Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. jan. 21, 2022 3:58 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 145  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. jan. 14, 2022 12:21 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ZOLY írta:
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne az alany egy Fábia I /2006/ 239mm-es féktárcsával szerelt.
Első, illetve hátsó fék csere előtt állok, Szerencsére eddig minden gond nélkül elment 107.000 Km / még az eredeti van rajta /, de most jön a Műszaki vizsgája illetve az első kerék felől hallani súrlódó hangót mikor fékezek /nehogy félre értsétek nem a finom rozsda rétegre gondolok ami 1-2 fékezés után elmúlik / igy arra gondoltam ki cserélem elöl és hátul is.
Kérdésem az lenne kinek milyen Féktárcsa,Fékpofa,Fékdob,Fékbetét, ki mit használ illetve melyikkel milyen tapasztalata van.

Szia
A hátsó fék nálam ferodo volt. A dobból szerintem mindegy milyet veszel (nekem Meyle lett).Pofából trw-t vettem.
Első tárcsak már kétszer ferodo volt. Először ferodo betéttel, most Zimmermann-nal. A Zimmerman jobban fog és sosem nyikorgott. A ferodo néha enyhe pedálnyomásnál.
A kézifék bowdeneket érdemes megnézni, ha nem egyformán nyúltak akkor azok is csereérettek.
Ha a pofán a szegecselt kézifékkar meg van szorulva, valószínű a bowdenek is megnyúltak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 14, 2022 11:18 am 

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne az alany egy Fábia I /2006/ 239mm-es féktárcsával szerelt.
Első, illetve hátsó fék csere előtt állok, Szerencsére eddig minden gond nélkül elment 107.000 Km / még az eredeti van rajta /, de most jön a Műszaki vizsgája illetve az első kerék felől hallani súrlódó hangót mikor fékezek /nehogy félre értsétek nem a finom rozsda rétegre gondolok ami 1-2 fékezés után elmúlik / igy arra gondoltam ki cserélem elöl és hátul is.
Kérdésem az lenne kinek milyen Féktárcsa,Fékpofa,Fékdob,Fékbetét, ki mit használ illetve melyikkel milyen tapasztalata van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2022 8:35 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 AZQ/ 1.4 16V BBZ
Csabaa írta:
Badzinga írta:
Sziasztok,

nemrég cseréltem gömbfejeket (kormány+talpas) és stabilizátorgumit, mert kopogott a futóművem. A kormány elhúz balra (a csere előtt is így volt).

A futóművet be lehet otthon úgy állítani, hogy a kormány középen álljon, illetve ne egye a gumit vagy nem érdemes vele próbálkozni?

Köszönöm.
Sziasztok.

Szia
Nem fog menni, a két kereket kellene egymáshoz állítani.. A futóműves felrakja a kerekekre a jeladókat és már látja is az eltérést.
Én is cseréltem már belső kormányösszekötőt, de mielőtt a külső gömbfejet lecsavartam, megmértem a rögzítő anya és a kormánymű távolságát. Nem kellett futóműves mert nem változott semmi.
Ha eredetileg is volt elhúzás, akkor érdemes egyébként is elvinni beálításra.

Szia,

köszönöm, akkor valszeg szervizbe fogom vinni.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2022 4:34 pm 
Moderátor

Badzinga írta:
Sziasztok,

nemrég cseréltem gömbfejeket (kormány+talpas) és stabilizátorgumit, mert kopogott a futóművem. A kormány elhúz balra (a csere előtt is így volt).

A futóművet be lehet otthon úgy állítani, hogy a kormány középen álljon, illetve ne egye a gumit vagy nem érdemes vele próbálkozni?

Köszönöm.
Sziasztok.

Szia
Nem fog menni, a két kereket kellene egymáshoz állítani.. A futóműves felrakja a kerekekre a jeladókat és már látja is az eltérést.
Én is cseréltem már belső kormányösszekötőt, de mielőtt a külső gömbfejet lecsavartam, megmértem a rögzítő anya és a kormánymű távolságát. Nem kellett futóműves mert nem változott semmi.
Ha eredetileg is volt elhúzás, akkor érdemes egyébként is elvinni beálításra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2022 4:25 pm 

Sziasztok,

Köszönöm.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 6:33 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Badzinga írta:
Csabaa írta:
Badzinga írta:

Szia Csabaa,

köszönöm, ez megnyugtató, akkor ezek szerint nincs baja a féknek. A másik autóm 2003-as és abban nincs ABS, ezért volt nekem furcsa. Engem egyébként csak az a reszelős zaj zavart, mert olyan, mintha valami el lenne törve a fékpedál végénél. Akkor ez is normális dolog?

Egyébként, ha ABS jeladó nélküli kerékcsapágyat veszek, akkor az ABS funkció megszűnik?

Szia.

Igen olyan, mint ha ha egy kalapáccsal vernék a fékpedált alulról.
Igen olyan csapágy kell, de most már szinte csak olyat lehet kapni. Ha nincs mágnes, nincs érzékelés és világítani fog állandóan az abs lámpa.

Igen, pont olyan a hangja is, meg a rúgások is, mintha alulról valaki csapkodná. Akkor rendben, nagyon köszönöm még egyszer.

Sziasztok és további jó pihenést!

Ha rugdos a pedál az ember reflexből elemeli a lábát. Nyomni kell a pedált úgy működik helyesen az automatika a megcsúszó kerék (állóra fékeződik) féknyomását szünteti meg pillanatokra. Ha forog a kerék újra fékez. Ez a két állapot változik nagyon sűrűn. A megcsúszó kerék miatt nem pördül meg az autó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 10:50 am 

Csabaa írta:
Badzinga írta:

Szia Csabaa,

köszönöm, ez megnyugtató, akkor ezek szerint nincs baja a féknek. A másik autóm 2003-as és abban nincs ABS, ezért volt nekem furcsa. Engem egyébként csak az a reszelős zaj zavart, mert olyan, mintha valami el lenne törve a fékpedál végénél. Akkor ez is normális dolog?

Egyébként, ha ABS jeladó nélküli kerékcsapágyat veszek, akkor az ABS funkció megszűnik?

Szia.

Igen olyan csapágy kell, de most már szinte csak olyat lehet kapni. Ha nincs mágnes, nincs érzékelés és világítani fog állandóan az abs lámpa.

Igen, pont olyan a hangja is, meg a rúgások is, mintha alulról valaki csapkodná. Akkor rendben, nagyon köszönöm még egyszer.

Sziasztok és további jó pihenést!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 10:40 am 
Moderátor

Badzinga írta:
Csabaa írta:
Szia
Az ABS így működik. Amikor bármelyik kerék elveszti a tapadást (nem fordul el, megáll) akkor az abs elveszi arról a kerékről a fékerőt. Amikor újra forog, akkor ismét engedi ,hogy a fékolaj mozgathassa a munkahengert. Ha ilyenkor ismét megcsúszik a kerék, kezdődik az egész elölről.
Ezt érzed a pedálon, minden egyes beavatkozásnál ütemesen "visszarúg" a pedál..
Az abs jó dolog csökkenti a fékutat, de csak valamemnyire tapadásra alkalmas burkolaton.
Ha nulla a tapadás, jég, letaposott hó..stb. az abs egy átok. Mivel ilyenkor állandóan megcsúszik a kerék az abs mindig elveszi a fékerőt.Olyan lesz mintha egyáltalán nem lenne fékhatás. Csúszik a kocsi a végtelenségbe..

A működése elég egyszerű. Minden keréknél van egy jeladó. A kerékcsapágyakban van egy állandó mágnes. Amikor a mágnes elhalad a jeladó előtt impulzust kelt benne. Az abs elekronikája ezeket számolja. Ha egy kerék megcsúszik a fordulatszáma csökken, a motortérben lévő abs kockában egy elektromágnes a másodperc tört része alatt lázárja az ahoz vezető fékcső útját. Hiába nyomod a pedált az a kerék nem fékeződik. Ha újra megfelelő a fordulat akkor elenged.

Szia Csabaa,

Szia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 10:35 am 

Csabaa írta:
Szia
Az ABS így működik. Amikor bármelyik kerék elveszti a tapadást (nem fordul el, megáll) akkor az abs elveszi arról a kerékről a fékerőt. Amikor újra forog, akkor ismét engedi ,hogy a fékolaj mozgathassa a munkahengert. Ha ilyenkor ismét megcsúszik a kerék, kezdődik az egész elölről.
Az abs jó dolog csökkenti a fékutat, de csak valamemnyire tapadásra alkalmas burkolaton.
Ha nulla a tapadás, jég, letaposott hó..stb. az abs egy átok. Mivel ilyenkor állandóan megcsúszik a kerék az abs mindig elveszi a fékerőt.Olyan lesz mintha egyáltalán nem lenne fékhatás. Csúszik a kocsi a végtelenségbe..

A működése elég egyszerű. Minden keréknél van egy jeladó. A kerékcsapágyakban van egy állandó mágnes. Amikor a mágnes elhalad a jeladó előtt impulzust kelt benne. Az abs elekronikája ezeket számolja. Ha egy kerék megcsúszik a fordulatszáma csökken, a motortérben lévő abs kockában egy elektromágnes a másodperc tört része alatt lázárja az ahoz vezető fékcső útját. Hiába nyomod a pedált az a kerék nem fékeződik. Ha újra megfelelő a fordulat akkor elenged.

Szia Csabaa,

Szia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 10:08 am 
Moderátor

Badzinga írta:
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni a következő fékproblémával kapcsolatban:

A fékek mindaddig rendben vannak, amíg az autó meg nem csúszik pl. jeges vagy nedves úton. Sőt még ekkor is fog, de a fékpedálnál érzek valamiféle fémes súrlódást, reszelő zajt és pulzálva vissza is rúg egy kicsit. Egyértelműen elölről jön az egész, de csak akkor, ha csúszik az első kerék. A fékolajszintet megnéztem, maxon van. Mi lehet a gond? Elfáradt a fékfolyadék, vagy levegős lenne? Eléggé félek tőle, és már lassan egy éve meg van ez a dolog, de mivel télen van csúszós út, így mostanában jött elő napi szinten, valamit kellene kezdenem vele.

Köszönöm.
Sziasztok.

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 27, 2021 8:23 am 

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni a következő fékproblémával kapcsolatban:

A fékek mindaddig rendben vannak, amíg az autó meg nem csúszik pl. jeges vagy nedves úton. Sőt még ekkor is fog, de a fékpedálnál érzek valamiféle fémes súrlódást, reszelő zajt és pulzálva vissza is rúg egy kicsit. Egyértelműen elölről jön az egész, de csak akkor, ha csúszik az első kerék. A fékolajszintet megnéztem, maxon van. Mi lehet a gond? Elfáradt a fékfolyadék, vagy levegős lenne? Eléggé félek tőle, és már lassan egy éve meg van ez a dolog, de mivel télen van csúszós út, így mostanában jött elő napi szinten, valamit kellene kezdenem vele.

Köszönöm.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 27, 2021 5:21 pm 

Pnorbi írta:
Valójában a fékmunkahenger gumija széthasadt,és ott folyt ki a fékolaj.
Így eleg gyengen fogott a fék,nem mertem tovább menni még 15 km- ert 4 sávoson.
Mivel a munkahenger felőli hollander teljesen tönkrement ezért gondolom,hogy fékcső csere kell,csak nem tudom,van-e valami univerzális gumifékcső a fém helyett,mert a neten úgy látom,hogy fémet már csak csinaltatni lehet.

elsőre próbáld meg a munkahenger belsejét átrakni. Annak jó kell lenni. A négysávosról meg mindenképpen el kell jönni nem biztonságos ott szerelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2021 8:28 pm 

Autó: fabia 1.4 pdtdi
Valójában a fékmunkahenger gumija széthasadt,és ott folyt ki a fékolaj.
Így eleg gyengen fogott a fék,nem mertem tovább menni még 15 km- ert 4 sávoson.
Mivel a munkahenger felőli hollander teljesen tönkrement ezért gondolom,hogy fékcső csere kell,csak nem tudom,van-e valami univerzális gumifékcső a fém helyett,mert a neten úgy látom,hogy fémet már csak csinaltatni lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2021 8:14 pm 

Mutter írta:
Pnorbi írta:
Az a baj,hogy útközben hazafelé ment el a fék es az autó egy lakatlan területen van,és így egy picit korlátozottabbak a lehetőségeim.
Pontosan a hollanderrel van a baj,hogy már kerekre kopott a csavar feje és már nem tudok mivel ráfogni.Ha le tudom satu segítségevel szedni,akkor eleg lenne egy másik hollander,a fém fékcsőre?

Üdv!
Ha van rá lehetőség a hollandit melegítsd meg kicsit aztán ráfogni finoman megindítani!

Ha melegíted ne legyen " nyomás" alatt a fék mert eldurranhat a gumi fékcső.
A fék két körös a másik kőrnek jónak kéne lenni és óvatosan lábon hazahozni.

A munkahenger nem nagyon szokott hirtelen eldurranni. Inkább elkopik a karmantyú és szivárog az olaj. Ha eldurrant még is a fékdob belsején látod a fékolajat elfolyni.
Ha a fékolajtartály teljesen üres máshol van a hiba. Ha lassan folyik el a fékolaj azt a jelzőlámpájának jeleznie kellett volna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2021 6:25 pm 

Autó: fabia 1.4 pdtdi
Rendben,megpróbálom,köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 145  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra