Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. jún. 20, 2021 10:08 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1469 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Központizár, ajtózár
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 19, 2021 8:37 pm 

Autó: Fabia 1.4 MPI
Sziasztok!

"Új" Fábia tulajdonos vagyok (20 éves MK1 :D ) és megszívatott a központi. Az előző tulaj mondta hogy kikötötték a riasztót mert folyamatosan megszólalt (jobb első ajtót nem zárja és nyitja a központi). Viszont elkezdett rosszalkodni a vezetőoldali is: Ugye ha elérem a 20km/h sebességet, lezárja az ajtókat (ez sem történik meg mindig) viszont a vezetőoldali van hogy pl piroslámpánál ha megállok, kinyit. Alapból valami baj lehet a bal első ajtóval mert ha kinyitom a kocsit, van hogy hallom hogy dolgozik valamit a központi, mintha próbálna nyitni-zárni. Ötletekeket esetleg tudtok adni hogy mi szokott lenni a leggyakoribb hiba? Illetve autóvillamosságist érdemes lehet felkeresni, lesz olyan amelyik normális áron (nem az autó árának háromszorosáért) rendbe tudja tenni a központi zárat + riasztót? Budapest környékén jó lenne ha tudna valaki megbízható szakit :) Válaszokat előre is köszi! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2021 2:21 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Tomy007 írta:
feketete írta:
Tomy007 írta:
Sziasztok

Szia
Köszönöm az infókat

Ma délelőtt meg akartuk nézni, de láss csodát erre hirtelen magától megjavult. Előtte 2 napon át ugye ahogy írtam sehogy sem működött, erre ma többszöri próbalgatas után is jó...
Ez ilyen Bermuda háromszög lehet, most egyelőre nem szedtem szét, bár kérdés meddig lesz jó...

Egésznap fórumot olvasom.
Segitségre lenne szükségem. egy hónapja kb lett cserélve elektromos ablak mechanika mert ugye fabia betegség módjára szétesett...Szegecselt volt(2005 1.4 16v faceliftes az alany) már szóval nem volt egyszerű....
Rendben is lett ki lett cserélve, néha kicsit nehzebben nyilt aj ajtó de nem foglalkoztam,csak határozottan kellett kinyitni...
aztán tegnap reggel akarom nyitni (jobb első ajtóról van szó ) se kivülről se belűről nem nyilik....
probáltam központis távirányitóval, belűről a vezető oldali ki-be kapcsolni,zári nyitni,közben huzogattam belűről a kilincset semmi....
Mit tudok ezek után tenni, merre induljak el első lépésként aztán tovább...panel újra lett szegecselve szóval jó lenne azt nem lebontani de ha nincs más megoldás.......

Köszi előre mindenkinek ....

két hiba lehet
szerelési
zár hiba
elektromos hibánál mechanikusan lehetne nyitni

Szerelési hibánál ha a zár és a kilincs között a bowdent nem jó helyre rakod vissza ( több ricni állásba lehet tenni)
Ha rossz helyre kerül a zár nem kerül alaphelyzetbe és nem tud így újra nyitni
Ha szerencséd van kihúzott kilincsnél a kulcsos zár mellett beférsz a bowdenhez és le tudod akasztani és talán újra tudod nyitni az ajtót.
Összeszerelésnél próbálgatni kell a jó állást . Nyitott ajtónál kézzel a zárszerkezetet fordítsd zárt állásba és próbáld nyitni kilinccsel .Addig állítgasd míg nem nyílik rendesen . Így nem kell bontani az ajtót ha rosszul működik.

Ha a zár romlott el ( ki is akadhat a szerkezetben ) Először próbáld az ajtót a zárat ütögetni. ha szerencséd van visszaugrik a helyes állásba és újra nyitható.
Erősen javasolt a zár cseréje, mert újra és újra elromolhat.
Ha nem működik erőszakosan kell valahogy kinyitni.

Ha az ablakemelő panelt leszeded visszarakásnál jól szigeteld kőrbe, mert ha hibás a szigetelés ott ázhat be az ajtó.

*** legyen hozzá szerencséd :) én nyitott ajtónál az ajtón levő zárat (ami az oszlopra zár) vissza zárnám és többször próbálnám zárni nyitni . Mit csinál. Ha nem nyit akkor megszabadulsz egy erőszakos nyitástól , mert hozzáférsz az ajtó minden részéhez.

Kiszedheted a kulcsos vagy a takaró részét és nézd meg hogy a bowden a zárszerkezetbe pontosan van betéve, mert ahogy be van akasztva rossz irányba is állhat és rosszul vagy nem nyílik.
A bowdennek vízszintesen kell állni , de el lehet csavarodva akkor rossz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 09, 2021 12:58 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V Ambiente
feketete írta:
Tomy007 írta:
Sziasztok

Szia
Köszönöm az infókat

Ma délelőtt meg akartuk nézni, de láss csodát erre hirtelen magától megjavult. Előtte 2 napon át ugye ahogy írtam sehogy sem működött, erre ma többszöri próbalgatas után is jó...
Ez ilyen Bermuda háromszög lehet, most egyelőre nem szedtem szét, bár kérdés meddig lesz jó...

Segitségre lenne szükségem. egy hónapja kb lett cserélve elektromos ablak mechanika mert ugye fabia betegség módjára szétesett...Szegecselt volt(2005 1.4 16v faceliftes az alany) már szóval nem volt egyszerű....
Rendben is lett ki lett cserélve, néha kicsit nehzebben nyilt aj ajtó de nem foglalkoztam,csak határozottan kellett kinyitni...
aztán tegnap reggel akarom nyitni (jobb első ajtóról van szó ) se kivülről se belűről nem nyilik....
probáltam központis távirányitóval, belűről a vezető oldali ki-be kapcsolni,zári nyitni,közben huzogattam belűről a kilincset semmi....
Mit tudok ezek után tenni, merre induljak el első lépésként aztán tovább...panel újra lett szegecselve szóval jó lenne azt nem lebontani de ha nincs más megoldás.......

két hiba lehet
szerelési
zár hiba

Szerelési hibánál ha a zár és a kilincs között a bowdent nem jó helyre rakod vissza ( több ricni állásba lehet tenni)
Ha szerencséd van kihúzott kilincsnél a kulcsos zár mellett beférsz a bowdenhez és le tudod akasztani és talán újra tudod nyitni az ajtót.
Összeszerelésnél próbálgatni kell a jó állást . Nyitott ajtónál kézzel a zárszerkezetet fordítsd zárt állásba és próbáld nyitni kilinccsel .Addig állítgasd míg nem nyílik rendesen . Így nem kell bontani az ajtót ha rosszul működik.

Ha a zár romlott el ( ki is akadhat a szerkezetben ) Először próbáld az ajtót a zárat ütögetni. ha szerencséd van visszaugrik a helyes állásba és újra nyitható.

Ha az ablakemelő panelt leszeded visszarakásnál jól szigeteld kőrbe, mert ha hibás a szigetelés ott ázhat be az ajtó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2021 7:45 pm 

Tomy007 írta:
Sziasztok

két hiba lehet
szerelési
zár hiba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 08, 2021 5:35 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V Ambiente
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2020 10:54 am 

knuckle írta:
Sziasztok!

Köszönöm a részletes infót.
Sikerült leszedni a gumi harangot.
2 db vezeték volt elszakadva.
Mivel forrasztó pákám nincs ezért vettem sorkapcsot, abból is a legkisebbet. Az belefért a gumi harangba. Összekötöttem a vezetékeket és újra működik a távirányítos zárás.

Üdv. Csba

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)[/quote]

Látom mindenki ugyanazt kapja :) Nálam is kábeltörés lesz...Anyósülésnél...ajtót 3 araszra nyitva zár nyit, aztán off...most ott tartok, hogy már nem is csinál semmit...full nem nyitható. Ami azért vicces, mert a jobbos nem nyitható kulccsal, mert le van dugózva, sőt ráadásul még most a hangszóró javítás miatt, még nem is akasztottam vissza a bowdent...tehát most egyáltalán nem nyitható az ajtó. Bízom benne, hogy ki tudom horgászni a bowdent a markolatnál, és nyitható lesz :) Az kb biztos,hogy a gumiharang alatt lesz a törés...[/quote]

vedd le bent a kárpitot ( lehet ki kell szedni az ülést hogy hozzáférj)

vagy próbáld az ajtó gombot felpiszkálni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2020 6:32 am 

Autó: Skoda Fábia kombi 1,4 16V 74KW BBZ 2005
Sziasztok!

Mivel forrasztó pákám nincs ezért vettem sorkapcsot, abból is a legkisebbet. Az belefért a gumi harangba. Összekötöttem a vezetékeket és újra működik a távirányítos zárás.

Üdv. Csba[/quote]

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)[/quote]

Látom mindenki ugyanazt kapja :) Nálam is kábeltörés lesz...Anyósülésnél...ajtót 3 araszra nyitva zár nyit, aztán off...most ott tartok, hogy már nem is csinál semmit...full nem nyitható. Ami azért vicces, mert a jobbos nem nyitható kulccsal, mert le van dugózva, sőt ráadásul még most a hangszóró javítás miatt, még nem is akasztottam vissza a bowdent...tehát most egyáltalán nem nyitható az ajtó. Bízom benne, hogy ki tudom horgászni a bowdent a markolatnál, és nyitható lesz :) Az kb biztos,hogy a gumiharang alatt lesz a törés...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 17, 2020 3:01 pm 

Csba írta:
feketete írta:
Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)

Szia!

Két napja jött elő nálam úgyan ez a hiba.
Távirányítóval zárja az összes ajtót, kivéve a vezető oldalit. Kulccsal be lehet zárni.

Írtad, hogy szakadt vezeték okozta nálad. Megmondanád merre keresem?
Hátha nálam is vezeték szakadás okozza a bajt.

Köszönöm.

Üdv. Csba

Az ajtó és a kaszni között van egy gumi harang benne megy a kábelköteg az ajtóhoz-
ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.[/quote]

Sziasztok!

Üdv. Csba[/quote]

készülj rendesen megcsinálni, mert újra el fog törni. ( ahogy mozog az összeköttetésnél kidörzsöli a többi vezetéket) .....tavaszig kibírja :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 17, 2020 12:49 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2007 BKY
feketete írta:
Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)

Szia!

Távirányítóval zárja az összes ajtót, kivéve a vezető oldalit. Kulccsal be lehet zárni.

Köszönöm.

Üdv. Csba[/quote]

Az ajtó és a kaszni között van egy gumi harang benne megy a kábelköteg az ajtóhoz-
ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.[/quote]

Sziasztok!

Üdv. Csba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 12, 2020 8:09 pm 

Csba írta:
Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)[/quote]

Szia!

Köszönöm.

Üdv. Csba[/quote]

ha szerencséd van a kaszni oldalán leszeded a harmonikát , a kaszninál oldod a két kábelvéget , utána az ajtónál szeded le a gumit . átbujtatva a vezetéket hozzájuk férhetsz. A több helyért az ajtóhatároló egyik oldalát old le. Ha nem akkor ajtó bontással férsz jobban hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 12, 2020 7:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2007 BKY
[/quote] Vettem új zárat, de az sem segített. Aztán végignéztem a vezetétkeket és az egyik el volt szakadva. Forrasztás, szigetelés után újra jó, újra minden funkciója szuperál az autónak. Zárat visszaadtam a boltosnak. Köszönöm a segítséget! :)[/quote]

Szia!

Köszönöm.

Üdv. Csba

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 02, 2020 7:25 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
klifi írta:
A zárban "két" zár van. Az egyiket közvetlenül a kulccsal nyitod-zárod. A másikat elektromosan motor mozgatja. Ezek a zárban egybe vannak építve. Az elektromos rajzból nem derül ki hogyan működik. Az érintkezők nagy része testet ad az elektromos és a komfort elektronikának. A motorra két vezeték jön és a komfort elektronika a polaritás fölcserélésével működteti.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/XoYEgYZA

A motor vacak műanyag alkatrészekkel működteti a zárat. Idővel tönkre mehetnek. én megpróbálná leellenőrizni, hogy a motor működtetéséhez jön áram. Ehhez nem kell megbontani az ajtót, hanem az ajtó és ajtóoszlop közötti vezetéket kell megbontani (csatlakozó) és kimérni.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/C4oAFAjC

Ha ez jó az ajtózár kiszerelése megbontása és cseréje jön.

ha nem akarsz mérésekkel szórakozni. Nagy valószínűséggel a szerintem a zár a hibás viszonylag olcsón lehet cserélni.

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB

Köszönöm szépen az alapos választ! Rendelek egy ilyen zárat. Azt gondolom, az áram megvan, hisz amikor kulccsal nyitom az ajtót, az nyitja a többi ajtót is, illetve zárja, amikor zárni akarom.

Megrendelem majd ezt a zárat szerintem, aztán cserélem az egészet egyben. Mégegyszer köszönöm![/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 5:39 pm 

A zárban "két" zár van. Az egyiket közvetlenül a kulccsal nyitod-zárod. A másikat elektromosan motor mozgatja. Ezek a zárban egybe vannak építve. Az elektromos rajzból nem derül ki hogyan működik. Az érintkezők nagy része testet ad az elektromos és a komfort elektronikának. A motorra két vezeték jön és a komfort elektronika a polaritás fölcserélésével működteti.

A motor vacak műanyag alkatrészekkel működteti a zárat. Idővel tönkre mehetnek. én megpróbálná leellenőrizni, hogy a motor működtetéséhez jön áram. Ehhez nem kell megbontani az ajtót, hanem az ajtó és ajtóoszlop közötti vezetéket kell megbontani (csatlakozó) és kimérni.

ha nem akarsz mérésekkel szórakozni. Nagy valószínűséggel a szerintem a zár a hibás viszonylag olcsón lehet cserélni.

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB[/quote]

Köszönöm szépen az alapos választ! Rendelek egy ilyen zárat. Azt gondolom, az áram megvan, hisz amikor kulccsal nyitom az ajtót, az nyitja a többi ajtót is, illetve zárja, amikor zárni akarom.

Megrendelem majd ezt a zárat szerintem, aztán cserélem az egészet egyben. Mégegyszer köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 4:45 pm 

klifi írta:
feketete írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2006-os gyártású Fabia vezető oldali ajtaja nem nyit/zár a távirányító nyitó/záró gombjára. Gyári a távvezérlésű (kulcs fejébe épített, de nem bicskakulcsos) a központi zár benne. Csak a vezető oldali ajtóban van kulcslyuk, így most azzal nyitom és zárom. Egyébként a többi funkció jó, tehát ha nyitom az ajtót kapcsol a szivattyú és a beltér világítás is felkapcsol, illetve ha kulccsal nyitom és zárom, minden ajtót nyit és zár normálisan. Olvasgattam, a korábbi bejegyzéseket néhány oldalig visszamenően, de ilyen hibát nem láttam megosztva. Mi lehet a probléma?

Tartalék kulccsal távirányítós nyit zár?
A zár gombjánál világít-e a kis piros lámpa?
A kulcsban jó-e az elem?

A tartalék kulcs ugyanannyit ér el, mint a "rendes" kulcs. A vezető oldali ajtó kivételével zár. A vezető oldali ajtó gombját viszont nem húzza le és az nyitva is marad, a kis piros led sem világít a gomb mellett az ajtóban. Amikor belülről nyomom a könyöklőben lévő gombot, akkor is ugyanez a jelenség. A vezető oldali ajtót nem nyitja és nem is zárja. Amikor a kulcslyukba dugom a kulcsot és úgy zárom be, akkor zárom mechanikusan a vezető oldali ajtót is és vele együtt záródik/nyílik a többi ajtó is. Amikor sok idő eltelte után nyitom az ajtót, akkor kapcsolja a benzinszivattyút is egyébként. Szóval az elemek mindkét kulcsban jók. Mi lehet még? A zárrudat mozgató mechanika esett szét esetleg?

Pl:
https://www.autodoc.hu/ridex/13639878?g ... clEALw_wcB

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2020 3:13 pm 

feketete írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2006-os gyártású Fabia vezető oldali ajtaja nem nyit/zár a távirányító nyitó/záró gombjára. Gyári a távvezérlésű (kulcs fejébe épített, de nem bicskakulcsos) a központi zár benne. Csak a vezető oldali ajtóban van kulcslyuk, így most azzal nyitom és zárom. Egyébként a többi funkció jó, tehát ha nyitom az ajtót kapcsol a szivattyú és a beltér világítás is felkapcsol, illetve ha kulccsal nyitom és zárom, minden ajtót nyit és zár normálisan. Olvasgattam, a korábbi bejegyzéseket néhány oldalig visszamenően, de ilyen hibát nem láttam megosztva. Mi lehet a probléma?

Tartalék kulccsal távirányítós nyit zár?
A zár gombjánál világít-e a kis piros lámpa?
A kulcsban jó-e az elem?

A tartalék kulcs ugyanannyit ér el, mint a "rendes" kulcs. A vezető oldali ajtó kivételével zár. A vezető oldali ajtó gombját viszont nem húzza le és az nyitva is marad, a kis piros led sem világít a gomb mellett az ajtóban. Amikor belülről nyomom a könyöklőben lévő gombot, akkor is ugyanez a jelenség. A vezető oldali ajtót nem nyitja és nem is zárja. Amikor a kulcslyukba dugom a kulcsot és úgy zárom be, akkor zárom mechanikusan a vezető oldali ajtót is és vele együtt záródik/nyílik a többi ajtó is. Amikor sok idő eltelte után nyitom az ajtót, akkor kapcsolja a benzinszivattyút is egyébként. Szóval az elemek mindkét kulcsban jók. Mi lehet még? A zárrudat mozgató mechanika esett szét esetleg?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1469 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra