Tartalomjegyzék Skoda Fabia Club fórum
Vissza a főoldalra

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hidrótőke probléma
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
djjosy

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 6:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valahol azt olvastam hogy nem szabad hogy feltöltve legyenek.Ideadták a dobozt is és van benne használati,hogy miként kell járatni a motort hidrotőke csere után.Lehet én tudom rosszul,vagy hülyeséget irtak.Ha valaki tudja elmondhatja:))
gyula írta:
Hello! Amikor vettem a hidrotőkéket az eredeti gyári "SKODA" tőkék felvoltak töltve olajjal. Az AJUSA viszont nem.
djjosy írta:
Gyula!Lehet hogy felvoltak töltve olajjal és úgy tették bele...az gondolom baj.....Még nem volt időm képeket csinálni a régi tőkékről de most ha feltöltöm őket kézzel összenyomhatatlanok.....
A szerszámokra csak azért lennénk kiváncsiak mert nehogy ne legyen olyan ami pont kell,jó szerelő nagyon a srác de csak családnak és 1-2 jóbarátnak segit épp ezért nincs teljesen "felszerelkezve".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gyula

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 6:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello! Amikor vettem a hidrotőkéket az eredeti gyári "SKODA" tőkék felvoltak töltve olajjal. Az AJUSA viszont nem.
djjosy írta:
Gyula!Lehet hogy felvoltak töltve olajjal és úgy tették bele...az gondolom baj.....Még nem volt időm képeket csinálni a régi tőkékről de most ha feltöltöm őket kézzel összenyomhatatlanok.....
A szerszámokra csak azért lennénk kiváncsiak mert nehogy ne legyen olyan ami pont kell,jó szerelő nagyon a srác de csak családnak és 1-2 jóbarátnak segit épp ezért nincs teljesen "felszerelkezve".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
djjosy

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 2:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
gyula

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 11:20 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csabaa.
Nem tudom szokták-e így tisztítani. Még nem hallottam róla.Ami persze nem zárja ki,hogy nem lehet megcsinálni így ahogy írod. ----Utána néztem és bizony,hogy lehet. Nincs kétségem felőle.---Mondjuk amik voltak az én mpi 8szelepes motoromban, azokon lehet nem segített volna. Olyan trutyival voltak "tele" ami az olaj beöntő kupakon szokott lenni, amikor a motor hengerfejes lesz. ----Még ezt a trutyit is "oldja" az ultrahangos tisztító.---
Csabaa írta:
sziasztok
Egy ultrahangos tisztítást nem érne meg a régi garnitúra?
5-10e -t lehet kapni home utrahangos tisztítót..
Kollegámnak dvd olvasó fejnél bevált, ami kicsit érzékenyebb szerkezet.
Vissza az elejére
Csabaa

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 6:20 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok
Egy ultrahangos tisztítást nem érne meg a régi garnitúra?
5-10e -t lehet kapni home utrahangos tisztítót..
Kollegámnak dvd olvasó fejnél bevált, ami kicsit érzékenyebb szerkezet.
Vissza az elejére
gyula

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 18, 2013 5:53 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello.
Hidrotőke lesz ez szerintem a vidi alapján. Szervízben cserélték őket, ha jól emlékszem. Szerintem szerelési hiba történt, vagy selejtes a hidrotőke. Megvan mire kell figyelni a beszereléskor. Nekem egy garnitúra AJUSA került az autóba először abból a 8-ból 4 rossz volt. Vissza is küldték Spanyolországab ellenőrzés céljából,legalább is ezt mondt az a utósbolti eladó. Majdne 2 hónapot kellett várnom a szakvéleményre. Perzse pénzt vissza nem kaptam, csak levásárolhattam. Egy a lényeg, ha tudsz akkor eredeti gyári hidrotőkét tegyetek bele a haveroddal. Ezek az INA tőkék felvoltak töltve olajjal amikor megvetted őket? Ha a haverod szerelő Ő tudni fogja milyen szerszámok kellenek hozzá.
djjosy írta:
Még mindig ez a hang.Hidrotőke mi más?Smile))
Megvannak a régi tőkék is majd teszek fel róluk képeket,kilettek takaritva benzinnel meg sűritett levegővel.Takaritás után olajjal feltöltve(inyekciós tűvel)már nem lehet őket kézzel összenyomni.Takaritás előtt volt 2-3 db amit kézzel összelehetett.Gondolom azok
voltak trutyisak.......De ezek az utólag beszereltek nem sokat birtak pedig INA gyártmány.......Hamarosan visszakerülnek a régik???Smile)Hol csinálja hol nem.Mégvalami:aztmondták olajnyomás rendben,de megméretem máshol mert:olajbeöntő sapkát ha leveszük akkor kikellene okádni neki alapjáraton az olajat vagy csak nagy nyomáson ott csobogni mint a vizesés?1.4 bxw-ről tud valaki vezérléscseréhez hasznos útmutatót rajzokat,milyen szerszámok kellenek.Nem egyedül nyúlnék hozzá persze,van egy szerelő cimbim aki végre hazajött külföldről....erre vártam:)De érdekel a dolog....

http://www.youtube.com/watch?v=FaHqD5kJSVY
Vissza az elejére
djjosy

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 17, 2013 11:17 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig ez a hang.Hidrotőke mi más?Smile))
Megvannak a régi tőkék is majd teszek fel róluk képeket,kilettek takaritva benzinnel meg sűritett levegővel.Takaritás után olajjal feltöltve(inyekciós tűvel)már nem lehet őket kézzel összenyomni.Takaritás előtt volt 2-3 db amit kézzel összelehetett.Gondolom azok
voltak trutyisak.......De ezek az utólag beszereltek nem sokat birtak pedig INA gyártmány.......Hamarosan visszakerülnek a régik???Smile)Hol csinálja hol nem.Mégvalami:aztmondták olajnyomás rendben,de megméretem máshol mert:olajbeöntő sapkát ha leveszük akkor kikellene okádni neki alapjáraton az olajat vagy csak nagy nyomáson ott csobogni mint a vizesés?1.4 bxw-ről tud valaki vezérléscseréhez hasznos útmutatót rajzokat,milyen szerszámok kellenek.Nem egyedül nyúlnék hozzá persze,van egy szerelő cimbim aki végre hazajött külföldről....erre vártam:)De érdekel a dolog....

http://www.youtube.com/watch?v=FaHqD5kJSVY
Vissza az elejére
djjosy

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 13, 2013 12:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen lett.Még 1 dolog:amikor a belső motoröblités történt wynn's adalékkal 15 perc alapjáraton úgy járt mint a svájci zsebóra:)))tökéletes volt.
die nadel írta:
Nem olvastam végig mindent, egy kérdésem viszont lenne:
Olajnyomás lett mérve rajta?
Vissza az elejére
die nadel

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 13, 2013 11:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem olvastam végig mindent, egy kérdésem viszont lenne:
Olajnyomás lett mérve rajta?
Vissza az elejére
djjosy

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 13, 2013 10:37 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A puffogás (minimális)és csak hidegen amikor a tőke is csattog.Összegezve:hidrotőke csattogás miatt mind cserélve lett.Csere után a csattogás rövid ideig megszünt.Megint csattog melegen is hallani picit.Plusz kaptam mellé alapjáraton kipuff puffogást hidegen.Melegen nem puffog.Néha érzem reszket alapjáraton a kaszni kicsit.Fordulatszámmérő nem változik.Felnyitva a motorháztetőt jól megfigyelve szemmel láthatólag "reszket" a motor(hidegen)Ha ráteszem a kezem érzem ahogy előre hátra remeg.Olajnyomás rendben.Nemtudom hogy vezérműtengely pozicionálást(rosz vezérlés)lehet e csinálni?2 szerelő látta eddig,1-ik skodánál márkaszervizes,de ahogy kivettem a szavaiból gőzük sincs erről a motorról nem szereltek még ilyet(tipikus,csak a kötelező olajcserék,gondolom azt is csak papiron.Mert 1x garis korában megjelöltem a szűrőt.......Utóbbi 15ezerben 3 olajcsere és tőketisztitó meg motoröblités(Wynn's)se segitett.Jobb lett de nem tökéletes.
sso003 írta:
djjosy írta:
Valaki nem tud 1 jó szerelőt aki szerelt már 1.4 bxw motoros gépet és diagnoszikát is csinál????Igen még mindég hidrotőke,néha érzem hogy alapjáraron mintha rázna a kaszni meg hátul a kipufogó is mintha pufogna.Hidrotőke csere előtt csak a kopácsoló hangja volt most meg még ezek is.Ja és amit még észrevettem:gázadáskor vagy elvételkor ránt az autó,nem pedig simán gyorsul illetve lassul,de ez is csak minimális és ez is hidrotőke csere után...Sad

A "puffogásra" van egy két tippem, láttam már hasonlót. Mindent összevetve több oka lehet, kipufogószelep, rossz helyen lévő vezérlés, üzemanyag/levegő rossz aránya. stb.. Ha alapjáraton csinálja, akkor általában azért van, mert elégetlen üzemanyag kerül a kipufogócsőbe, és ott gyullad be. Ettől puffoghat. Én mindenképp (főleg a hidrotőke csere miatt) ellenőrizném egy emisszióméréssel (tuti, hogy rossz a tiéd!) nem kerül-e olaj a hengerbe valamelyik szimeringnél. Ez okozhatja ezt a jelenséget főleg alapjáraton.
Vissza az elejére
sso003

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 13, 2013 8:01 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

djjosy írta:
Valaki nem tud 1 jó szerelőt aki szerelt már 1.4 bxw motoros gépet és diagnoszikát is csinál????Igen még mindég hidrotőke,néha érzem hogy alapjáraron mintha rázna a kaszni meg hátul a kipufogó is mintha pufogna.Hidrotőke csere előtt csak a kopácsoló hangja volt most meg még ezek is.Ja és amit még észrevettem:gázadáskor vagy elvételkor ránt az autó,nem pedig simán gyorsul illetve lassul,de ez is csak minimális és ez is hidrotőke csere után...Sad

A "puffogásra" van egy két tippem, láttam már hasonlót. Mindent összevetve több oka lehet, kipufogószelep, rossz helyen lévő vezérlés, üzemanyag/levegő rossz aránya. stb.. Ha alapjáraton csinálja, akkor általában azért van, mert elégetlen üzemanyag kerül a kipufogócsőbe, és ott gyullad be. Ettől puffoghat. Én mindenképp (főleg a hidrotőke csere miatt) ellenőrizném egy emisszióméréssel (tuti, hogy rossz a tiéd!) nem kerül-e olaj a hengerbe valamelyik szimeringnél. Ez okozhatja ezt a jelenséget főleg alapjáraton.
Vissza az elejére
djjosy

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 12, 2013 10:59 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
djjosy

HozzászólásElküldve: Vas. Ápr. 07, 2013 10:22 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyula írta:
Szia.
Ha volna olajnyomás gond az autóval az jelezné a műszerfalon levő lámpa. Persze pontos értéket csak mechanikus órával mérve lehet elérni. Az előfordulhat,hogy a nyomásszabályozó szelep alá kerül pici kosz, de nem jellemző. Inkább a szívó oldalon levő cső tömitetlenség( repedés, törés,csavar lazulás azok a csavarok lazulhatnak, rezonanciától elsősorban,amalyek a szívócsövet a szivattyúhoz rögzítik, de a rezonancia okozhatja a törést és repedést is) okozhat olajnyomás csökkenést. A szívókosár (szűrő) ha eltömődik ott már akkor nagy gáz van.Ez szinte kizárható,hogy a szívókosár eltömődik. (ha csak nem valami hitvány olajat tettél a motorodra, szerintem ez kizárt nálad, amiből nagyobb mennyiségű olajsár keletkezhet). Még mindig a hidrotőkékkel küzködsz?

Ő 3 évig küszködött vele:))
1.4 bxw-ben hol van ez a szelep?

http://gallog.blog.hu/2010/11/14/csattogo_hidrotokek_nyomaban
Vissza az elejére
sso003

HozzászólásElküldve: Vas. Ápr. 07, 2013 4:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

djjosy írta:
Ez 1.4 bxw szerintetek?

http://www.ebay.co.uk/itm/1-4-16V-POLO-HEAD-NEEDS-CLEAN-036-103-373-/171009773291?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27d0fa0eeb

Nem hinném, hogy ez BXW! Mivel ez egy VW polo hengerfej, ezért őszintén szólva nem is tudok róla, hogy a VW -nek van-e olyan típusa, amibe BXW motort szereltek. Persze lehetséges, de én még nem hallottam róla. Úgy tudom, (de tévedhetek) hogy a BXW-t csak a Skodák, és a Seatok kapták.
Vissza az elejére
gyula

HozzászólásElküldve: Vas. Ápr. 07, 2013 3:25 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia.
Ha volna olajnyomás gond az autóval az jelezné a műszerfalon levő lámpa. Persze pontos értéket csak mechanikus órával mérve lehet elérni. Az előfordulhat,hogy a nyomásszabályozó szelep alá kerül pici kosz, de nem jellemző. Inkább a szívó oldalon levő cső tömitetlenség( repedés, törés,csavar lazulás azok a csavarok lazulhatnak, rezonanciától elsősorban,amalyek a szívócsövet a szivattyúhoz rögzítik, de a rezonancia okozhatja a törést és repedést is) okozhat olajnyomás csökkenést. A szívókosár (szűrő) ha eltömődik ott már akkor nagy gáz van.Ez szinte kizárható,hogy a szívókosár eltömődik. (ha csak nem valami hitvány olajat tettél a motorodra, szerintem ez kizárt nálad, amiből nagyobb mennyiségű olajsár keletkezhet). Még mindig a hidrotőkékkel küzködsz?
djjosy írta:
Sziasztok!
Lehetséges az hogy alapjáraton,de csakis ott kevés az olajnyomás és ezért meg meg szólal a hidrotőke???
Gondolok itt a szivókosár eltömödésére,illetve az olajszivattyúban lévő nyomásszabályzó szelep hibára.Sarlós szivattyúnál.Ha jól tudom az enyémben is ez van vagy hasonló.
http://www.injektor.hu/img/124/oilosiva.jpg
http://www.injektor.hu/img/124/olsiv2.jpg
http://www.injektor.hu/img/124/oilsiv.jpg
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.