Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 16, 2018 10:10 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2018 1:01 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Norbyy írta:
Szaiszok
Nekem ia hasonló problémám van.
2003as 1es Fábiam van.

A vezető oldali ajto zárral van problémám. Ma reggelre megadta magát. Sem kulcsal, sem kozponilag elektronikusan sem belülről nem nyílik az az egy ajto. Odáig eljutottam hog, leszedtem az ajtokarpitot es kivettem az ablakot, de innentől kezdve nem tudom hogy lehetne kinyitni...

Szia!
Csak egy tipp...
Le kéne venni az ablakemelő mechanikát is tartó fém panelt, remélhetőleg még neked is 9 db (azt hiszem) csavar rögzíti, és nem szegecselt.
Ha lent van, hozzáférsz a zárhoz. Nézd meg, hogy a kilincsből a zárhoz menő bowden műanyag pöcke nincs-e ilyen függőleges pozícióban.
A kép anyós oldali zárról készült, te fordítottat látsz, tehát nálad normálisan a műanyagnak és a belőle "kilépő" bowdennek jobbra, a kilincs irányába kell állnia.
Ha függőlegesen áll (felfelé jön ki belőle a bowden), akkor meg kell erőszakolnod, tehát jobbra elfordítanod, utána jó eséllyel nyitható is lesz.
Ha jobbra áll, akkor ellenőrizd, hogy így alapállapotban nem feszes-e a bowden. Az ajtó bezárt állapotában sajnos azt hiszem nem tudsz lazítani rajta, csak ha a műanyag pöckét sikerül kiakasztanod a zárból. Viszont ha ez sikerült, és valóban a bowden feszesség okozta a bajt, akkor utána már nyithatónak kell lennie.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2018 11:59 am 

Szaiszok
Nekem ia hasonló problémám van.
2003as 1es Fábiam van.

A vezető oldali ajto zárral van problémám. Ma reggelre megadta magát. Sem kulcsal, sem kozponilag elektronikusan sem belülről nem nyílik az az egy ajto. Odáig eljutottam hog, leszedtem az ajtokarpitot es kivettem az ablakot, de innentől kezdve nem tudom hogy lehetne kinyitni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 19, 2018 12:37 pm 

Autó: Skoda Fabia 2002
Csabaa írta:
Exalto írta:
Sziasztok,
Fabia 1.4 sedan, 2002.
Táviránytó mivel nem működik, kulccsal nyitom. Nyitnám... ugyanis a kulcsot a zárban elmozdítva csak pár mm-re emeli a gombot, így nem tudom kinyitni az ajtót.:(
A központi zár ilyenkor működésbe szokott lépni és az elektronika nyitja, de most ez valamiért nem történik meg. Mintha nem kapna töltést, a led nem is villog a gomb mellett. Az akksival nem volt semmi gond. Lemerült akkisnál is mechanikusan nyitnia kéne a kulcsnak, de nem...
Mit lehet csinálni? Lehet valahogy bezárt állapotban külső aksiról tápot adni, hogy hátha csak az a gond tényleg? Nyilván nem tudok kinyitni semmit, motorháztető t se:(((

Szia
Valami szorul a zárban.
A jobb oldal nem kulcsos?
Próbáld meg a kulcs elfordításával egyszerre a kilincset is kifelé húzni.

Ezt probáltam. És még sokféleképpen. A kulcs elfordul, de csak egy picit emeli meg a gombot. Az elektronika se löki fel, mintha nem lenne töltet - de mechanikusan sem nyitja a kulcs

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 19, 2018 9:00 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Exalto írta:
Sziasztok,
Fabia 1.4 sedan, 2002.
Táviránytó mivel nem működik, kulccsal nyitom. Nyitnám... ugyanis a kulcsot a zárban elmozdítva csak pár mm-re emeli a gombot, így nem tudom kinyitni az ajtót.:(
A központi zár ilyenkor működésbe szokott lépni és az elektronika nyitja, de most ez valamiért nem történik meg. Mintha nem kapna töltést, a led nem is villog a gomb mellett. Az akksival nem volt semmi gond. Lemerült akkisnál is mechanikusan nyitnia kéne a kulcsnak, de nem...
Mit lehet csinálni? Lehet valahogy bezárt állapotban külső aksiról tápot adni, hogy hátha csak az a gond tényleg? Nyilván nem tudok kinyitni semmit, motorháztető t se:(((

Szia
Valami szorul a zárban.
A jobb oldal nem kulcsos?
Próbáld meg a kulcs elfordításával egyszerre a kilincset is kifelé húzni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 18, 2018 9:24 pm 

Autó: Skoda Fabia 2002
Sziasztok,
Fabia 1.4 sedan, 2002.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 9:31 pm 

orban írta:
Üdv! Azt szeretném kérdezni,hogy egy Skoda Fabia 1.4 MPI 2001 es autóba hol találhato a központi zár agya, a vezérlő. Köszönöm

a meser fakba de alurol.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 5:03 pm 

Autó: Skoda Fabia
Üdv! Azt szeretném kérdezni,hogy egy Skoda Fabia 1.4 MPI 2001 es autóba hol találhato a központi zár agya, a vezérlő. Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 28, 2018 8:19 am 
Moderátor

delspam írta:
Van esetleg olyan utángyártott amit érdemes venni (márka, hol).

Szia
www.delman.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 5:01 pm 

Petyesz írta:
delspam írta:
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy kulccsal (vezető és anyós oldali) nyitható központi zár a vezető oldalon nem nyit rendesen. A vezető oldalon nyitva csak a vezető oldali pöcök jön fel, de az sem kattanás szerű hanem inkább nagyon lassan a kulcs forgató erejével. Az anyós oldalról jól működik, nyit és zár.

Szia!
Jól értem, hogy ha az anyós oldalon nyitod-zárod a kulccsal, akkor a vezető oldali is rendben nyit és zár?
Könnyen lehet, hogy az összes gondod a vezető oldali zárban (záron) lévő mikrokapcsoló okozza. Nincs kéznél a rajza, de mintha a záron lévő csatlakozó 8-as pontján lenne kivezetve a mikrokapcsoló (testet kapcsol/bont).

Az anyós oldali pöcök visszarakásához a zárat szerintem nem kell kivenned, de az alu panelt igen (vagy legalábbis el kell szabadítani az ajtótól), mert ha az a helyén van, a rajta lévő lyukon keresztül vakon nem fogod tudni visszavarázsolni.
Erről sincs kéznél képem, de szerintem adja magát, valahogy így kell álljon visszarakott állapotában (persze kicsit függőlegesebben) a zár felől nézve, az alsó rövidebb pöcök van a zárba pattintva.

Igen jól érted, az anyós oldalról úgy működik mintha minden a lehető legnagyobb rendben volna.

Lehet veszek egy vezető oldali zárat és kicserélem 15 éves valószínű már haldoklik a mikrokapcsoló. Van esetleg olyan utángyártott amit érdemes venni (márka, hol).
Ehhez van egy jó leírás valahol?

A kis vasrúd visszarakása vicces, lesz már látom:) De lehet leszedem a vezető oldali burkolatot és akkor többet látok majd a ruddal kapcsolatban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 4:02 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
delspam írta:
Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy kulccsal (vezető és anyós oldali) nyitható központi zár a vezető oldalon nem nyit rendesen. A vezető oldalon nyitva csak a vezető oldali pöcök jön fel, de az sem kattanás szerű hanem inkább nagyon lassan a kulcs forgató erejével. Az anyós oldalról jól működik, nyit és zár.

Szia!
Jól értem, hogy ha az anyós oldalon nyitod-zárod a kulccsal, akkor a vezető oldali is rendben nyit és zár?
Könnyen lehet, hogy az összes gondod a vezető oldali zárban (záron) lévő mikrokapcsoló okozza. Nincs kéznél a rajza, de mintha a záron lévő csatlakozó 8-as pontján lenne kivezetve a mikrokapcsoló (testet kapcsol/bont).

Az anyós oldali pöcök visszarakásához a zárat szerintem nem kell kivenned, de az alu panelt igen (vagy legalábbis el kell szabadítani az ajtótól), mert ha az a helyén van, a rajta lévő lyukon keresztül vakon nem fogod tudni visszavarázsolni.
Erről sincs kéznél képem, de szerintem adja magát, valahogy így kell álljon visszarakott állapotában (persze kicsit függőlegesebben) a zár felől nézve, az alsó rövidebb pöcök van a zárba pattintva.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 21, 2018 2:22 pm 

Sziasztok!

Ami még furcsaság (ezért vezeték szakadásra - kontakt hibára gyanakszom), egyéb elektronikus furcsaság is van, például mikor megállás után úgyfelejtem a fényszórót, vagy az irányjelzőt az ajtó kinyitásakor csipogott, hogy hülye vagyok:) Most nem csipog. Arról tudtok valamit, hogy pl ennek a csipogásnak bármilyen kábele van-e a vezeték oldali ajtóban, mert akkor méginkább szakadásra gondolnék.
Esetleg zárcsere?

Másik nem pontosan ide tartozó kérdés, de talán belefér, hogy az anyós oldalon volt egy kis ablak szervizelés nemrég és a kis pöcöknek a rúdja kiesett a zárból, a zár ne volt bolygatva. Vissza tudom ezt anélkül valahogy akasztani hogy ki kelljen szednem a zárat? Jó legyen egyáltalán hogy kellene állnia nincs valakinek valami képe erről?
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 20, 2018 10:16 am 

Autó: skoda fabia
Sziasztok láttam itt fábia kulcsot nem bicskakaulcs hól tudnák ilyen nyomógombos kulcsot venni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 11:28 am 
Moderátor

Gyuri írta:
Sziasztok! Akkor ezek az új zárak amiket lehet kapni tizenezerért,nem jók semmire?Nekem is zár ,nyit,magától,köteget hiába rángatom,nem csinál semmit csak zár gondja lehet..

Szia
De jó, bal hátsó záram hol nyílt hol nem. 11e forintosra cseréltem és azóta is jó.
A köteget ne rángasd, hanem tekerd le a fekete szövet bandázst. Ha van szakadás csak az szokta összetartani..
Ettől még lehet a zár is rossz, de végig kell menni az összes lehetőségen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 9:20 am 

Szesze írta:
coli777 írta:
Sziasztok!

Van egy 2002-es évjáratú AQW motorkódú központi záras Fabiám, aminek rakoncátlankodik a zárja (illetve már nem is működik). Kb. 1.5 éve elromlott a bal első zár, amit megcsináltattam, kicserélték a zárat, újra működött a központi zár is.
Nemsokkal utána elkezdett kicsit nehezebben "járni" a kulcs a lyukban, aztán a központi zár is újra elromlott. A többi három ajtó zárt a távvezérlővel, de a bal első nem; azt kulccsal kellett zárni.
Következőleg megbolondult a zár és amikor az ajtó becsapódott (elég volt egy kevés is neki) össze-vissza, ki-be zártak a zárak.
Tehát a bal első képes volt rá, hogy íly módon bezárja az ajtót. Kicsit olyan mintha nem érzékelte volna a központi zár a kulcsfordítást.
Jelenleg pedig már az egész zár rossz, a kulcs csak forog benne, de az ajtó lendítésére még mindig zárnak ki és be a zárak.

Mennyire bonyolult egy zárat kicserélni? Semmilyen autószerelési tapasztalom nincsen, viszont a kíváncsiság hajt :) Nézegettem már az ajtót és leginkább az ablakemelő szerkezettől félek. Visszalehet azt egyszerűen rakni a helyére vagy mennyire kell azt megbontani? Ha kiszedem a "fémlapot" és visszateszem akkor nem kell semmit utánállítani, hogy működjön az ablak fel- és lehúzás?

Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy mi lehet a gondja a zárnak? Szerintetek teljesen elromlott a zárszerkezet ha csak forog benne a kulcs? Ismerősöm azt mondta, hogy a ki-be kapcsolgatás hibája a mikrokapcsoló miatt van. A mikrokapcsoló a zárszerkezetben van benne? Mivel a zár nemrég volt cserélve és nagyon hamar elromlott azon morfondírozok, hogy van-e értelme utángyártottat venni. Néztem egy új zár 30.000 Ft, ami elég sok.

Előre is köszönöm!
A kulcs forgás azért van ,mert sikerült eltörnöd a zárhengeren lévő egyik pöcköt.Ez nem nagy móka 1-2000ft-ért van hozzá gyári javító szett ezzel könnyen orvosolható a hiba.A nyitás-zárás lehet mikrókapcsolótól is meg kábeltöréstől is az ajtóátvezető gumiba.Én ezeket nézném meg.Ja és egy jó állapotú bontott zárral oldanám meg a dolgot.

Sziasztok! Akkor ezek az új zárak amiket lehet kapni tizenezerért,nem jók semmire?Nekem is zár ,nyit,magától,köteget hiába rángatom,nem csinál semmit csak zár gondja lehet..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2018 6:08 am 

Autó: Fabia Best
coli777 írta:
Sziasztok!

Van egy 2002-es évjáratú AQW motorkódú központi záras Fabiám, aminek rakoncátlankodik a zárja (illetve már nem is működik). Kb. 1.5 éve elromlott a bal első zár, amit megcsináltattam, kicserélték a zárat, újra működött a központi zár is.
Nemsokkal utána elkezdett kicsit nehezebben "járni" a kulcs a lyukban, aztán a központi zár is újra elromlott. A többi három ajtó zárt a távvezérlővel, de a bal első nem; azt kulccsal kellett zárni.
Következőleg megbolondult a zár és amikor az ajtó becsapódott (elég volt egy kevés is neki) össze-vissza, ki-be zártak a zárak.
Tehát a bal első képes volt rá, hogy íly módon bezárja az ajtót. Kicsit olyan mintha nem érzékelte volna a központi zár a kulcsfordítást.
Jelenleg pedig már az egész zár rossz, a kulcs csak forog benne, de az ajtó lendítésére még mindig zárnak ki és be a zárak.

Mennyire bonyolult egy zárat kicserélni? Semmilyen autószerelési tapasztalom nincsen, viszont a kíváncsiság hajt :) Nézegettem már az ajtót és leginkább az ablakemelő szerkezettől félek. Visszalehet azt egyszerűen rakni a helyére vagy mennyire kell azt megbontani? Ha kiszedem a "fémlapot" és visszateszem akkor nem kell semmit utánállítani, hogy működjön az ablak fel- és lehúzás?

Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy mi lehet a gondja a zárnak? Szerintetek teljesen elromlott a zárszerkezet ha csak forog benne a kulcs? Ismerősöm azt mondta, hogy a ki-be kapcsolgatás hibája a mikrokapcsoló miatt van. A mikrokapcsoló a zárszerkezetben van benne? Mivel a zár nemrég volt cserélve és nagyon hamar elromlott azon morfondírozok, hogy van-e értelme utángyártottat venni. Néztem egy új zár 30.000 Ft, ami elég sok.

Előre is köszönöm!
A kulcs forgás azért van ,mert sikerült eltörnöd a zárhengeren lévő egyik pöcköt.Ez nem nagy móka 1-2000ft-ért van hozzá gyári javító szett ezzel könnyen orvosolható a hiba.A nyitás-zárás lehet mikrókapcsolótól is meg kábeltöréstől is az ajtóátvezető gumiba.Én ezeket nézném meg.Ja és egy jó állapotú bontott zárral oldanám meg a dolgot.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1328 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra