Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 23, 2021 10:42 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. aug. 27, 2021 11:48 pm 

Autó: Fabia
Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi jelenséggel?
Nem működik az első szélvédő mosóm. A bajuszkapcsolót húzva az ablaktörlő elindul, de nem spriccol vizet. A szivattyút sem hallom. Kicseréltem, nem az a baj. Biztosítékok jók. Hátra spriccol.
Mindenképp elviszem egy autóvillamossági szerelőhöz, csak érdekelne, hogy volt e már valakinek hasonló és mi baja volt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 22, 2021 9:16 am 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V BBZ Ambiente
Klaudia 1698 írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy Skoda Fabia 1.2 autóban üzemanyag mutató óra és a motorhőfok óra mutató között, ahol a tompított és a távolsági lámpa jel jelenik meg, ott menet közben is, egy szék jel van ami előre van döntve, és visszafelé mutat belőle egy nyíl. Pirosan világít és nem tudok rájönni hogy mi az. Ha belemegyek egy döccenőbe akkor elalszik majd újból vissza tér, vagy villog.
Valakinek valamilyen ötlete lehet hogy mi lehet ez?
Köszönöm a válaszokat. :)

Másik topikban a válaszom!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 22, 2021 8:34 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy Skoda Fabia 1.2 autóban üzemanyag mutató óra és a motorhőfok óra mutató között, ahol a tompított és a távolsági lámpa jel jelenik meg, ott menet közben is, egy szék jel van ami előre van döntve, és visszafelé mutat belőle egy nyíl. Pirosan világít és nem tudok rájönni hogy mi az. Ha belemegyek egy döccenőbe akkor elalszik majd újból vissza tér, vagy villog.
Valakinek valamilyen ötlete lehet hogy mi lehet ez?
Köszönöm a válaszokat. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 10, 2021 11:20 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Hege írta:
feketete írta:
Hege írta:
Sziasztok van egy problémám. Az ablaktörlő hol működik hol nem sőt utóbbi időben szinte nem is akar működni. A motort néztem az jó de csak 7v-ot kap. A kapcsoló és a motor között van valami probléma. Köszönöm előre is a segítséget.

A motor szénkeféje kopott el. tesztnek mikor nem megy a motor ütögesd meg . ha ütögetésre beindul a motor a hibás

Köszönöm a választ.
Csak azt em értem, hogy a hátsó ablaktörlő meg tökéletesen működik? De azért megnezem amit mondtál.

Semmi közük egy máshoz. Általában kevesebbet is használják a hátsó törlőt, mint az elsőt. A hátsónál lehet vezeték hiba is a kaszni és az ajtó közötti átvezetésnél szokott elszakadni a vezeték.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 10, 2021 6:06 am 

Autó: Skoda fabia1
feketete írta:
Hege írta:
Sziasztok van egy problémám. Az ablaktörlő hol működik hol nem sőt utóbbi időben szinte nem is akar működni. A motort néztem az jó de csak 7v-ot kap. A kapcsoló és a motor között van valami probléma. Köszönöm előre is a segítséget.

A motor szénkeféje kopott el. tesztnek mikor nem megy a motor ütögesd meg . ha ütögetésre beindul a motor a hibás

Köszönöm a választ.
Csak azt em értem, hogy a hátsó ablaktörlő meg tökéletesen működik? De azért megnezem amit mondtál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 09, 2021 7:44 pm 

Hege írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 09, 2021 7:20 pm 

Autó: Skoda fabia1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 3:54 am 

nagysandor977 írta:
Sziasztok, van egy Skoda Fabia 1.4 kocsim, a problémám a következő lenne.
Nem jön az első szélvédőmre az ablakmosó folyadék csak töröl az ablaktörlő (ilyenkor nem búg a szivattyú sem). A hátsó működik rendesen jön a folyadék és töröl.
Ablakmosó folyadék van, biztosíték, csövek rendben + szivattyút is kicseréltem ma hiba ugyanúgy megmaradt.
Válaszodat előre is köszönöm.

nagy valószinüséggel az ablaktörlő kapcsol lehet a hibás

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 02, 2020 8:06 pm 

Autó: Skoda fabia 1.4
Sziasztok, van egy Skoda Fabia 1.4 kocsim, a problémám a következő lenne.
Nem jön az első szélvédőmre az ablakmosó folyadék csak töröl az ablaktörlő (ilyenkor nem búg a szivattyú sem). A hátsó működik rendesen jön a folyadék és töröl.
Ablakmosó folyadék van, biztosíték, csövek rendben + szivattyút is kicseréltem ma hiba ugyanúgy megmaradt.
Válaszodat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 29, 2020 7:13 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Köszönöm a gyors választ, holnap újra neki állok a leszedésnek ami ezek szerint nem lesz könnyű mert valószinűleg 19év alatt nem volt még cserélve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 29, 2020 7:09 pm 

Kolozs8 írta:
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 2001-es Fabia hátsó ablaktörlő kart hogyan tudnám kicserélni?
A motor oldaláról is fogja valami, vagy csak szimplán lekellene tudnom
húzni az anya letekerése után?
Köszi

pontosan így van ... jól rászorulhat elméletileg lehúzó célszerszám van hozzá

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 29, 2020 6:37 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 2001-es Fabia hátsó ablaktörlő kart hogyan tudnám kicserélni?
A motor oldaláról is fogja valami, vagy csak szimplán lekellene tudnom
húzni az anya letekerése után?
Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Komfort index
HozzászólásElküldve: vas. jan. 26, 2020 4:20 pm 

Autó: Skoda Fabia 6y 2001 AQW
Sziasztok!
Adott egy 2001-es fabia, comfort felszereltséggel. Gyárilag se tempomat, se komfortindex nincs benne. Szereztem bele egy tempomatos bajuszkapcsolót (a tempomat bekötése folyamatban van), viszont olyat hallottam, hogy a komfortindexet a bajuszkapcsoló tudja. Ez mennyire igaz? Illetve, ha csak VCDS-sel engedélyezni kell, azt hogy tudom megcsinálni? A technika adott hozzá, csak semmit nem találtam róla a neten.
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 08, 2019 6:58 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
Okès! Köszi a segitsèget! Ha minden igaz holnap meg is van a csere darab hozzà!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 07, 2019 6:57 pm 

Fabia 1,4 írta:
feketete írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Következő jelensèg a problèmàm az első ablaktörlővel! Bal oldali kar oda oda csap az a oszlopnak mielött elindulna vissza le pedig a kar màr lejjebb lett szerelve hogy ne èrhesse el, viszont nem minden törlèsnèl csinàlja ezt. Mi okozhatja ezt a hiba jelensèget szerintetek?

1 a karnál nézd meg a ricnit nincs -e kikopva és néha átugrik elenged

2 kiszedni a teljes szerkezetet megnézni a perselyezést nem lóg-e a motor és a szerkezet ( tolorud ) kapcsolatát laza csavar hibás ricni .

https://skodaalkatreszweb.eu/spd/6Y1998 ... DA-FABIA-I

Szia! A kar az rendben van! Alig lehet leszedni annyira passzos! Inkàbb sajnos a szerkezet lesz! Ha csak egyet egyet töröltetek nem èri el az a oszlopot, de ha folyamatosan töröl odaver sajnos

próbáld motorral együtt cserélni . elég öreg az autó és pár év és a motro romlik el.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra