Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd máj. 21, 2019 9:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ablakemelő hiba
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 8:34 am 

Csabaa írta:
A gyári szegecs is eltartja, a képen jól látszik. De ez nem számít mert, a panel hátulján a kent szigetelés ~3-4mm. (az íves résznél kilátszik)

Szia Csabaa!

Köszönöm a részletes információt! Lassan kibontakozik minden apró részlete ennek a témának :)
Lehet, hogy két hatás együttesen lépett fel :
* a gyári szegecs feje kevésbé vastag, mint amit szegecsanyaként én használtam; illetve
* a szerelő panelra gyárilag tett szigetelés az elmúlt 15 év alatt kissé már összetömörödött.
Így együtt már összejött annyi, hogy az alu panel és az ajtó belső lemeze nem ér teljesen össze.
Kicsit igazítok a panelen, hogy jobban passzoljon, és a szigetelésére/tömítésre is még jobban odafigyelek.
A betett szegecsanyákhoz már nem nyúlok (nagyon tetszik ez a megoldás a 6,4 -es szegecsek lefúrásával és újraszegecselésével szemben) : ha alu lenne, még talán lefúrnám, de ráadásul csak acélt kaptam, ezeket azt hiszem, ott az ajtó lemezén jobb már nem bolygatni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 7:15 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
olle_gyuri írta:
hjano írta:
olle_gyuri írta:
a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Van erre (is) valami bevált trükk?
Hogyne lenne. Süllyesztett „fejű” szegecsanyát kell venni. Igaz nagyon kicsi a feje, így a furatot is nagyon vigyázva kell kialakítani (süllyesztésnél), de megoldható.

Szia hjano!

Köszönöm az információt! Ez nekem eddig nem volt ismert, szegecsanyát most használtam először... ezek szerint csak lelkesen :) , de nem elég szakszerűen :(
Akkor okulásként az 'utánam következőknek' : a szegecselt ablakemelő szerelő lap szegecsanyára való átalakításakor sűllyesztett fejű szegecsanyát célszerű használni, mert különben a szegecsanya fejrészének ~ 1,5 mm vastagsága miatt nem fekszik fel egymásra a két alumínium lemez.

Sziasztok
A gyári szegecs is eltartja, a képen jól látszik. De ez nem számít mert, a panel hátulján a kent szigetelés ~3-4mm. (az íves résznél kilátszik)
Az már más kérdés ,hogy érdemes alul ennek ellenére kikenni belülről.
A bal első ajtót cseréltem, és ott lett újra szegecses, nem ázik be azóta sem, és nincs kikenve.
Csak a hátsó ajtókat kentem ki, mert az hajlamos beázásra.
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 24, 2019 6:23 am 

hjano írta:
olle_gyuri írta:
a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Hogyne lenne. Süllyesztett „fejű” szegecsanyát kell venni. Igaz nagyon kicsi a feje, így a furatot is nagyon vigyázva kell kialakítani (süllyesztésnél), de megoldható.

Szia hjano!

Köszönöm az információt! Ez nekem eddig nem volt ismert, szegecsanyát most használtam először... ezek szerint csak lelkesen :) , de nem elég szakszerűen :(
Akkor okulásként az 'utánam következőknek' : a szegecselt ablakemelő szerelő lap szegecsanyára való átalakításakor sűllyesztett fejű szegecsanyát célszerű használni, mert különben a szegecsanya fejrészének ~ 1,5 mm vastagsága miatt nem fekszik fel egymásra a két alumínium lemez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 23, 2019 7:45 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
olle_gyuri írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 23, 2019 6:50 pm 

Sziasztok, szia Csabaa!

Az ablakemelő és a zár hibái miatt (minden egyszerre, ugye...) szétszedtem a jobb első ajtót.
Az eredendően szegecselt rögzítésű 'szerelő lemezt' (2004. novemberi az autó) többször már nem akartam lefúrni és újraszegecselni, hanem nekiálltam Csabaa által több alkalommal ajánlott szegecsanyás átalakításnak :

Csabaa írta:
A panelt vagy újra szegecseled vagy visszaalakítod a régi csavaros megoldásra.
Ha szegecs a 6.4-es szegecshez komolyabb húzó kell, nem jó a 2-3e forintos barkács boltos.
Ha csavarost szeretnél, akkor alu 6mm-es szegecsanyát vegyél és azt sajtold be a
a régi szegecs helyére. Ehez elég egy hosszabb 6-os csavar és két 6-os toldóanya, egy-egy alátét.
https://mega.nz/#F!38YkxTJI!A7SYVYIlo0ESsmfo5RW3Ow
...
A szegecs furatát fel kell fúrni 9mm-re , hogy a szegecsanya beleférjen. Hatlapfejű M6x10mm-es csavarból 9db kell.

Nagyon tetszik, szép és jó :) , köszönöm ezúton is a tippet Csabaa! :)
Egy részlet azonban már csak szerelés közben tűnt fel, és sajnos összerakáskor be is igazolódott az aggodalom : a szegecsanya 'fejrészének' vastagsága (kb. 1,5 mm) miatt a két alu lemez nem fekszik fel egymásra úgy, mint az eredeti szegecselt megoldásnál.
Be kell 'hajlítani' a szerelő lapon a 9 db furat körül erre a 1,5 mm-es értékre az alu lapot?
Az alu szerelő lap és az ajtó belső felülete jelenleg a szegecsanyák 'vastagsága' miatt kissé eláll, és az amúgy is vízelvezetési problémával küzdő Fabia ajtóknál ez sehogy sem jó... :(
Ezt az újonnan keletkezett rést csak nem a vízzáróság miatti tömítő pasztával gondoltam kitölteni... :)
Vagy van kétféle 'szerelő lap' (nemcsak a kézi ablakemelős és az elektromos ablakemelős), a szegecselt és a csavaros rögzítés szerint?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 11:54 am 

Autó: Skoda Fabia kombi
Sziasztok!
2006-os Fabia Kombinál az elektromos ablak hol működik, hol nem. Amikor a gyújtást ráadom, akkor derül ki. Indításkor, ha működik, akkor ameddig le nem állítom a motort és ki nem veszem a kulcsot, működik. Ha indítás után nem megy le az ablak, akkor egész idő alatt, ameddig le nem állítom a motort és nem veszem ki a kulcsot nem működik. Mi lehet az oka? Segítséget előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 28, 2019 12:09 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V
Szia!

Hasonló cipőben járok, még az évjárat is stimmel. :?
Azt el tudod árulni, hogyan emelted vissza az ablakot? Sikerült megfogni valahogy, vagy bontottad az ajtót?

nod írta:
Szia!

Köszönöm a segítséget. Igazad lett, sajnos ez a probléma. Visszahúztam manuálisan az ablakot, és kiékeltem, és kikötöttem az ablakemelőt, jelenleg most így használom.
Viszont minél hamarabb szeretném megjavítani, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ha megfúrom a gyári szegecseket, az problémát jelent? Illetve ezután simán csavar a helyére, és mehet minden vissza?
Nézegettem a javításhoz az alkatrészt, ha ezt beépítem, akkor megoldja a problémát?
https://cromax.hu/j_e_ablakemelo_skoda_fabia_50463

Köszönöm ismét a segítséget.

Szesze írta:
nod írta:
Sziasztok!

Skoda Fabia Combi 1.4 16v bky 75Le benzin automata 2005-ös évjárat.
Elektromos ablakemelő probléma miatt kérném a segítségeteket:
Ma az anyós oldali ablakot szerettem volna lehúzni, ez félig meg is történt, de közben már recsegő hangot hallottam. Szerettem volna visszahúzni, viszont akkor már nem felfelé, hanem lefelé ment tovább még erősebb recsegés mellett. Olyan hang volt, mint amikor törik az üveg. Azóta nem működik az ablakemelés, természetesen leengedve maradt. Szerintetek merrefelé induljak?
Köszönöm a segítséget előre is.
Helló! Valószínű,hogy az ablakemlő csuszka műanyag füle tört el.Ha így van ne nagyon nyomkodd az ablakemelő kapcsolót,mert ha nyomkodod még feltekeri a bowdent is és akkor azt is cserélni kell!!Érdemes csak a csuszkát kicserélni,mint ugy panelekkel próbálkozni,mert a gyári fényévekkel jobb mint ezek a 10000ft utángyártott szarok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 23, 2019 7:32 pm 

Autó: Fábia I 1,2
nagyk írta:
Sziasztok! Lehet hogy hülye kérdés lesz, de az 1-es fabiamba gyárilag tekerős ablak van, tudja valaki, hogy ha esetleg vennék egy gyári motort, akkor annak a fogaskerekének a mérete megegyezik a manuális emelő fogaskerekével? Azt tudom hogy a csavarlukak nem ugyanott vannak, de azt még meg tudnám oldani.

a motor mellé másik ablalemelőszerkezet ( bovden ) kell meg a kábel köteg az ajtóba meg az ablakemelő kapcsolók a szerkezeti rajz szerint még más cikkszámon hozza az elektromos és a kézi ablakemelő bovdent a belső ajtólappal.

https://skoda.7zap.com/en/cz/fabia/fab/ ... -837060/#2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 23, 2019 5:52 pm 

Autó: 1.2 Classic
Sziasztok! Lehet hogy hülye kérdés lesz, de az 1-es fabiamba gyárilag tekerős ablak van, tudja valaki, hogy ha esetleg vennék egy gyári motort, akkor annak a fogaskerekének a mérete megegyezik a manuális emelő fogaskerekével? Azt tudom hogy a csavarlukak nem ugyanott vannak, de azt még meg tudnám oldani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2018 3:42 pm 

*

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2018 3:41 pm 

VAGal leter tôrulni bistoš talals valakit a kôrňekedbe aki šegit ezel.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 24, 2018 5:28 pm 

Sándor53 írta:
Sziasztok! 2008-as fabiában az elektromos ablakemelő se le se föl nem működik egyik oldalon sem ! Mi lehet a hiba! Ráadásul megnéztem a biztiket is és azóta légzsák hibát hoz a kijelző ! Mi lehet a gond?Válaszokat előre is köszönöm!

Lég žak bistošitekot bistoš ki huztad aram alat eš ast esre vete a airbag vezerlô eleg ki tôrulni.
ablakoknal nezted a vezetek sakadašt a manžetaba (oslop eš a ajto kôzôt)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 24, 2018 5:02 pm 

Autó: Skoda fabia
Sziasztok! 2008-as fabiában az elektromos ablakemelő se le se föl nem működik egyik oldalon sem ! Mi lehet a hiba! Ráadásul megnéztem a biztiket is és azóta légzsák hibát hoz a kijelző ! Mi lehet a gond?Válaszokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 02, 2018 1:05 pm 

Autó: Skoda Fabia Combi
Szia!

Köszi a segítséget. Ez alapján fogok eljárni.
Már csak azt kellene tudnom, hogy amit linkeltem alkatrészt, ha az be szeretném építeni akkor az ablaktartó mechanikát is meg kell majd fúrnom gondolom. Még nem tudtam megvásárolni a dolgokat. A javításhoz jó lehet az a készlet, amit linkeltem? Nem szeretném potyára megrendelni, és nem nagyon találtam máshol felújító készletet.
Köszönöm válaszod!

Csabaa írta:
nod írta:
Szia!

Köszönöm a segítséget. Igazad lett, sajnos ez a probléma. Visszahúztam manuálisan az ablakot, és kiékeltem, és kikötöttem az ablakemelőt, jelenleg most így használom.
Viszont minél hamarabb szeretném megjavítani, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ha megfúrom a gyári szegecseket, az problémát jelent? Illetve ezután simán csavar a helyére, és mehet minden vissza?
Nézegettem a javításhoz az alkatrészt, ha ezt beépítem, akkor megoldja a problémát?

Szia
Ha szegecs a 6.4-es szegecshez komolyabb húzó kell, nem jó a 2-3e forintos barkács boltos.
Ha csavarost szeretnél, akkor alu 6mm-es szegecsanyát vegyél és azt sajtold be a
a régi szegecs helyére. Ehez elég egy hosszabb 6-os csavar és két 6-os toldóanya, egy-egy alátét.

A szegecs furatát fel kell fúrni 9mm-re , hogy a szegecsanya beleférjen.
Hatlapfejű M6x10mm-es csavarból 9db kell.
Arra figyelj, hogy a szélén a kisfejű szegecseket fúrd le, középen a nagyobbak
már az ablak mechanikát rögzítik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 18, 2018 7:37 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
nod írta:
Szia!

Szia

A szegecs furatát fel kell fúrni 9mm-re , hogy a szegecsanya beleférjen.
Hatlapfejű M6x10mm-es csavarból 9db kell.
Arra figyelj, hogy a szélén a kisfejű szegecseket fúrd le, középen a nagyobbak
már az ablak mechanikát rögzítik.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra