Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 21, 2018 5:52 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 1874  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd júl. 24, 2018 8:01 am 

szerintetek álló/halott motoros benzines fábiát lehet vontatni?
ha nincs motor nincs szervo stb. kormány, fék, attól még izomból van?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 1:12 pm 

Autó: Skoda Fabia 2000 1.4 MPI ATZ Comfort
hubo44 írta:
Supreme7 írta:
Sziasztok, zárbetéttel szívok mióta megvan az autó, 3x csináltam meg a zárat, mindig eltörik benne a gyűrű, nem tudom miért konkrétan, wd40-el szoktam befújkálni, de gondoltam mostmár meg kellene próbálni valamivel megkenni, gépzsírral vagy nem tudom, hátha akkor nem feszülne meg, de igazából nem is tudom minek a hatására törik el. Az a baj legutóbb is minden előjel nélkül, bezártam, aztán mire nyitottam volna már elforgott, és csak szerencsém volt, hogy egyszercsak elkapta és nyitott, de ez így nagyon nem jó. Valami tipp?

A WD az pilanatňi meg oldaš žirozni kel de ha el akarod felejteni est a broblemat akor 1 olčso kinai tav iraňito meg oldana.

Köszi, végül elmentem vettem autósboltban "LIZS-2 EP" nevű motyót, WD40-el körbefújtam mindent, lepucoltam, és adtam neki ebből egy embereset, meglátom így mi lesz. Tervben van a távirányítós megoldás is, csak van valami nyűgje a központi zárnak, néha gondol egyet és nem működik, valamikor kinyitom az anyós ajtót belülről akkor arra nyit az összes és újra működik, valamikor teljesen véletlenszerű, elindulok működik, leállok, zárnék és hiába nyomom a gombot már semmi, következő indításra megint működik, szóval elég kaotikus, a vezető oldali ajtóban a mikrokapcsolót is cserélni kéne, egyszer sok időm és pénzem lesz betolom egy villanyász szakihoz.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 10:52 am 

Supreme7 írta:
Sziasztok, zárbetéttel szívok mióta megvan az autó, 3x csináltam meg a zárat, mindig eltörik benne a gyűrű, nem tudom miért konkrétan, wd40-el szoktam befújkálni, de gondoltam mostmár meg kellene próbálni valamivel megkenni, gépzsírral vagy nem tudom, hátha akkor nem feszülne meg, de igazából nem is tudom minek a hatására törik el. Az a baj legutóbb is minden előjel nélkül, bezártam, aztán mire nyitottam volna már elforgott, és csak szerencsém volt, hogy egyszercsak elkapta és nyitott, de ez így nagyon nem jó. Valami tipp?

A WD az pilanatňi meg oldaš žirozni kel de ha el akarod felejteni est a broblemat akor 1 olčso kinai tav iraňito meg oldana.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 10:17 am 

Autó: Skoda Fabia 2000 1.4 MPI ATZ Comfort

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 17, 2018 10:19 am 

Autó: Skoda fabia combi 2
Tisztelt Hubo44!Koszonom a gyors valaszt!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 7:30 pm 

revox77 írta:
Tisztelt Skoda fabia markatarsak.Vasaroltam nem reg egy fabi II (facelift)kombit.Az auto 2013decemberi 1.4 16v!A muszerfal kijelzo az inspek feliratot mutatja.A szervizelese mar megtortent sajatkezuleg.Ha valaki lenne olyan kedves es megirna,hogy mikent lehet a szerviz intervallumot torolni hazilag halas lennek.A neten talalt leiras:Nyomd meg a nullazot es tartsd nyomva,majd gyujtas....stb.Sajnos nem mukodik.Nekem a digit kijelzos es alatta ket nyomogombos muszer van.Mar gondoltam arra is hogy csak a szerviz birja vissza allitani laptoppal?Varom megtisztelo segitsegeteket!Tisztelettel Zsolti

ez mar UDS protokolal dolgozik čak VCDS tudda vad servis.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 7:01 pm 

Autó: Skoda fabia combi 2
Tisztelt Skoda fabia markatarsak.Vasaroltam nem reg egy fabi II (facelift)kombit.Az auto 2013decemberi 1.4 16v!A muszerfal kijelzo az inspek feliratot mutatja.A szervizelese mar megtortent sajatkezuleg.Ha valaki lenne olyan kedves es megirna,hogy mikent lehet a szerviz intervallumot torolni hazilag halas lennek.A neten talalt leiras:Nyomd meg a nullazot es tartsd nyomva,majd gyujtas....stb.Sajnos nem mukodik.Nekem a digit kijelzos es alatta ket nyomogombos muszer van.Mar gondoltam arra is hogy csak a szerviz birja vissza allitani laptoppal?Varom megtisztelo segitsegeteket!Tisztelettel Zsolti

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 16, 2018 6:30 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v BBZ
Sziasztok!

Ma leszedtem a tetőkárpitot és alatta volt egy ilyen 6Y0959121-es ultrahangos érzékelő.
Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalán található kis kapcsoló közép állásban van, ami 0-val van jelölve, jobbra on, balra off.
Jó az ott nullán vagy tegyem on-ra?
Köszi a segítséget!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ferenc74 hétf. júl. 16, 2018 7:53 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 10:11 pm 

Autó: Fabia Best
Katz írta:
Sziasztok!

Zárbetéttel kapcsolatban írok. Az enyém 2001 es, ahhoz lehet kapni minden kis pici belső alkatrészt zárbetét javításhoz. Kollégámé 2006os és belül a rúgónál látszik is hogy egy pici forgó betét el van törve :( de a betét ház elég masszív. Ennek a típusnak van valami módja a javításra? Szét szedhető? Vagy a lamellás zár rész valahogy kivehető? Vagy csak márka szervíz vagy bontó és full komplett zár csere vagyonokért? Akkor jön az immo kérdése is szóval érdekes.
Köszönöm!
Helló.A Fabiákban kétféle zárhengert tettek a régi szétszedhető és az új ami elvileg nem szétszedhető.A szétszedhetőhöz van javító készlet bagóért,a másik fajtát elvileg csak cserélni lehet,de ha megrendeled a márkaszervizben legyártják a kulcsodhoz valót.Nem egy horror ár az sem olyan 11-12-ezer körül volt ha jól emlékszem pár éve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 4:50 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Sziasztok!

Zárbetéttel kapcsolatban írok. Az enyém 2001 es, ahhoz lehet kapni minden kis pici belső alkatrészt zárbetét javításhoz. Kollégámé 2006os és belül a rúgónál látszik is hogy egy pici forgó betét el van törve :( de a betét ház elég masszív. Ennek a típusnak van valami módja a javításra? Szét szedhető? Vagy a lamellás zár rész valahogy kivehető? Vagy csak márka szervíz vagy bontó és full komplett zár csere vagyonokért? Akkor jön az immo kérdése is szóval érdekes.
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 1:44 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V BKY
Sziasztok!

Segítséget kérnék, vagy tippet mit nézzek meg, hátha itt járt már így valaki. 1.4 16V BKY motorkódos Fabia ezt produkálja. https://www.youtube.com/watch?v=vF_pQjxUI0U
Ilyenkor erő sincs benne, de javarészt hidegen csinálja. Folytószelep tiszta, betanítás is megvolt. Új gyertyák, bár a régivel is ezt csinálta. Van egy új gyujtástrafóm, azt végig próbálgattam minden hengernél, nem szűnt meg. Hibakód nincs. Üzemanyagszűrőt is cseréltem, nem rég tankoltam bele V-Power 100ast + Injektor tisztító, fél tankot kijártam de ugyan az mint eddig. Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 14, 2018 11:53 am 

Autó: Fabia Best
Katensz87 írta:
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A be linkelt videóban nem az én autóm szerepel. https://youtu.be/iNOq-Z-WLwM De ugyan ilyen hangot ad. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a gyújtótrafó generálja ezt,ahogy a videóba állítja a feltöltő. A héten volt gyertya csere, szelephézag állítás. Az egyenletlen járást illetve a hangot továbbra is produkálja. Egy 2002-es skoda fabia 1.4-es mpi-ről van szó. Ha valaki járt már hasonló cipőbe közületek, kérlek írjátok meg hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm a segítséget :)
Próbálj meg valós videót feltenni hátha ott jobban hallani milyen a tiéd hangja!Az egyenletlen járás Mpi-nél típushiba ha nem nagy mértékű.Ha nagyon bedadog akkor nem árt a fojtószelepház-Map szenzor tisztítás majd Metabond injektortisztítót beletenni az üzemanyagba.Milyen szelephézagot állítottatok és ki csinálta szerelő?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 11:07 pm 

Katensz87 írta:
hubo44 írta:
Katensz87 írta:
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A be linkelt videóban nem az én autóm szerepel. https://youtu.be/iNOq-Z-WLwM De ugyan ilyen hangot ad. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a gyújtótrafó generálja ezt,ahogy a videóba állítja a feltöltő. A héten volt gyertya csere, szelephézag állítás. Az egyenletlen járást illetve a hangot továbbra is produkálja. Egy 2002-es skoda fabia 1.4-es mpi-ről van szó. Ha valaki járt már hasonló cipőbe közületek, kérlek írjátok meg hogy mi lehet a baj. Előre is köszönöm a segítséget :)

De ha jol emleksem az mar ôn alitoš akor mit alitotatok a selepeken nem let ot valami el rontva?

értem de mi okozhatja ezt? olyan mintha ki ki hagyna a motor, egyenletlen a járása és a csattogás sem szűnt meg. :(

Mi van a hiba taroloba be írva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 10:23 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 mpi 2002
hubo44 írta:
Katensz87 írta:

De ha jol emleksem az mar ôn alitoš akor mit alitotatok a selepeken nem let ot valami el rontva?

értem de mi okozhatja ezt? olyan mintha ki ki hagyna a motor, egyenletlen a járása és a csattogás sem szűnt meg. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 9:45 pm 

Katensz87 írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 1874  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra