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T cseer!

"... Mi a Wd40? ..."

WD-40.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 6:55 am 

Csabaa írta:
cseer írta:
Üdv.
Megbolondult a Fabia Sedánom központi zárja.Eddig csak az volt a gond,hogy a jobb hátsó hajtót nem csukta le,ha lezártam az autót,vagy ha nem lehetett kinyitni.
Most pedig szinte naponta lezár magától,múlt héten mikor kiszáltam az autóból egy perce bent hagytam a kulcsot az indítóban,becsuktam az ajtót,hogy a hátsót kinyitom,de már nem sikerült mert teljesen lezárt az összes.Szerencsém volt,hogy az ablak nem volt felhúzva. :csodalk: Azóta már többször megtörtént,hogy amint beültem az autóba,rögtön lezáródott az összes ajtó,sőt egyik nap menet közben.Ezeket a jelenségeket még soha nem tapasztaltam.Mit tegyek,mi a gond?
Köszönöm.
(Ilyenkor a bal első ajtó led nem villog,és ha bent ülök,az ajtó nyitó füllel ki tudom nyitni)

Szia
A gyújtáskulcs zárjaban is van kapcsoló, ha benne a kulcs nem zárhat be..
Nekem volt vele gondom, hiába húztam ki a kulcsot nem érzékelte, ezért
csak félig zárta be a zárakat ,led ilyenkor nem villogott. Csak belülről nyitható, kis
Wd40 a zárba és megoldódott..

Szia.Nő vagyok,nem értek hozzá :D Mi a Wd40?? :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 8:47 pm 

Autó: Fabia Best
joc70 írta:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Tegnap óta nem nyílik a jobb első ajtó (2003 kombi), sem a távirányítóval, sem belülről nem tudom nyitni az ajtót. A többi ajtó kifogástalanul működik, a vezetőoldali ajtóban lévő led is villog ha bezárom az autót nyilván azt jelezve hogy ok minden. Miután elengedem a belső nyitó kallantyút azonnal visszazár. Nem nyílik akkor sem ha próbálom nyitva tartani a kallantyúval. :help:
Hali.Lehet,hogy a zár szarakodik.Próbáld meg valahogy kinyitni.Zárba dugott kulccsal sem megy?Ha így sem nyílik akkor próbáld meg vagy távirányítóval vagy a vezetőajtóban lévő gombbal ki-be nyitogatni és egyszerre húzni az anyós ülés oldalon az ajtónyitó kilincset.Előbb-utóbb csak sikerül kinyitni.Ha sikerült akkor próbáld meg kicserélni a zárat vagy legalább lehúzni róla a kábelt,hogy nehogy megint így járj.Még esetleg nyitás közben megütögetheted az ajtót a zár körül hátha az is használ a kinyitásnál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 3:29 pm 

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Tegnap óta nem nyílik a jobb első ajtó (2003 kombi), sem a távirányítóval, sem belülről nem tudom nyitni az ajtót. A többi ajtó kifogástalanul működik, a vezetőoldali ajtóban lévő led is villog ha bezárom az autót nyilván azt jelezve hogy ok minden. Miután elengedem a belső nyitó kallantyút azonnal visszazár. Nem nyílik akkor sem ha próbálom nyitva tartani a kallantyúval. :help:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 29, 2018 2:08 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok.
2007 - es Skoda Fabiam, gyári központi záras. Ma nem tudtam kinyitni a jobb első ajtómat, benti kilincsel sem, addig amig húzom a kilincset feljön a gomb,de amikor elengedem visszamegy,és ugy sem tudom kinyitni. Valakinek valami ötlete, hogy hogyan nyithatnám ki?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1320 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra