Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 29, 2022 5:28 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2180 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 146  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. jún. 01, 2022 8:17 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok!

Tegnap cseréltem külső féltengely csuklót. Készítettem róla egy leírást:
https://mega.nz/file/y8YymSoL#N8xfT7Z_a ... -bRDAuWwzc

A többi fotó, a régebiek is, amikor még csak a szakad gumiharangot cseréltem:
https://mega.nz/folder/atxBkYaZ#uDpUN7YuHtjgXtlUJYQhrQ

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 24, 2022 3:02 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Naan írta:
feketete írta:
Lehet hogy a felújított a legjobb. Annál cserélik a gumi alkatrészeket, ha kell a dugattyút is. Ami pénztárcádnak megfelel.
Ha javítod maximum jó lesz. Vigyázni kell hogy ne ugorjon ki a dugattyú. Ha kiugrik vehetsz egy javítókészletet és összerakhatod.

Nézd meg a munkahengert tartó két csavart ,hogy könnyen mozog-e rajta a munkahenger. Emiatt is akadhat a fék.

A féknyereg tartó csavarokra gondolsz? Azokat meghúzva gondolom nem szabad mozognia semminek.

Nem tudom milyen típusú féked van . A csavar a fix , de a féknyereg (munkahenger) el tud mozogni rajta. A fék működése miatt fontos a mozgás.

https://skoda.7zap.com/en/cz/fabia/fab/ ... 15-615025/

https://skoda.7zap.com/en/cz/fabia/fab/ ... 15-615016/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 23, 2022 7:49 pm 

Autó: Fabia Combi
feketete írta:
Lehet hogy a felújított a legjobb. Annál cserélik a gumi alkatrészeket, ha kell a dugattyút is. Ami pénztárcádnak megfelel.
Ha javítod maximum jó lesz. Vigyázni kell hogy ne ugorjon ki a dugattyú. Ha kiugrik vehetsz egy javítókészletet és összerakhatod.

Nézd meg a munkahengert tartó két csavart ,hogy könnyen mozog-e rajta a munkahenger. Emiatt is akadhat a fék.

A féknyereg tartó csavarokra gondolsz? Azokat meghúzva gondolom nem szabad mozognia semminek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 17, 2022 11:55 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 17, 2022 8:46 am 

Naan írta:
feketete írta:
Naan írta:
Helló!
Fábia I. első féknyereg csere előtt állok. Milyen típust ajánlotok? Ahogy néztem 15 ezer és 50 ezer között mozognak. Valamelyik olcsóbb fajtából is van megbízható?
Köszi!

Van belőlük gyárilag felújított és új. De van hozzá javítókészlet és te is felújíthatod.
Ami pénztárcádnak megfelel azt válaszd.

Miért kell cserélni a féknyerget?

Igen láttam és mint írtam nagy a szórás. Nem szeretnék plusz tízezreket kiadni ha az olcsóbb is jól működik. De azt sem szeretném, ha pár ezer forint spórolás oltárán feláldoznám a hosszútávú biztonságos működést.
Cserélve lett a fékbetét és a bal oldali sokkal jobban melegszik mint a jobb oldal. Állítólag azért mert a dugattyú már nem mozog olyan könnyen. Felújításnak nem merek neki állni mert ha nem sikerül, akkor amíg az újat beszerzem az autóval nem tudok menni.
Egyébként az lehet probléma ha a dugattyúban nem ül feszesen a betét? Mikor be lett téve könnyen mozgott, nem pattant-szorult szorosan bele.

Meg kell járatni a munkahengert. A munkahenger porvédője alá benyomni WD 40 . Kiszedni a dugattyú felőli fékbetétet. Visszafeszíted a dugattyút alapállásba. Rápumpálsz a fékre (könnyen fog menni) kijön a fékdugattyú ( vigyázni ne teljesen jöjjön ki ) Érdemes betenni valamit ami nem engedi . (én nagy villáskulcsot teszek be) :Ezt addig kell ismételni amíg könnyen nem mozog a dugattyú.

Sok kocsinál nincs tartó a fékbetéten. HA gondolod cseréld le a betéteket. A nyeregben a betéteknek is könnyen kell mozognia.

Köszi a tanácsokat. Lehet megpróbálom, csak attól félek kicsit, hogy ha valamit elcseszek akkor nagyobb bajt okozok.
Max. tényleg csere lesz :D
De ha esetleg csere, akkor milyenre érdemes? :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2022 9:22 pm 

Naan írta:
feketete írta:
Naan írta:
Helló!
Fábia I. első féknyereg csere előtt állok. Milyen típust ajánlotok? Ahogy néztem 15 ezer és 50 ezer között mozognak. Valamelyik olcsóbb fajtából is van megbízható?
Köszi!

Van belőlük gyárilag felújított és új. De van hozzá javítókészlet és te is felújíthatod.

Igen láttam és mint írtam nagy a szórás. Nem szeretnék plusz tízezreket kiadni ha az olcsóbb is jól működik. De azt sem szeretném, ha pár ezer forint spórolás oltárán feláldoznám a hosszútávú biztonságos működést.
Cserélve lett a fékbetét és a bal oldali sokkal jobban melegszik mint a jobb oldal. Állítólag azért mert a dugattyú már nem mozog olyan könnyen. Felújításnak nem merek neki állni mert ha nem sikerül, akkor amíg az újat beszerzem az autóval nem tudok menni.
Egyébként az lehet probléma ha a dugattyúban nem ül feszesen a betét? Mikor be lett téve könnyen mozgott, nem pattant-szorult szorosan bele.

Meg kell járatni a munkahengert. A munkahenger porvédője alá benyomni WD 40 . Kiszedni a dugattyú felőli fékbetétet. Visszafeszíted a dugattyút alapállásba. Rápumpálsz a fékre (könnyen fog menni) kijön a fékdugattyú ( vigyázni ne teljesen jöjjön ki ) Érdemes betenni valamit ami nem engedi . (én nagy villáskulcsot teszek be) :Ezt addig kell ismételni amíg könnyen nem mozog a dugattyú.

Sok kocsinál nincs tartó a fékbetéten. HA gondolod cseréld le a betéteket. A nyeregben a betéteknek is könnyen kell mozognia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2022 8:27 pm 

feketete írta:
Naan írta:
Helló!
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2022 8:01 pm 

Naan írta:
Helló!
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 16, 2022 6:47 pm 

Helló!
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 15, 2022 7:17 am 

Kekszes írta:
Üdv feketete!

Hát ilyen befektetés kimarad. :)
Nem versenyezni akarok meg nem 100% minőségi ugrást, egy 20-30 százalék között már elégedett lennék, ha egy féktárcsa+betét kombó lenne rá.
Nem számít, hogy extrém kopása van a puhasága miatt mondjuk, mert én havi 300 km-ert használom az autómat és nem gond ez.

De köszönöm természetesen a kimerítő válaszod! :)

Talán kinézhetsz egy olcsóbb Brembo szettet. De ez inkább csak pszichikai hatás lenne :). Ha valaki ilyen csodát tudna elérni akkor csak az ő fékeit vennék. Sok múlik a vezetőn. Milyenek a reflexei előre látása. Ilyen kevés kilométer vezetésénél ez inkább rajtad múlik. (Gyakorlat teszi a mestert)
Még segíthet egy kicsit a jól tapadó gumi. Tudtommal a téli gumi puhább keverékű. Ez hamarabb kopik.
Érdemes a hátsó féket megtisztítani sok fékpor (kopásból) lerakódik benne és rontja a hatásfokát.

itt van egy cikk a fékek osztályozásáról (ilyen számot, betüt sehol se találtam)

https://www.fekmester.hu/legjobb_fekbetetek_2_resz/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 14, 2022 8:14 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V AZQ
Üdv feketete!

Hát ilyen befektetés kimarad. :)
Nem versenyezni akarok meg nem 100% minőségi ugrást, egy 20-30 százalék között már elégedett lennék, ha egy féktárcsa+betét kombó lenne rá.
Nem számít, hogy extrém kopása van a puhasága miatt mondjuk, mert én havi 300 km-ert használom az autómat és nem gond ez.

De köszönöm természetesen a kimerítő válaszod! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2022 5:16 pm 

Kekszes írta:
Üdv Urak!

Azon elmélkedtem, hogy egy kicsit - kényelmességből :) - lehetne-e az első fékek hatásfokán növelni egy jobb tárcsa+fékbetét kombóval, hogy egy kicsivel kevesebb pedálerővel lehessen fékezni a kocsit.

Valaki próbált már ilyen cserét vagy tud ilyenről, hogy érdemes váltani mert van valami mart/hűtött tárcsa + betét, amivel növekszik a fékhatás jelentősen és érezhetően?

Köszönöm előre is!
:)

lehet :) csak többe kerül mint az autó

ez csak a fékbetét https://www.autodoc.hu/brembo/8686405

féktárcsa féknyereg fékcső is kell hozzá lehet hogy főfékhenger rásegítővel és abs is.
Akkor már egy jó gumigarnítura is.

Talán még azt is lehet hogy nagyobb átmérőre átszerelni valamelyik VW csoport fékére . A keréktárcsa méretéhez igazítani.
Ha befér nagyobb fékrásegítő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 13, 2022 4:13 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V AZQ
Üdv Urak!

Azon elmélkedtem, hogy egy kicsit - kényelmességből :) - lehetne-e az első fékek hatásfokán növelni egy jobb tárcsa+fékbetét kombóval, hogy egy kicsivel kevesebb pedálerővel lehessen fékezni a kocsit.

Valaki próbált már ilyen cserét vagy tud ilyenről, hogy érdemes váltani mert van valami mart/hűtött tárcsa + betét, amivel növekszik a fékhatás jelentősen és érezhetően?

Köszönöm előre is!
:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 14, 2022 12:21 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ZOLY írta:
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne az alany egy Fábia I /2006/ 239mm-es féktárcsával szerelt.
Első, illetve hátsó fék csere előtt állok, Szerencsére eddig minden gond nélkül elment 107.000 Km / még az eredeti van rajta /, de most jön a Műszaki vizsgája illetve az első kerék felől hallani súrlódó hangót mikor fékezek /nehogy félre értsétek nem a finom rozsda rétegre gondolok ami 1-2 fékezés után elmúlik / igy arra gondoltam ki cserélem elöl és hátul is.
Kérdésem az lenne kinek milyen Féktárcsa,Fékpofa,Fékdob,Fékbetét, ki mit használ illetve melyikkel milyen tapasztalata van.

Szia
A hátsó fék nálam ferodo volt. A dobból szerintem mindegy milyet veszel (nekem Meyle lett).Pofából trw-t vettem.
Első tárcsak már kétszer ferodo volt. Először ferodo betéttel, most Zimmermann-nal. A Zimmerman jobban fog és sosem nyikorgott. A ferodo néha enyhe pedálnyomásnál.
A kézifék bowdeneket érdemes megnézni, ha nem egyformán nyúltak akkor azok is csereérettek.
Ha a pofán a szegecselt kézifékkar meg van szorulva, valószínű a bowdenek is megnyúltak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 14, 2022 11:18 am 

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne az alany egy Fábia I /2006/ 239mm-es féktárcsával szerelt.
Első, illetve hátsó fék csere előtt állok, Szerencsére eddig minden gond nélkül elment 107.000 Km / még az eredeti van rajta /, de most jön a Műszaki vizsgája illetve az első kerék felől hallani súrlódó hangót mikor fékezek /nehogy félre értsétek nem a finom rozsda rétegre gondolok ami 1-2 fékezés után elmúlik / igy arra gondoltam ki cserélem elöl és hátul is.
Kérdésem az lenne kinek milyen Féktárcsa,Fékpofa,Fékdob,Fékbetét, ki mit használ illetve melyikkel milyen tapasztalata van.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2180 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra