Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 29, 2022 4:40 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: lambdaszonda
HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2022 6:50 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Csabaa írta:
Gabesz írta:
Csaba! Helyileg hol található ez a két szonda, hogy megnézzem a csatijukat? Nehezen hozzáférhető helyeken? Akna nélkül felejtős? Fotód nincs róluk? Nem rajzra gondolok! Kösz! Ui.: én úgy értettem/ kérdeztem, hogy mindkét szondára utalt a két hibakód vagy tévednék? Mert a kat. előtti szabályoz az utáni pedig monitoroz ha jól sejtem?

Szia
Igen alá kell mászni, de kicsit megemelve az egyik oldalát el lehet érni..

P1178 VOLKSWAGEN kód - Lineáris oxigénérzékelő szivattyú áramkör szakadás
Tartalomjegyzék

Mik a P1178 VOLKSWAGEN kód lehetséges okai?
Hogyan javítható ki a P1178 VOLKSWAGEN kód?
Mennyibe kerül a P1178 VOLKSWAGEN kód diagnosztizálása?
Mit jelent a P1178 VOLKSWAGEN kód?

Mit is jelent ez?
| Mik a P1178 VOLKSWAGEN kód lehetséges okai?

Hibás O2 érzékelő
Az O2 érzékelő kábelkötege nyitva vagy rövidre zárva
O2 Érzékelő áramkör rossz elektromos csatlakozás

P1176 VOLKSWAGEN kód - Hátsó O2S korrekciós határérték elérve
Tartalomjegyzék

Mik a P1176 VOLKSWAGEN kód lehetséges okai?
Hogyan javítható ki a P1176 VOLKSWAGEN kód?
Mennyibe kerül a P1176 VOLKSWAGEN kód diagnosztizálása?
Mit jelent a P1176 VOLKSWAGEN kód?

Mit is jelent ez?
| Mik a P1176 VOLKSWAGEN kód lehetséges okai?

Hibás O2 érzékelő
Hibás meghibásodott MAF érzékelő
Vákuum szivárgás a motoron
Lean levegő/üzemanyag arány

| Hogyan javítható ki a P1176 VOLKSWAGEN kód?

Kezdje a fent felsorolt ​​„Lehetséges okok” ellenőrzésével. Szemrevételezéssel ellenőrizze a kapcsolódó kábelköteget és csatlakozókat. Ellenőrizze, hogy nem sérültek-e meg az alkatrészek, és keresse meg, hogy a csatlakozó érintkezői nem törtek-e meg, hajlottak-e meg, nincs-e kinyomva vagy korrodált.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2022 6:40 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Csaba! Helyileg hol található ez a két szonda, hogy megnézzem a csatijukat? Nehezen hozzáférhető helyeken? Akna nélkül felejtős? Fotód nincs róluk? Nem rajzra gondolok! Kösz! Ui.: én úgy értettem/ kérdeztem, hogy mindkét szondára utalt a két hibakód vagy tévednék? Mert a kat. előtti szabályoz az utáni pedig monitoroz ha jól sejtem?

Szia
Igen alá kell mászni, de kicsit megemelve az egyik oldalát el lehet érni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2022 6:28 am 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V 74 kW BBZ Ambiente

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2022 8:26 pm 

Csabaa írta:
Gabesz írta:
Ma mentem egy rövidet majd motort leállítottam, indultam 1/4 óra múlva és check engine világít. Otthon kiolvas és kettő: P1178-P1176. Töröltem őket aztán ha használom kiderül nem e jön vissza. Lehet az extrém ritka használat az oka? Ez ugye ha jól tudom a szabályzó/monitorozó 2 szondára utaló nyűg? Kösz a tippeket. MAP és fojtó nem koszos szerintem és gondolom EGR sem. Kösz!

Szia
Igen a második szonda...ha visszatérő majd akkor érdemes vele foglalkozni.
Ha kell leírás az mpi tömítés cseréjéről a megán fent van. Youtube-on is rengeteg video szól erről..

Én sok rövid utat megyek. Néha ráteszem a kódolvasót. Amikor katalizátor hibát ír ki a check engine lámpa nem ég, akkor a teli tankba katalizátor tisztító adalékot teszek és kb 50 kilométeren át meghajkurászom az autót max 4. fokozat. Szépen megtisztul a katalizátor és nincs hibakód.

https://www.olajwebshop.hu/liqui-moly-c ... GsEALw_wcB

Az autóknál nagyon fontos az öntisztulás.A sok rövid út lerakódásokat okoz. Pl katalizátor, szívócső, dugattyúgyűrű.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2022 8:01 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Ma mentem egy rövidet majd motort leállítottam, indultam 1/4 óra múlva és check engine világít. Otthon kiolvas és kettő: P1178-P1176. Töröltem őket aztán ha használom kiderül nem e jön vissza. Lehet az extrém ritka használat az oka? Ez ugye ha jól tudom a szabályzó/monitorozó 2 szondára utaló nyűg? Kösz a tippeket. MAP és fojtó nem koszos szerintem és gondolom EGR sem. Kösz!

Szia
Igen a második szonda...ha visszatérő majd akkor érdemes vele foglalkozni.
Ha kell leírás az mpi tömítés cseréjéről a megán fent van. Youtube-on is rengeteg video szól erről..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 19, 2022 7:39 pm 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V 74 kW BBZ Ambiente

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 08, 2020 7:36 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
hjano írta:
ha a forrasztás nem hozta meg a javulást, most már tudom mire cseréljem.
Nos, most kb. 100 km megtétele után úgy tűnik, valóban a vezetéktörés volt a hibák és hibajelzések oka. A javítás óta nem kormol, nincsenek hibajelek, és a fogyasztása is jelentősen csökkent.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 15, 2020 7:17 pm 

hjano írta:
feketete írta:
https://www.autoalkatreszek24.hu/ngk-1041086.html a dobozon NTKvan
Köszi Feketete!

Ennek az elektromos csatlakozója nem stimmel a kocsiméhoz.

Ezé viszont már igen. Sőt az OEM száma is azonos a cserélendőével.

Köszi mégegyszer a segítségedet, ha a forrasztás nem hozta meg a javulást, most már tudom mire cseréljem.

érdemes kód olvasás külön kiírja az elektromos és az érzékelő hibát . Az érzékelő elköszolódhat és akkor hibásan mér

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 15, 2020 7:08 pm 

feketete írta:
Köszi Feketete!

Ennek az elektromos csatlakozója nem stimmel a kocsiméhoz.

Ezé viszont már igen. Sőt az OEM száma is azonos a cserélendőével.

Köszi mégegyszer a segítségedet, ha a forrasztás nem hozta meg a javulást, most már tudom mire cseréljem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 14, 2020 8:32 pm 

hjano írta:
hubo44 írta:
hjano
,,ami elfogadható árban is,, a sondan nem erdemeš šporolni ha musaj mar čerelni akor čak eredetit mit a darto iš serel mert nadon be lehet furôdni.
hubo44!
Köszönöm a tanácsot.
Én is hasonlóképpen gondoltam, hogy azt a típust választom, attól a gyártótól ami benne volt gyárilag. De sajnos, attól a gyártótól nem találok sehol lambda szondát. A kiszerelt szondán ezt a feliratot találtam:

VW AG 036 906 262 AA 12V
NTK JAPAN

Gondolom ebből, hogy egy japán illetőségű, NTK jelű cég gyárthatta. De ilyen szondát sehol nem találok az interneten. A webshopok készletében meg nem tudom mennyire bízhatok, mert némelyik ajánl a BUD-os motorhoz olyan szondát is, amelyik szerelési felülete abszolút nem illeszkedik a motoron lévő kialakításhoz (M18x1,5 mm belső menet, ha jól tudom a méreteket).

Egyébként most, hogy kiszereltem megnézni mi van benne, olyan hibát találtam az elektromos vezetékeknél, hogy arra kell gondolnom, az okozhatta az egész galibát. A szonda csatlakozójához vezető kábel egy vezetéke el volt szakadva, mert a gázrendszert beszerelők annak idején a gázrendszer lambda vezetékét ott lent ráforrasztották a szonda jelvezetékére. Aztán + elfelejtették rögzíteni, és 1xcsak eltörött alul is felül is. Én + ráfogtam a Mobil Petrol tisztítóadalékos benzinjére, mert akkor kezdődött az egész mikor abból jól betankoltam. 2x is szétszedtem az injektorsort, hogy kitisztítsam a fúvókákat, mégsem javult szemernyit sem. :)
Most megforrasztottam a törött vezetéket, és meglátom hogyan műxik a jövőben. Ha tovább dobja a hibát, valószínűleg tényleg ki kell cserélnem a szondát. Remélem nem kerül rá sor a közeljövőben.

Köszi még1x mindenki hozzászólását, tanácsát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 14, 2020 7:55 pm 

hubo44 írta:
hjano
,,ami elfogadható árban is,, a sondan nem erdemeš šporolni ha musaj mar čerelni akor čak eredetit mit a darto iš serel mert nadon be lehet furôdni.
hubo44!
Köszönöm a tanácsot.
Én is hasonlóképpen gondoltam, hogy azt a típust választom, attól a gyártótól ami benne volt gyárilag. De sajnos, attól a gyártótól nem találok sehol lambda szondát. A kiszerelt szondán ezt a feliratot találtam:

VW AG 036 906 262 AA 12V
NTK JAPAN

Gondolom ebből, hogy egy japán illetőségű, NTK jelű cég gyárthatta. De ilyen szondát sehol nem találok az interneten. A webshopok készletében meg nem tudom mennyire bízhatok, mert némelyik ajánl a BUD-os motorhoz olyan szondát is, amelyik szerelési felülete abszolút nem illeszkedik a motoron lévő kialakításhoz (M18x1,5 mm belső menet, ha jól tudom a méreteket).

Egyébként most, hogy kiszereltem megnézni mi van benne, olyan hibát találtam az elektromos vezetékeknél, hogy arra kell gondolnom, az okozhatta az egész galibát. A szonda csatlakozójához vezető kábel egy vezetéke el volt szakadva, mert a gázrendszert beszerelők annak idején a gázrendszer lambda vezetékét ott lent ráforrasztották a szonda jelvezetékére. Aztán + elfelejtették rögzíteni, és 1xcsak eltörött alul is felül is. Én + ráfogtam a Mobil Petrol tisztítóadalékos benzinjére, mert akkor kezdődött az egész mikor abból jól betankoltam. 2x is szétszedtem az injektorsort, hogy kitisztítsam a fúvókákat, mégsem javult szemernyit sem. :)
Most megforrasztottam a törött vezetéket, és meglátom hogyan műxik a jövőben. Ha tovább dobja a hibát, valószínűleg tényleg ki kell cserélnem a szondát. Remélem nem kerül rá sor a közeljövőben.

Köszi még1x mindenki hozzászólását, tanácsát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 13, 2020 12:19 am 

hjano

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 09, 2020 7:34 pm 

feketete írta:
ha indításnál "kormol" akkor kopott a motor és sajnos az uj alkatrészt is el fogja töníteni . nézz rá a fijtószelepre ha az is nagyon kormos erre a hibára utal . ( sajnos a sok rövid ut se engedi tisztulni a rendszert)
Feketete!
Köszi a válaszod!
A motor nem lehet kopott, mert az olajat csak minimálisan fogyasztja. Az éves 5 - 6 ezer km közben 1 litert sem kell utántölteni. Az olajbetöltő sapka belseje tiszta, nem habos. A hűtővíz a vízpumpacsapágy tönkremenetele miatt beszürkült, ez miatt kellett szerelőhöz vinnem, ekkor közöltem vele a fent leírtakat a hibakódokról. Mikor elhoztam tőle, akkor javasolta a szondacserét, mondván, hogy az első szonda szokott elégni ezeknél a motoroknál (ráadásul általában gázzal megy többnyire, ami magasabb égéshővel jár állítólag), és ez okozhat ilyen hibát, mint a kormos kipufogás. Mivel a hibás szonda szegény keveréket jelent a vezérlő felé, ezért az bedúsít, ez miatt + kormol. Nem 1 kezdő szerelő, sok kocsit hordanak hozzá, tehát nyilván tudja, miért javasolja a lambda cserét.
Tehát a kérdésem még1x: milyen gyártású/márkájú lambdaszondát ajánlotok, ami elfogadható árban is, és nem fog gyorsan szétégni sem.

Köszönöm mindenki véleményét, hozzászólását, javaslatát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 08, 2020 2:53 am 

hjano írta:
Szervusztok mester Urak!

Úgy tűnik lambda szondát kell cserélnem 1.4-es BUD-os motorú 2007-es Fábiámon. Mostanában egyre gyakrabban dobja be a P0171-es, kissé ritkábban a P0131-es kódot. Ma vízpumpa és vezérműszíj csere volt rajta, és a szerelő javasolja a lambda cserét, mivel meglehetősen kormos a hidegen indított motor kipufogógáza benzin üzemben (gázosítva vettem 2010-ben)
A kérdésem, hogy milyen gyártású lambdát javasoltok. Látom a neten, van 10 000-től akár 60 000 felettig is.

Köszönet minden tanácsért és véleményért előre is.

16555 / P0171 / 000369 - üzemanyag borítás; 1. bank: A rendszer túl sovány
Lehetséges okok

A légtömegáram-érzékelő (G70) hibás
Szívórendszer szivárgása

Lehetséges megoldások

Ellenőrizze a légmennyiség-érzékelőt (G70)
Ellenőrizze az üzemanyagnyomás szabályzatát
Ellenőrizze az üzemanyagszivattyút
Ellenőrizze a befecskendezőket
Ellenőrizze a szívórendszert szivárgás szempontjából
Ellenőrizze a kipufogórendszer szivárgását
Ellenőrizze, hogy nincs-e szekunder levegőrendszer
Ellenőrizze a vákuumcsövek tömítettségét

Különleges megjegyzések

Fuel Trim Info
TFSI - Olajszivárgás - TFSI - Olajszivárgás - Nem a VCDS-vel kapcsolatos kérdés? vagy ez?

16515 / P0131 / 000305 - B1 S1 oxigén (lambda) érzékelő: túl alacsony a jel
Lehetséges okok

Az oxigén (lambda) érzékelő huzalozása az 1. bank 1. érzékelője hibás
Az oxigén (lambda) érzékelő 1. bankjának 1. érzékelője hibás

Lehetséges megoldások

Ellenőrizze az oxigén (lambda) érzékelő vezetékeit, 1. hengersor, 1. érzékelő
Ellenőrizze az oxigén (lambda) érzékelőt, 1. bank, 1. érzékelő
Végezzen öregedési ellenőrzést

ha indításnál "kormol" akkor kopott a motor és sajnos az uj alkatrészt is el fogja töníteni . nézz rá a fijtószelepre ha az is nagyon kormos erre a hibára utal . ( sajnos a sok rövid ut se engedi tisztulni a rendszert)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 07, 2020 9:15 pm 

Szervusztok mester Urak!

Úgy tűnik lambda szondát kell cserélnem 1.4-es BUD-os motorú 2007-es Fábiámon. Mostanában egyre gyakrabban dobja be a P0171-es, kissé ritkábban a P0131-es kódot. Ma vízpumpa és vezérműszíj csere volt rajta, és a szerelő javasolja a lambda cserét, mivel meglehetősen kormos a hidegen indított motor kipufogógáza benzin üzemben (gázosítva vettem 2010-ben)
A kérdésem, hogy milyen gyártású lambdát javasoltok. Látom a neten, van 10 000-től akár 60 000 felettig is.

Köszönet minden tanácsért és véleményért előre is.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra