Szia Lami!
Ha gondolod beírom, beilleszteni gyorsabb mint megírni
Igazából nekem ez a 125 lóerő két dologból tevődik össze, az egyik a chip-tuning a másik pedig a kipuff rendszer illetve csak a hátsó része.
A dolog úgy történt hogy elvittem egy céghez, mára már dinamit kipuffogó a nevük, és elmondtam az elképzelésemet.
Ne legyen hangos, inkább mély, és lehetőleg legyen egy kis teljesítmény javulás, kb 8-10%-ot mondtak hogy várható. Nem akartam az egész rendszert cseréltetni inkább úgy döntöttem csak a hátsó dobot alakíttatom ki ezekkel a feltételekkel.
Régi vágyam volt a kétoldalra kivezetett rendszer, így ekkor erre is lehetőség nyilt.
Majd miután a srácok kész lettek beinditottam és maga volt az álom a hangja /legalábbis nekem

/
Ezután vittem el chip-tuningra ez 16 plusz lóerőt jelentett és kb 20-25Nm-ert.
Majd mikor mindez elkészült itthon a saját diagnosztikai kütyümmel lemértem a teljesítményt, összesen 126 lóerő és 150Nm lett a végeredmény. Ennyi módosítással biztosan állíthatom ha helyesen lett az autó újkorában bejáratva, akkor nem lesz semmi baja ebből kifolyólag
Ami az árakat illeti, a hátsó dob építése csövezése, szerelése, 2006-ban 40ezerbe fájt de én vittem a két ovál véget aminek darabja 8ezer volt.
A chip szintén 2006-ban 40ezer volt és kb 1,5 óra szakértés, mire sikerült jól behangolni.
Az érzéssel kapcsolatban........biztosan fogod érezni ha jól megcsinálják. Nekem is kicsit lomha volt alacsony fordulaton, de már nem mondható annak. Úgy lett a dolog behangolva hogy 2800-as fordulatnál érzel egy lökést, ha fixen is tartod a pedált, az úgy jön magától

aztán a gyári 4400-as fordulat környékén érezhető benne az erő, itt nem lök ugyan de érzed hogy simán tudsz vele ugrani. Végül pedig olyan 5200-5300 körül van mégegy löket ami már kissebb mint az első, de mindig jól jön

. Ezek a nyomaték érzetek ami jobban el lett osztva és meg lett növelve. A lóerő ilyen szempontból nem annyira lényeges, azt annyira nem érzed, de nekem igy 6600 nál adja le a 126 lovat. Emiatt a tiltás is picit feljebb lett helyezve a gyári 6600-ról 7000-re.
Ha a kipuffal tudsz várni még egy kicsit akkor tedd meg, mert hamarosan a dinamit kipuffnál lesz 10% kedvezménye a klubnak.Pár héten belül. Persze csak érvényes klubkártyával tudod majd igénybe venni.
Remélem tudtam segíteni, érdemes ajánlás után keresni mühelyeket illetve chip tuningost. Mindenkire ne bizd rá a verdát, csak mert magabiztosnak mutatja magát. Ez csak mint jótanács

Nekem van ismerősöm aki már járt rosszul ez miatt.