Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 23, 2021 10:22 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29516 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1968  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. aug. 08, 2021 10:16 am 

Autó: Fabia 1.4 16v
Sziasztok.
Valaki egy képet leírással tudna küldeni a biztosíték tábláról?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2021 3:57 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Badzinga írta:
feketete írta:
Valamelyik görgő csapágyára tippelek. Szedd le a hosszbordás szíjat. Indítsd be a motort. (ha hidegen csinálja akkor hidegen) Nézd meg a vezérműszíjoldalát ha látsz rajta friss kopást akkor nem egy vonalban állnak a görgők. Ha akkor is hallod a hangot akkor a vezérlés görgőinél lehet a baj. Ha nem akkor pörgesd meg kézzel a görgőket, generátort stb ha rossz akkor lehet érezni, hallani a hibát.
Szíj cserénél cseréltétek a vízpumpát?

Sziasztok,

a hosszbordás szíjat is levettem és megnéztem, úgy is kattog, így egészen biztos, hogy vagy a feszítőgörgők közül az egyik a húnyó, vagy a vízpumpa. A hétvégén megbontom a vezérlés burkolatát és cserélem a görgőket a régiekre, remélem nem a vízpumpa lesz....

Sziasztok.

ha valamelyik akkor fogod a számládat és kicserélteted egy újra az alkatrészt garanciába. Azt is nézd meg nem-e szerelési hiba volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2021 6:48 am 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 AZQ/ 1.4 16V BBZ
feketete írta:
Valamelyik görgő csapágyára tippelek. Szedd le a hosszbordás szíjat. Indítsd be a motort. (ha hidegen csinálja akkor hidegen) Nézd meg a vezérműszíjoldalát ha látsz rajta friss kopást akkor nem egy vonalban állnak a görgők. Ha akkor is hallod a hangot akkor a vezérlés görgőinél lehet a baj. Ha nem akkor pörgesd meg kézzel a görgőket, generátort stb ha rossz akkor lehet érezni, hallani a hibát.

Sziasztok,

a hosszbordás szíjat is levettem és megnéztem, úgy is kattog, így egészen biztos, hogy vagy a feszítőgörgők közül az egyik a húnyó, vagy a vízpumpa. A hétvégén megbontom a vezérlés burkolatát és cserélem a görgőket a régiekre, remélem nem a vízpumpa lesz....

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2021 7:57 pm 

feketete írta:

Szia,

köszönöm a tippeket,

a vezérműszíjat megnéztem, nincs rajta kopás. A hosszbordás szíjat holnap leveszem, megnézem.

Igen, vízpumpát is cseréltünk.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2021 5:10 pm 

Badzinga írta:
Sziasztok,

néhány hete kattogásszerű zaj jön a motortérből (1.4 BBZ), itt van róla egy videó:

https://youtu.be/83rf1VhoxTw

A dologhoz hozzátartozik, hogy 2-3 hónapja cseréltük a vezérlést, akkor minden rendben volt, most sincs egyéb gond vele, de úgy tűnik, hogy mégis onnan jön ez a kattogás. Kb. 2 percen belül megszűnik, de nagyon idegesít, meg nem szeretném, ha hosszú távon gond lenne belőle.

Gondoltam rá, hogy ismét megbontom a vezérlés környékén a burkolatot, hátha az egyik feszítőgörgővel van baj, és akkor a szíjat sem kell levenni. Esetleg a görgőket visszacserélném a régiekre.

Kérem, akinek van ötlete, szóljon hozzá. Köszönöm.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2021 3:56 pm 
Moderátor

Autó: 2005. 1.4 16V BBZ Ambiente
Az enyém is ilyesmi hangon jár. Bár ehhez én nem értek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2021 12:43 pm 

Sziasztok,

néhány hete kattogásszerű zaj jön a motortérből (1.4 BBZ), itt van róla egy videó:

https://youtu.be/83rf1VhoxTw

A dologhoz hozzátartozik, hogy 2-3 hónapja cseréltük a vezérlést, akkor minden rendben volt, most sincs egyéb gond vele, de úgy tűnik, hogy mégis onnan jön ez a kattogás. Kb. 2 percen belül megszűnik, de nagyon idegesít, meg nem szeretném, ha hosszú távon gond lenne belőle.

Gondoltam rá, hogy ismét megbontom a vezérlés környékén a burkolatot, hátha az egyik feszítőgörgővel van baj, és akkor a szíjat sem kell levenni. Esetleg a görgőket visszacserélném a régiekre.

Kérem, akinek van ötlete, szóljon hozzá. Köszönöm.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 28, 2021 3:52 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
feketete írta:
Normál esetben a hőgomba gyűrűje nem esik ki. keres gyorsan egy másik szerelőt mert tönkreteszi az autót

Ha még eddig nem tette tönkre...
Elképedve olvasom a történetet. Felmerül a kérdés, hogy ékszíj, vízpumpa van egyáltalán azon a motoron?
És akkor még a büntetőfékezést akarják büntethetővé tenni. Ha egy ilyen nyúl hozzá a fékemhez, vagy a futóművemhez, nem kell előttem büntetőfékező legyen, hogy az árokban kössek ki. Az ilyennek fogpiszkálót sem engednék a kezébe venni, nem hogy autót javítson...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 28, 2021 2:32 pm 

Mia írta:
A termosztát jeladó kint figyegett a házból. Sem a tartó villa sem a gumi gyűrű nem volt sehol. Irány a szerelő. Adott gyűrűt,fèm villát,uccu neki ôssze raktam,csapvíz bele,ahogy kell,irány vissza. Először öntött bele fagyállót,tett pár kört a verdával aztán a vastag gumitömlőből kezdett el spriccelni a lötyi. Cső csere,most tesztelem. Azt viszont nem volt hajlandó elmondani,hogy valójában mi törtènt. Nem èrtek hozzá,de ugye ez egy zárt rendszer,mi a fene verhette ki így a jeladót? Tudom,hogy nyomás alatt dolgozik. Szerintetek?

megforralta ? de akkor miért esett ki vagy miért szedte szét, imádkozz hogy nehogy még hengerfejes is legyen , megvetemedhet a hengerfej és állandóan forralni fogja a vizet . Normál esetben a hőgomba gyűrűje nem esik ki. keres gyorsan egy másik szerelőt mert tönkreteszi az autót

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 28, 2021 1:42 pm 

A termosztát jeladó kint figyegett a házból. Sem a tartó villa sem a gumi gyűrű nem volt sehol. Irány a szerelő. Adott gyűrűt,fèm villát,uccu neki ôssze raktam,csapvíz bele,ahogy kell,irány vissza. Először öntött bele fagyállót,tett pár kört a verdával aztán a vastag gumitömlőből kezdett el spriccelni a lötyi. Cső csere,most tesztelem. Azt viszont nem volt hajlandó elmondani,hogy valójában mi törtènt. Nem èrtek hozzá,de ugye ez egy zárt rendszer,mi a fene verhette ki így a jeladót? Tudom,hogy nyomás alatt dolgozik. Szerintetek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 28, 2021 8:35 am 

Mia írta:
A fogaskerèk darabokra tört,mikor össze rakta vissza is kellett bontania mert benne maradt egy darabja,láttam a dobzban ahogy össze legozta. A főtengelyre azt mondta,hogy annyira kopott,hogy nem akarta igy össze rakni(vett uj vezèrlèst,fogaskereket stb). Perselyt tuti vett,de hogy csapágyat is az passz. A motornak szèp hangja van. Most megyek megnèzem,hogy valójában a termosztátházzal van e baj,de egyèrtelműen onnan jött a füst. Hètfőn elkèrem a főtengelyt,felrakom a kèpet majd. Köszönöm a segítsèget!

sajnos nekem is volt szerelési hibám (kis polszki) a főtengelyre a vezérlés kerekét rosszul raktam föl és eltört . Ha az ékre nem jól megy föl akkor van gond . Az ékes részt is fényképezd le közelről.

A vízszivárgást meg hideg motor melegítésétől nézd meg , mert nagy melegben elgőzöl a víz és nem látod. Álló kocsinál járasd a motort és úgy figyeld

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 28, 2021 5:19 am 

A fogaskerèk darabokra tört,mikor össze rakta vissza is kellett bontania mert benne maradt egy darabja,láttam a dobzban ahogy össze legozta. A főtengelyre azt mondta,hogy annyira kopott,hogy nem akarta igy össze rakni(vett uj vezèrlèst,fogaskereket stb). Perselyt tuti vett,de hogy csapágyat is az passz. A motornak szèp hangja van. Most megyek megnèzem,hogy valójában a termosztátházzal van e baj,de egyèrtelműen onnan jött a füst. Hètfőn elkèrem a főtengelyt,felrakom a kèpet majd. Köszönöm a segítsèget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 27, 2021 8:22 pm 

Mia írta:
Sziasztok! Termosztátház cserèről tudnátok anyagot küldeni? Elvittem vezèrlès cserère(skoda fabia,2001,1.4 mpi,ame motorkódos),jeleztem a szerelőnek,hogy a hűtő lámpa mindig jelez,nèzze meg(túl töltöttem-kiverte a motortèr jobb oldalán a felesleget?,pedig kb kèt hónapja kiegyenlítő tartályt cserèlt rajta mondván az a hiba,nem az volt,). Persze vezèrlès csere után kb 3 hètre a főtengelyen lèvő fogaskerèk eltört. Ezután a főtengely(mondván nincs már 2017 óta gyártva) árát ki kellet fizetnem,a többit ő állta(uj vezèrlès ès a hozzá tartozó egyèb). Most 1 nap után(csöndes motor,de jó nekem) elfolyt a fagyáló ès füst. Tiszta pamkutyás jelenet. A lènyeg:èn akarom ezek után kicserèlni a termosztáthazat(gondolom tömítèssel,termosztáttal együtt). Egyèbkènt a vèlemènyekre is kíváncsi lennèk. Kètszer szóltam neki a vezèrlès csere után,hogy kopog a motor ès rángat(ült is benne,azt mondta,hogy hidrótőke),rá egy napra pukkantam le vele. Elóre is köszi a segítsèget!

miért kellett főtengelyt cserélni?

http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... 370/lang/a

itt látod a képét egy ékkel van a főtengelyre rátéve a fogaskerék. Ha eltörik szerelési hiba. Ha főtengely csere van csapágyat is kell cserélni, meg a motort kiszerelni. Én elkérném a régi főtengelyt.

itt az új főtengely

https://www.autodoc.hu/jarmu-alkatresze ... vsEALw_wcB

a termosztátcsere filmje ebből el tudsz indulni.

https://www.youtube.com/watch?v=P_udL6oTYm0

vidd el egy másik szerelőhöz . mit állapít meg . nem egészséges ha kopog a motor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 27, 2021 7:39 pm 

Sziasztok! Termosztátház cserèről tudnátok anyagot küldeni? Elvittem vezèrlès cserère(skoda fabia,2001,1.4 mpi,ame motorkódos),jeleztem a szerelőnek,hogy a hűtő lámpa mindig jelez,nèzze meg(túl töltöttem-kiverte a motortèr jobb oldalán a felesleget?,pedig kb kèt hónapja kiegyenlítő tartályt cserèlt rajta mondván az a hiba,nem az volt,). Persze vezèrlès csere után kb 3 hètre a főtengelyen lèvő fogaskerèk eltört. Ezután a főtengely(mondván nincs már 2017 óta gyártva) árát ki kellet fizetnem,a többit ő állta(uj vezèrlès ès a hozzá tartozó egyèb). Most 1 nap után(csöndes motor,de jó nekem) elfolyt a fagyáló ès füst. Tiszta pamkutyás jelenet. A lènyeg:èn akarom ezek után kicserèlni a termosztáthazat(gondolom tömítèssel,termosztáttal együtt). Egyèbkènt a vèlemènyekre is kíváncsi lennèk. Kètszer szóltam neki a vezèrlès csere után,hogy kopog a motor ès rángat(ült is benne,azt mondta,hogy hidrótőke),rá egy napra pukkantam le vele. Elóre is köszi a segítsèget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 27, 2021 11:59 am 

bandika írta:
zsozsi1989 írta:
Nem volt még teszt, ma reggel erre ébredtem...
A gyújtás ráadása után egyből felgyulladnak a lámpák, majd folyamatosan világít.

Akku lekötés után is csinál ilyet vagy ha lemerül..viszont pár alkalom után kimarad magától..
A tesztelés az jót tenne..

Az aksin nézd meg a nagy biztosítékokat. Piszkáld is meg meg van amikor nem látszik rajta a szakadás.

egy teszt lehetőség ha általános a hiba ( annak néz ki) akkor fékez egy hatalmasat és ha nem érzed a lüktetést (leszabályoz) akkor ott a hiba.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29516 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1968  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra