Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 29, 2022 4:23 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 428 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: VAG COM
HozzászólásElküldve: vas. jún. 05, 2022 11:34 am 

Autó: Fabia Combi
Csabaa írta:
Naan írta:
Sziasztok!
Sikerült két kábelt szereznem.
Az egyik kábel fekete, egyik oldalára OBD-II, a másik oldalára TAXO-USB2.5 van írva. Ezzel a kábellel nem sokra jutottam. Még drivert sem találtam hozzá. Ez mire jó és milyen programmal?

A másik a kék kábel, egyik oldalán VAG KKL, másik oldalán KKL VAG COM for 409.1 felirat van. Ezzel a VCDS Lite-al látom az autót, tudok hibát törölni, stb. Viszont most EGR szelep csere után kellene a szelepet kalibrálni, mert mikor nyomom a gázt semmi változás nem történik a feszültségeknél. Gondolom ezt a Lite nem tudja kezelni. A cd-n lévő KKL409.1 programot telepítve a Win7 64 bites Windows a "VAG-Com működése leállt" hibával jelentkezik.
Mi lehet az oka hogy nem indul a program és melyik másik progival lehetne az EGR szelepet kalibrálni valamelyik kábellel?

Szia
Ezzel a vcds-el jó lesz...
https://mega.nz/file/bsxAETzA#njXrB1Bg4 ... ixWgxLsjNM

Motorvezérlő 75-ös csoport.

Kipróbáltam amit linkeltél.
Ezzel is csak olvasni tudom. Ezek az értékek vannak.
73-as: RPM=fordulatszám változik ahogy nyomom, Load=18.8% (változik) Lambda=0.0% Test OFF
74-es: Voltage=078V, Voltage 4,1V Load=0.0% ADP.OK
75-ös: Absolute Pres=0mBar, Absulute Pres=0mBar, Load=18,8% Test OFF

Nem a 74-esnél kellene tudni valamit csinálni? Ahogy néztem videókat a 74-es csoportban lehet látni az aktuális értéket. És grafikonos megjelenésnél sincs változás a fordulatszám függvényében.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 05, 2022 8:30 am 

Csabaa írta:
Naan írta:
Sziasztok!
Az egyik kábel fekete, egyik oldalára OBD-II, a másik oldalára TAXO-USB2.5 van írva. Ezzel a kábellel nem sokra jutottam. Még drivert sem találtam hozzá. Ez mire jó és milyen programmal?

A másik a kék kábel, egyik oldalán VAG KKL, másik oldalán KKL VAG COM for 409.1 felirat van. Ezzel a VCDS Lite-al látom az autót, tudok hibát törölni, stb. Viszont most EGR szelep csere után kellene a szelepet kalibrálni, mert mikor nyomom a gázt semmi változás nem történik a feszültségeknél. Gondolom ezt a Lite nem tudja kezelni. A cd-n lévő KKL409.1 programot telepítve a Win7 64 bites Windows a "VAG-Com működése leállt" hibával jelentkezik.
Mi lehet az oka hogy nem indul a program és melyik másik progival lehetne az EGR szelepet kalibrálni valamelyik kábellel?

Szia

Köszönöm!
Megpróbálom.
Bár már próbáltam Lite-al, de a feszültség értékek nem változtak és a grafikon is csak egy egyenes vonalat mutatott mikor elindítottam és különböző fordulaton nyomtam neki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2022 4:14 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Naan írta:
Sziasztok!

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 04, 2022 3:54 pm 

Sziasztok!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 20, 2022 9:15 pm 

Autó: Fabia II Ambiente BXW 2007
Sziasztok!

Most újítanék a II. generációs Fabiamon egy pár első fényszórót. Facelift előtti, vagyis az egy H7-es kivitelű projektoros menne rá, viszont van egy olyan gondom, hogy amint rákapcsolom a refit, hallatszik, ahogy a relé lenyitja a takarólemezt, de az izzó nem kap áramellátást, gondolom mivel az elektronika vezérlő a H4-esekhez van beállítva, amiknek picit más a kábelezése a két izzószál miatt. A H4-nél ugye lekapcsolja a tompítottat, amikor refit kapcsolsz, és csak a másik szál izzik. Szerintetek VCDS-sel át lehet írni a programot, olyan módon, hogy az eredetileg tompítotthoz tartozó kábelen is folyjon áram? Szerintem ez megoldaná a gondot, tekintve, hogy úgyis csak a takarólemez helyzete állítja, hogy tompított, vagy távolsági.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 30, 2022 7:56 am 

Autó: FAVORIT 135,OCTAVIA I 1,6,FABAII (5J,542
Gabesz írta:
Egy kézi scannert vettem egy rendes fórumtárstól amivel sok mindent lehet csinálni! Az auto lock-unlock sikerült is adaptációval. Namost a szelektív ajtónyitás már recode menüpontos ahol be lehet írni manuálisan karaktereket és számokat. Vajon, hogyan kivitelezhető a megvalósítása? A recode menübe lépéskor 2 számsor van egymás alatt egy 3 és asszem egy 5 digites. Valamelyikből kéne kivonni vagy hozzáadni és akkor passzolna? Vagy csak beírom, hogy 00065? Nem mertem piszkálni mert még csak haverkodunk! Egyáltalán működhet a szelektív nyitás? Csabának nem jött össze ha jól emlékszem! De hát ugyebár nincs 2 egyforma ECU. Tehát nem laptopos programozásról van szó! Kösz!

egy kép sokat segítene megérteni s válaszolni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 29, 2022 8:14 pm 
Moderátor

[quote="feketete"][quote="Csabaa"][quote="feketete"]ki tudja a mérőcsoportok számozása mit takar? mivel melyik egységet lehet nézni?[/quote]
Szia
01-engine - motor
03-ABS -blokkolásgátló
08-auto HVAC -klíma
09-Cent.Elect. -elektromos rendszer vezérlő
15- Airbag - légzsák
17-Intstruments - óraegység
19-Can gateway - Canbus illesztő
44-Steering assist - kormányszervo
46-central conv. - komfort elektronika[/quote]

Ezeket tudom. Ezeken belül levő mérőcsoportokat keresem . Az indexét és az ajtónyításét megtaláltam.[/quote]
https://mega.nz/folder/KsJnFaQL#qfSbky_Xra3Gv1T6tLWL2g

Ezek sima text file-k, vcds alá bemásolva , ha az olvasott vezérlő száma azonos, akkor a mérőcsoportok alatt kiírja az adatok nevét.

Talán a legérdekes csoport a motorvezérlő 120-sa.
Itt van a pillanatnyi nyomaték. A linkben van egy excel táblázat, ha menet közben lemented az egyes fordulatszámokhoz tartózó motor nyomatékot lehet belőle egy adott kocsira érvényes nyomaték görbét rajzolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 29, 2022 8:00 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Csabaa írta:
feketete írta:
ki tudja a mérőcsoportok számozása mit takar? mivel melyik egységet lehet nézni?

Szia
01-engine - motor
03-ABS -blokkolásgátló
08-auto HVAC -klíma
15- Airbag - légzsák
46-central conv. - komfort elektronika

Ezeket tudom. Ezeken belül levő mérőcsoportokat keresem . Az indexét és az ajtónyításét megtaláltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 29, 2022 7:39 pm 
Moderátor

feketete írta:
ki tudja a mérőcsoportok számozása mit takar? mivel melyik egységet lehet nézni?

Szia
01-engine - motor
03-ABS -blokkolásgátló
08-auto HVAC -klíma
15- Airbag - légzsák
46-central conv. - komfort elektronika

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 29, 2022 7:22 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 21, 2021 8:07 pm 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V 74 kW BBZ Ambiente
Egy kézi scannert vettem egy rendes fórumtárstól amivel sok mindent lehet csinálni! Az auto lock-unlock sikerült is adaptációval. Namost a szelektív ajtónyitás már recode menüpontos ahol be lehet írni manuálisan karaktereket és számokat. Vajon, hogyan kivitelezhető a megvalósítása? A recode menübe lépéskor 2 számsor van egymás alatt egy 3 és asszem egy 5 digites. Valamelyikből kéne kivonni vagy hozzáadni és akkor passzolna? Vagy csak beírom, hogy 00065? Nem mertem piszkálni mert még csak haverkodunk! Egyáltalán működhet a szelektív nyitás? Csabának nem jött össze ha jól emlékszem! De hát ugyebár nincs 2 egyforma ECU. Tehát nem laptopos programozásról van szó! Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2021 1:44 pm 

karika76 írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban:
Vagy egy laptopom amin használatban volt a vag com 311.2 programom a hozzá tartozó kábellel együtt. Úgy emlékszem, hogy annak idején volt hozzá telepítő lemez is amit sehol sem találok. Tudnátok segíteni a telepítő újbóli beszerzésében?
Hol tudnám beszerezni?

http://www.obd2spy.com/index.php?route= ... th=3&id=13

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/ilplUL6K

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 15, 2021 12:23 pm 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban:
Vagy egy laptopom amin használatban volt a vag com 311.2 programom a hozzá tartozó kábellel együtt. Úgy emlékszem, hogy annak idején volt hozzá telepítő lemez is amit sehol sem találok. Tudnátok segíteni a telepítő újbóli beszerzésében?
Hol tudnám beszerezni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 09, 2021 1:13 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
Kösz Csaba! Amúgy nézegettem neten VCDS 17 menüpontjait és ott láttam, hogy ki/be lehet kapcsolni biztonsági öv figyelmeztetést, mosófolyadékszint jelzést stb. Ezt gondolom aktiválni nem lehet ha eleve nem világít az óracsoportban? Gondolok itt pl. kiégett izzóra, kevés ablakmosó folyadékra. A rablás funkció az tiszta! A "jelzőlámpák" bekapcsolására gondolok, hogy azok softwaresen működhetnek utólag, vagy csak Elegance szériások tudják? Kösz!

Szia
Az elektromos rendszer vezérlőjének a programjától függ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2021 9:19 pm 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V 74 kW BBZ Ambiente
Kösz Csaba! Amúgy nézegettem neten VCDS 17 menüpontjait és ott láttam, hogy ki/be lehet kapcsolni biztonsági öv figyelmeztetést, mosófolyadékszint jelzést stb. Ezt gondolom aktiválni nem lehet ha eleve nem világít az óracsoportban? Gondolok itt pl. kiégett izzóra, kevés ablakmosó folyadékra. A rablás funkció az tiszta! A "jelzőlámpák" bekapcsolására gondolok, hogy azok softwaresen működhetnek utólag, vagy csak Elegance szériások tudják? Kösz!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 428 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra