Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 25, 2019 1:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 851 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Légkondiról...
HozzászólásElküldve: pén. máj. 31, 2019 10:49 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Frodesz írta:
Sziasztok!

Skoda Fabia I-es típusban szeretnék klímát tisztítani, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a hőcserélőt az autóban. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam hogy a pollenszűrőt ahonnan kihúzom ott található belül a hőcserélő, ez igaz?
Ugyanis arra kéne rájuttatnom a klímatisztító habot.

Előre is köszönöm.

Szia
https://i.imgur.com/GyQ9ZNx.png

Az állítógombok mögött van, a lábtér befújókhoz van a legközelebb.
Tavaly Mannol klímatisztítót vettem egy rakás szar. Amikor a hab eloszlik folyni kezd mint a víz..
Belefolyt a rádió csatlakozójába és a ragadós takonytól kontakt hibás lett, a hangszóró pontjai..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 31, 2019 10:06 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi
Sziasztok!

Skoda Fabia I-es típusban szeretnék klímát tisztítani, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a hőcserélőt az autóban. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam hogy a pollenszűrőt ahonnan kihúzom ott található belül a hőcserélő, ez igaz?
Ugyanis arra kéne rájuttatnom a klímatisztító habot.

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 7:38 pm 

István1035 írta:
Sziasztok

Van egy 2007 -es Fabia 1 kombim BUD motorkódos. A klíma nem kapcsolódik be, manuális van benne, a gombot benyomom a kis sárga jelző kigyullad ,de a klíma nem kapcsol be nem terheli a motort, nem nő az állóhelyzetben mért üzemenyag fogyasztás. Gáz van benne tavaly is vacakolt akkor kicseréltek valami szelepet a klíma komresszoron de nem lett igazán jó csak nagyon ritkán kapcsolódott be. Rendszerint akkor kapcsolt be ha nem is volt igazán meleg :-). Van valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy valakit tudtok ajánlani aki tudja korrektül javítani ?

diagnostika mit ir.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 6:29 pm 

Autó: Skoda Fabia 1 combi
Sziasztok

Van egy 2007 -es Fabia 1 kombim BUD motorkódos. A klíma nem kapcsolódik be, manuális van benne, a gombot benyomom a kis sárga jelző kigyullad ,de a klíma nem kapcsol be nem terheli a motort, nem nő az állóhelyzetben mért üzemenyag fogyasztás. Gáz van benne tavaly is vacakolt akkor kicseréltek valami szelepet a klíma komresszoron de nem lett igazán jó csak nagyon ritkán kapcsolódott be. Rendszerint akkor kapcsolt be ha nem is volt igazán meleg :-). Van valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy valakit tudtok ajánlani aki tudja korrektül javítani ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 26, 2019 7:54 pm 

hjano írta:
Dr.Úr írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen időben (12-20 °C) már kellene kondenzvíznek csöpögni a klímából, vagy az inkább csak kánikulában jellemző. Köszi a választ.
Miért neked már meleged van, és hűtesz? A kondenzvíz ugyanis, csak akkor keletkezik, ha a hűtés megy. Ugyanis a hideg radiátoron lecsapódó légnedvesség gyűlik össze olyan mértékben, hogy az lent megjelenik a kocsi alatt.

Most kell tesztelni a klímát, hogy ne a 40 fokban derüljön ki ha valami nem jó...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 26, 2019 7:49 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
Dr.Úr írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen időben (12-20 °C) már kellene kondenzvíznek csöpögni a klímából, vagy az inkább csak kánikulában jellemző. Köszi a választ.
Miért neked már meleged van, és hűtesz? A kondenzvíz ugyanis, csak akkor keletkezik, ha a hűtés megy. Ugyanis a hideg radiátoron lecsapódó légnedvesség gyűlik össze olyan mértékben, hogy az lent megjelenik a kocsi alatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 26, 2019 5:37 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 1:55 pm 
Moderátor

Cufter írta:
Csabaa írta:
Cufter írta:
Mivel lehet belenézni a vezérlőbe és hol? :)

Diagnosztikára gondoltam, laptop,kábel... élő adat..

Bp környékén ebben tud vki segíteni?

Sajnos nekem nem jó a 2-es fabiához a kábelem..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 1:52 pm 

Autó: Fabia 2008 5J
Csabaa írta:
Cufter írta:

Bp környékén ebben tud vki segíteni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 1:09 pm 
Moderátor

Cufter írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 12:36 pm 

Csabaa írta:
Cufter írta:
Sziasztok Urak!

Gyengélkedik a klímám. Már be is jelentkeztem töltésre, de gondolotam dignosztizálok előtte picit hogy ne menjek feleslegesen.
Szóval fogtam egy digitális hőmérőt, hogy megmérjem, valóban nem elégséges a hűtés és ekkor jött a döbbenet:
A bal oldali szellőzőn 12 fokos levegő jön. Középsőkön 18 majd 20. A jobb oldalin 22 fokos.
Itt van valami probléma, vagy balról jobbra van vezetve a levegő és felmelegszik talán?
Köszi előre is!

Szia
Középen van a hőcserélő ott kellene a leghidegebbnek lennie. De ez nem hűtés, a rácsokon én 6°C körüli hőmérsékletet mértem..
A klíma vezérlőjébe is bele lehet nézni, a nyomásértékekből már látszik, ha kevés a hűtőközeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 11:57 am 
Moderátor

Cufter írta:
Sziasztok Urak!

Gyengélkedik a klímám. Már be is jelentkeztem töltésre, de gondolotam dignosztizálok előtte picit hogy ne menjek feleslegesen.
Szóval fogtam egy digitális hőmérőt, hogy megmérjem, valóban nem elégséges a hűtés és ekkor jött a döbbenet:
A bal oldali szellőzőn 12 fokos levegő jön. Középsőkön 18 majd 20. A jobb oldalin 22 fokos.
Itt van valami probléma, vagy balról jobbra van vezetve a levegő és felmelegszik talán?
Köszi előre is!

Szia
Középen van a hőcserélő ott kellene a leghidegebbnek lennie. De ez nem hűtés, a rácsokon én 6°C körüli hőmérsékletet mértem..
A klíma vezérlőjébe is bele lehet nézni, a nyomásértékekből már látszik, ha kevés a hűtőközeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 27, 2018 8:28 am 

Sziasztok Urak!

Köszi előre is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 08, 2018 6:21 am 

Autó: Skoda Fabia
olle_gyuri írta:
lescsa90 írta:
Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor a műszerfal alól olyan hang jön mintha a levegőpisztollyal lassan fújnám a levegőt. Az mitől lehet? Kevés lenne benne a gáz? Mert kb fél fokkal fúj hidegebbet, mintha nem lenne bekapcsolva a klíma

Szia lescsa90!
A bekapcsoláskor adott "sziszegő" hang utalhat a nem működő klímára; a 'fél fokkal hidegebb' amit jelenleg fújni tud, az sajnos egyértelművé is teszi ezt a sziszegő hang alapján feltételezett gáz hiányt :(

Értem, köszönöm ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 07, 2018 9:15 am 

lescsa90 írta:
Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor a műszerfal alól olyan hang jön mintha a levegőpisztollyal lassan fújnám a levegőt. Az mitől lehet? Kevés lenne benne a gáz? Mert kb fél fokkal fúj hidegebbet, mintha nem lenne bekapcsolva a klíma

Szia lescsa90!
A bekapcsoláskor adott "sziszegő" hang utalhat a nem működő klímára; a 'fél fokkal hidegebb' amit jelenleg fújni tud, az sajnos egyértelművé is teszi ezt a sziszegő hang alapján feltételezett gáz hiányt :(

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 851 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra